Вивчивши матеріали справи суд надав дозвіл працівникам Західного офісу Держаудит служби України на проведення позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Львівського комунального підприємства "Лев".
Під час позапланової ревізії буде перевірено законність проведення процедур закупівель та цільового використання бюджетних коштів, зокрема по договорах про які Гал-інфо повідомило у своєму матеріалі від 13 вересня 2022 року: "ЛКП "Лев" сплатило улюбленому ФОПу понад 200 тисяч в обхід Prozorro".
Йдеться про один з останніх тендерів Державної установи "Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України", що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Збиральна, буд. 28 та керівником якої є Таран Олександр Миколайович.
Дана бюджетна установа, як відомо, була створена для забезпечення органів поліції авіаційним транспортом, утримання повітряних суден, авіаційної техніки Нацполіції в належному стані.
З цією метою Центр, засновником якого є «та сама» Нацполіція, останнім часом доволі часто організовує та проводить держзакупівлі. Однак виглядають вони по-різному. У тому числі як класичний «розпил» бюджетних коштів.
Нагадаємо: кілька місяців тому Гал-інфо детально описало сумнівну (з огляду на ознаки змови) закупівлю ДУ «Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України» послуги з використання об’єктів інфраструктури, за результатами якої до реалізації на Львівщині експериментального проекту з аеромедичної евакуації була долучена фірма відомого цукрового магната: приватне підприємство "Компанія "Перспектива Плюс", яке є власником аеродрому «Ягелл́он» та яким керує Пукаляк Тарас Михайлович.
Закупівля, про яку нижче піде мова, не менш показова. Особливо як для установи, яка підзвітна та підконтрольна Нацполіції.
02 вересня цього року ДУ «Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України» було оголошено закупівлю «Конструкції та їх частини (Ангару для зберігання авіаційної техніки)» - з очікуваною вартістю 31 млн грн c ПДВ.
Тендерні пропозиції на участь у закупівлі подало лише двоє учасників: ТОВ "Промсталь-Україна" (адреса якого - м. Одеса, вул. Асташкіна, буд. 29/1) та Підприємство об'єднання громадян «Центр Комплекс» (м. Львів, вул. Івана Франка, буд. 59).
Пропозиція ТОВ "Промсталь-Україна"(керівником якого вказаний Мороз Олег Костянтинович) склала 30,845 млн грн, пропозиція Підприємства об'єднання громадян «Центр Комплекс» (директором якого є Хорощак Олександр Дмитрович) – 31 млн грн.
Аукціон відбувся 12 жовтня. Переможцем було визначено ТОВ "Промсталь-Україна" – з вищеназваною пропозицією. Пропозиція іншого учасника не розглядалася.
А тепер про основне. Аналіз документів пропозицій названих учасників свідчить про те, що справжньої конкуренції на торгах не могло бути, оскільки «конкуренти» за «дивним» збігом обставин виявилися пов'язаними між собою. Якщо вірити поданим на тендер документам, між ними, зокрема, були попередні відносини.
Мова – про документи пропозиції Підприємства об'єднання громадян «Центр Комплекс», зокрема, про «наявність досвіду». Насамперед - про копію договору від 07 вересня 2018 року, укладеного між «знайомим» ТОВ "Промсталь-Україна", в особі директора Мотречко Світлани Володимирівни, та колективним підприємством «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» (йдеться про попередню назву Підприємства об'єднання громадян «Центр Комплекс»), в особі Хорощака Олександра Дмитровича.
Даний договір стосується виконання комплексу робіт з виготовлення та монтажу «безкаркасного ангара», загальна вартість даних робіт зазначена у розмірі 1 116 000 грн.
Наявність у підприємства «Центр Комплекс» досвіду «засвідчує» також копія листа-відгуку від ТОВ "Промсталь-Україна" (що підписаний його директором та адресований тендерному комітету ДУ «Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України»), у якому зазначено, що під час виконання вищеназваного договору щодо виготовлення та монтажу «безкаркасного аркового ангара» колективне підприємство «Центр Комплекс» зарекомендувало себе як надійний партнер, «здатний швидко реагувати на потреби клієнта».
