Зокрема він наголосив, що в Україні настав кінець ери військкоматів. Замість них діятимуть територіальні центри комплектування відповідно до адміністративно-територіального устрою держави. У випадку загострення ситуації на доукомплектування військових частин тепер відведені лічені дні, що відповідає вимогам "Стратегії воєнної безпеки України" щодо всеохоплюючої оборони.
Він зазначив, що створено Єдиний державний реєстр військовозобов’язаних та розпочаті проєкти щодо цифровізації процесів військового обліку: Е-реєстрація, Е-військовий квиток, Е-транспорт, Е-ТЦК.
"І це тільки верхівка айсберга. Ми не просто зміцнили Збройні Сили, але й дали інструменти для впровадження змін у інших складових сектору безпеки та оборони, а й держави в цілому», — зазначив Андрій Таран.
Він також наголосив, що на шляху реформування Збройних Сил України, до існуючого інституту контрактників додали і професіоналів в запасі — інститут резервістів, які добровільно підписуватимуть контракт. Законодавчо закріплено можливість у випадку критичної загрози державі миттєво ввести у стрій наймотивованіших захисників України. Що важливо, на таких резервістів пошириться увесь комплекс соціальних пільг та гарантій, які передбачені для мобілізованих осіб.
«Сучасні та прогнозовані виклики змушують нас модернізувати систему оборони, робити її більш гнучкою та здатною оперативно реагувати на загрози. Ми рухаємося в ногу з часом, подібні моделі існують в США, Фінляндії, Чеській Республіці, Державі Ізраїль, Австрії, Великій Британії, а тепер і в Україні. Для наших громадян це означає, що поряд із технічним оснащенням і переозброєнням Збройних Сил, тепер удосконалилася і сама організація оборони», — зазначив Таран.
Нагадаємо, як раніше повідомляло Гал-інфо, Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому внесений президентом Володимиром Зеленським законопроєкт № 3553 щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов'язку та ведення військового обліку.
Про це інформує Державна служба геології та надр України на своєму офіційному сайті.
Глава держави ввів у дію рішення РНБО від 19 березня 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Відповідний указ № 123/2021 Глава держави підписав 25 березня.
Згідно з документом, РНБО прийняла рішення підтримати внесені СБУ пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) безстроково до 19 юридичних осіб:
Кабінету Міністрів України разом зі Службою безпеки України та Національним банком України доручено забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності виконання обмежувальних заходів.
Міністерству закордонних справ України доручено поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і порушити перед ними питання про запровадження аналогічних обмежувальних заходів.
Слідчим ДБР за погодженням з прокурором Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру колишньому Прем’єр-міністру України Миколі Азарову у вчиненні останнім державної зради за попередньою змовою групою осіб.
Досудовим розслідуванням встановлено, що зміст та умови Угоди між Україною та Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України були нав’язані Президентом РФ Дмитром Медвєдєвим тодішньому Прем’єр-міністру України Миколі Азарову в Москві о другій годині ночі, 21 квітня 2010 року, напередодні її підписання.
Достовірно розуміючи наслідки підписання вказаної Угоди для України, колишній Прем’єр-міністр України виконав відведену йому роль у вчиненні злочину, а саме – забезпечив візування та погодження проєкту документів з боку відповідних посадових осіб (міністрів, керівників правоохоронних органів, та від імені Кабінету Міністрів України), сприяв реалізації інтересів РФ під час усіх стадій погодження проєкту Угоди аж до її імплементації.
Слідство здобуло оригінали документів, які свідчать про свідомі дії колишнього Прем’єр-міністра України Миколи Азарова на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності України. У подальшому це призвело до окупації Криму Російською Федерацією.
Зазначені дії вчинялись за попередньою змовою групою осіб з тодішнім Президентом України Віктором Януковичем, який на даний час переховується від органу досудового розслідування в іншій державі.
У відповідності до законодавства підозра надіслана Миколі Азарову за останнім відомим місцем його проживання.
Нагадаємо, що притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення державної зради не має строків давності. У січні 2021 року ДБР вже повідомило про підозру у вчиненні державної зради колишньому президенту Віктору Януковичу (ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України).
Про це інформує Офіс президента на своєму офіційному сайті.
Мова йде про закон “Про Бюро економічної безпеки України” № 1150-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 28 січня 2021 року.
Документ створює інституційні умови для захисту економічних процесів від тиску силових органів, що підтримується міжнародними партнерами України. Основною функцією Бюро економічної безпеки (БЕБ) буде аналітична робота, а не силові повноваження. Бюро аналізуватиме бенефіціарів фінансових операцій і визначатиме, чи є порушення закону в обігу коштів тих чи інших бізнес- чи державних структур.