Поміж інших документів вищеназваних учасників, які вони подали на тендер, та які можуть свідчити про їх пов'язаність та відсутність реальної конкуренції, однаково оформлені (з однаковим текстом, помилками) документи технічної специфікації щодо закупівлі.
Зазначимо: на діяльність колективного підприємства «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Гал-інфо звернуло увагу минулого року – у зв’язку з тим, що дане підприємство, будучи фігурантом резонансного кримінального провадження, яке стосується привласнення коштів під час ремонту та реконструкції низки будівель у Львові та Львівській області, продовжувало регулярно вигравати тендери на мільйони гривень, що організовувались структурними підрозділами Львівської міськради.
Йшлося про кримінальне провадженні від 02.07.2016 року, розслідування якого здійснювало слідче управління ГУ Національної поліції у Львівській області. Провадження було відкрито за ч. ч. 2, 3 ст.191 КК України - за фактами розтрати/привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та за попередньою змовою групою осіб.
За інформацією, наявною в Єдиному державному реєстрі судових рішень, підприємство "Центр Комплекс" фігурувало (фігурує дотепер) також в інших аналогічних кримінальних провадженнях, зокрема, в провадженні від 07.02.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, яке також розслідувало слідче управління ГУ НП у Львівській області.
Дана справа стосується фактів, які свідчать про те, що службові особи Підприємства об`єднання громадян «Центр комплекс» за попередньою змовою зі службовими особами ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» зловживали своїм службовим становищем під час здійснення робіт на низці об`єктів Львова. Зокрема, «під час здійснення робіт по об`єкту «Ремонтно-реставраційні роботи адмінбудинку на пл. Галицькій, 15 у м. Львові», шляхом складання завідомо підроблених актів виконаних робіт форми КБ-2в та перерахування грошових коштів за фактично невиконані будівельно-монтажні роботи із завищеними показниками вартості робіт та будівельних матеріалів».
Згідно даних реєстрів, колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» було зареєстровано 14.07.1993 року. 18.02.2020 року змінилася назва підприємства: на Підприємство об'єднання громадян «Центр Комплекс».
Розмір статутного капіталу підприємства складає 8 800,00 грн. Його основний вид діяльності - будівництво житлових і нежитлових будівель. Керівником Підприємства об'єднання громадян «Центр Комплекс» вказаний Хорощак Олександр Дмитрович. Засновником – громадська організація Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України».
Дата заснування ТОВ "Промсталь-Україна" (статутний капітал якого складає 100 000 грн) - 08.04.2019 року. Основний вид діяльності товариства - спеціалізовані будівельні роботи.
Керівником, засновником та бенефіціаром ТОВ "Промсталь-Україна" вказаний Мороз Олег Костянтинович.
Віктор Корнієнко
Йдеться про кримінальне провадження №12021142360000214, що було відкрито Львівським районним управлінням №1 13 серпня 2021 року за ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження) – на підставі заяви мешканця Львова Мойси Михайла Богдановича, 1964 р.н.
За наявною інформацією, заява Мойси М.Б. про вчинення щодо нього кримінального правопорушення в Львівське районне управління №1 ГУ НП у Львівській області надійшла 12.08.2021 року. Стосується вона інциденту, що трапився у цей день (близько 19:00 год.) у тролейбусі №3, який курсував вул. Зелена, та на зупинці громадського транспорту.