Бюро економічної безпеки — єдиний орган державної влади, відповідальний за боротьбу з економічними злочинами. Він отримає відповідні повноваження Служби безпеки та Податкової міліції, які будуть переосмислені з тим, щоб це був не стільки силовий, скільки аналітичний орган.
Після ухвалення закону про Бюро економічної безпеки СБУ втратить невластиві спецслужбам функції з розслідування злочинів щодо корупції та організованої злочинної діяльності у сфері управління та економіки. Це дасть змогу СБУ сфокусуватися на виконанні завдань, які справді безпосередньо пов’язані з безпекою держави, з контррозвідувальною діяльністю у сфері економіки.
Згідно із законом, Бюро економічної безпеки є центральним органом виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, які посягають на функціонування економіки держави. Його діяльність спрямовує та координує Кабінет міністрів.
До повноважень Бюро економічної безпеки входять:
виявлення зон ризиків у сфері економіки шляхом аналізу структурованих і неструктурованих даних;
оцінювання ризиків і загроз економічній безпеці держави, напрацювання способів їхньої мінімізації та усунення;
надання пропозицій щодо внесення змін до нормативно-правових актів з питань усунення передумов для створення схем протиправної діяльності у сфері економіки;
забезпечення економічної безпеки держави шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування кримінальних правопорушень, що посягають на функціонування економіки держави;
збирання та аналіз інформації про правопорушення, що впливають на економічну безпеку держави, та визначення способів запобігання їхньому виникненню в майбутньому;
планування заходів у сфері протидії кримінальним правопорушенням, віднесеним законом до його підслідності;
виявлення та розслідування правопорушень, пов’язаних з отриманням та використанням міжнародної технічної допомоги;
складання аналітичних висновків і рекомендацій для державних органів з метою підвищення ефективності ухвалення ними управлінських рішень щодо регулювання відносин у сфері економіки.
Ненадання інформації за запитом є адміністративним правопорушенням, передбаченим статтею 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідно до законодавства, складати протоколи про таке адміністративне правопорушення мають право уповноважені особи секретаріату уповноваженого Верховної Ради України з прав людини або представники уповноваженого.
Для повідомлення про таке правопорушення особа має подати заяву або звернення до секретаріату уповноваженого з прав людини. На сайті уповноваженого можна дізнатися контактну інформацію.
У заяві має бути зазначено:
1. Прізвище, ім’я та по батькові.
2. Місце проживання заявника.
3. Суть порушеного питання:
4. Суть прохання, звернення.
5. Дату та власноручний підпис.
Звертаємо увагу, що вимога підпису поширюється також на випадки надсилання листа електронною поштою, тому бажано не тільки написати електронного листа, а також долучити до нього відскановану копію заяви з власноручним підписом, щоб унеможливити відмову розглядати вашу заяву.
Тут можна ознайомитись із заявою щодо ненадання інформації за запитом про використання грошей місцевих бюджетів. Проте звертаємо увагу, що цю заяву створено щодо конкретної ситуації. В інших ситуаціях може бути потрібний інший текст.
Нагадаємо, в ІМІ працює правова гаряча лінія, на якій надають консультації досвідчені медіаюристи Роман Головенко та Алі Сафаров за телефоном 050-44-77-063. Запитання можна також надіслати на електронну пошту ІМІ Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .
Завантажити зразок заяви можна тут.
Згідно з результатами дослідження, у ході якого було опитано 1 353 осіб, кожен п’ятий респондент націлений на навчання тільки за кордоном.
Ще 30% опитаних цілком впевнені у тому, що вчитися треба в Україні.
Також третина респондентів вважає, що вибираючи між поганим іноземним вишем і хорошим українським, треба обирати хороший український, тобто краще навчатися у топовому українському виші, ніж у посередньому закладі освіти в Європі, США та Канаді.
Ще 20% опитаних не змогли відповісти на питання щодо «втечі за кордон».
Пропоновані ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва знаходяться:
- на території Липницької сільської ради Жовківського району. Площа ділянки, що пропонується на торгах – 6,0 га. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 342,51 грн. http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/62714.
- на території Новокам'янської сільської ради Жовківського району. Площа ділянки, що пропонується на торгах – 4,47 га. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 2276,65 грн. http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/62717.
- на території Новокам'янської сільської ради Жовківського району. Площа ділянки, що пропонується на торгах – 3,79 га. Стартовий розмір річної плати за користування земельною ділянкою становить 1155,00 грн. http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/62719.
Місце проведення торгів: Львівська область, м. Львів, вул. Сахарова,46. Початок земельних торгів о 11.00 год. Реєстрація учасників земельних торгів в день проведення з 08-00 год. до 10-40 год. за адресою: м. Львів, вул. Сахарова,46.
Останній день прийому заяв 17 березня 2021 р. до 16 год. 30 хв.
«Земельні торги дозволяють сільськогосподарському підприємству – збільшити площу земельного банку, а для місцевої ради – додаткові надходження до бюджету», - зазначила директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
В Україні витрати на комуналку за січень збільшилися на 800-1000 грн. Уже в кінці опалювального сезону може значно подорожчати електроенергія, крім того, постачальникам дозволять підвищити ціни на опалення і гарячу воду.
І хоча під тиском Офісу президента облгазсбити і знизили заднім числом тарифи на газ до 6,99 грн за кубометр, вартість розподілу блакитного палива (т.зв. абонплата), яку платимо облгазам, зросла на 30-100%.
Також подорожчали холодна вода і електроенергія. Плюс до всього, через холодного січня споживання тепла збільшилася на 10% (разом з тим пропорційно зростуть і суми в платіжках). За підрахунками голови комітету з питань житлово-комунального господарства Громадської ради при КМДА Олега Попенко, в результаті суми в платіжках збільшилися на 800-1000 грн.
"Ще в грудні НКРЕКУ затвердила зростання тарифів на холодне водопостачання і водовідведення в середньому приблизно на 22% по країні. Гаряча вода та опалення також подорожчали в середньому на 12%. До всього, з 1 січня всі домогосподарства країни платять на 78 грн більше за електроенергію через скасування пільгового тарифу ", - розповідає Попенко.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 19 лютого сказав у Верховній Раді, що уряд прийняв цілих вісім кроків для того, щоб утримати вартість комуналки. Однак всі нововведення стосуються виключно газу, тепла та гарячої води.
Що прийняв Кабмін:
А всі, хто не має можливості оплачувати комуналку, можуть претендувати на субсидії. Шмигаль запевняє, що грошей вистачить на всіх, мовляв, тільки в січні на компенсацію високих витрат направили близько 5 млрд грн.
"Зараз в Україні 3 млн субсідіантов, ще 1,8 млн отримують пільги. Субсидій вистачить на всіх, хто цього потребує. Фінансування вже склало 5 млрд (в січні). Значно спростили доступ до субсидій, більшість отримує їх після звернення. 572 тис . сімей отримують близько 570 грн компенсації високих тарифів на електроенергії ", - підсумував прем'єр-міністр.
Саме відчутне подорожчання - для тих, хто опалює будинок електроенергією. Так, раніше ті, хто використовує 3000 кВт * год на місяць, могли платити всього 2,7 тис. Грн, а зараз - уже 5 тис. Грн. Тобто витрати виростуть на 1,3 тис. Грн.
Кабмін ставить завдання до кінця року вартість газу залишити на рівні 6,99 грн за кубометр. Це планують зробити за рахунок введення річних цін. Один зі сценаріїв передбачає, що всіх споживачів автоматично переведуть на нові угоди.
"Якби Кабмін нічого не робив, міг би бути зростання цін. Але Кабмін цього не дозволить. Ми постараємося зробити так, щоб і до кінця року платили не більше 6,99 грн. Існує великий ризик, що якщо нічого не робити, ціна збільшиться . У нас є варіанти, як діяти ", - розповів в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко 16 лютого на форумі "Україна 30".
А ось тариф на електроенергію, ймовірно, буде рости вже з 1 квітня , у всякому разі в цьому впевнений Олег Попенко. За його словами, в Кабміні вже поміняли плани: спочатку хотіли підвищити ціни для тих, хто витрачає більше 300 кВт * год на місяць, тепер хочуть для тих, хто витрачає більше ніж 500 або навіть 1000 кВт * год.
У травні пройдуть конкурси на вибір керуючих компаній для обслуговування багатоквартирних будинків. Оскільки практично всі компанії працюють в умовах збитковості, Олег Попенко впевнений, що вже в травні вони підвищать вартість квартплати на 20%. Приблизно в цей же час більшість міст можуть затвердити нові тарифи на вивезення твердих побутових відходів.
Уникнути зростання тарифів не вдасться. І хоча влада не хоче псувати рейтинг, рано чи пізно Україні доведеться домовлятися про новий кредит з МВФ, а вони з регульованим тарифом на газ грошей не дадуть.
Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...
Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...
У найбільш привабливих закупівлях товарів, робіт і послуг, організованих останнім часом Львівським комунальним підприємством «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», фігурували,...
У травні львівський госпсуд визнав банкрутами та дозволив...
Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)