- Працюючи приватним підприємцем, я в той день поспішав на зустріч, в тролейбус №3 сів, щоб проїхати одну зупинку, квитка при собі не мав. – розповів Правкому Михайло Мойса. - Коли підійшли кондуктори – двоє молодих хлопців в чорній уніформі (яка, до речі, була помітно брудною), я їм пояснив, що їду одну зупинку, сказав, що передам водію гроші на квиток. На що мені відповіли, що ні, плати штраф або виходь. На зупинці, коли ми вийшли, почалася шарпанина. Контролери смикали мене за одяг, руки, не давали піти геть. Я попросив, щоб мені виписали квитанцію на штраф, який я оплачу в банку офіційно. Також попросив, щоб хлопці повідомили, де саме вони працюють, та пред'явили свої посвідчення контролерів. Однак вони відмовилися сказати інформацію про місце роботи та показати документи. Також відмовилися виписати штраф. Натомість повідомили, що викличуть поліцію, яку нам всім доведеться чекати тривалий час. А далі почалося найцікавіше: один з хлопців почав на пальцях показувати, що я, аби мене відпустили, маю дати їм гроші. З його рухів та слів, я зрозумів, що йдеться по 200 гривень кожному.
- Після цього я не витримав, сказав їм все, що про них думаю, та спробував піти геть, однак мені почали викручувати руки, шарпати, завдали кілька ударів в плече. – продовжує Михайло Мойса. – Закінчилося все тим, що я зі свого телефону викликав поліцію, а у подальшому написав на контролерів заяву про вчинення кримінального правопорушення та якнайшвидше зафіксував нанесені мені побої, зокрема, у вигляді гематом на руках та плечах. У подальшому пройшов судово-медичну експертизу, яка була призначена постановою поліцейського дізнавача. Тобто вирішив для себе, що цю справу не залишу та зроблю все, щоб довести її до кінця.
Фактично половина з них – це закупівлі, що організовувались райадміністраціями Львівської міськради: Галицькою, Личаківською, Франківською, Залізничною, Сихівською. За їхніми результатами, зокрема, Галицька райадміністрація уклала з ПП "ВКВ-Сервіс" загалом 25 угод на суму 6,1 млн грн, Личаківська райадміністрація уклала 9 угод на суму 2,7 млн грн, Залізнична райадміністрація – 5 угод на суму 1,1 млн грн.
Аби глибше зрозуміти механізм регулярних тендерних перемог ПП "ВКВ-Сервіс" в закупівлях, що організовувались райадміністраціями Львівської міськради, Гал-інфо насамперед звернуло увагу на матеріали закупівель Галицької райадміністрації (зазначимо, що згідно відкритих джерел райадміністрація з початку року уклала з ПП "ВКВ-Сервіс" сім договорів: чотири за результатами відкритих торгів, інші три – за результатами допорогових закупівель).
У їх числі - договір про закупівлю послуг від 05.04.2021 року, укладений Галицькою райадміністрацією в особі Романа Гавчака (заступника голови ) з ПП "ВКВ-Сервіс" в особі Дмитра Клименюка – за результатами закупівлі «послуги із встановлення та поточного ремонту (заміни) турнікетного огородження на території Галицького району м. Львова». Ціна цього договору становить 815700 грн.
Як вбачається з наявних матеріалів, даній угоді передували відкриті торги, у яких, окрім ПП "ВКВ-Сервіс", участь взяло ТОВ "Західне інноваційне об'єднання", пропозиція якого не розглядалась.
Майже одночасно з цими відкритими торгами відбулися ще одні – на закупівлю послуги з поточного ремонту елементів благоустрою на території Галицького району (з поділом на 3 лоти - орієнтовною вартістю 230 тис. грн, 150 тис. грн та 800 тис. грн). Закупівля по першому лоту не відбулася, два інших лоти виграло ПП "ВКВ-Сервіс", конкуруючи по лоту на 150 тис. з «тим самим» ТОВ "Західне інноваційне об'єднання", а по лоту на 800 тис. – з ТОВ "Західне інноваційне об'єднання", ПП "Магнетто» та{C} ТОВ "Укрпромбудмеханізація". Договори за результатами цих закупівель були укладені 23.03.2021 року та 19.04.2021 року відповідно.
Водночас через кілька місяців (в липні 2021 року) «переможець» - "ВКВ-Сервіс" та фірма, схожа на технічного учасника -"Західне інноваційне об'єднання", беручи участь у закупівлях Галицької райадміністрації, по суті, «помінялись місцями».
Йдеться про закупівлю послуги з виготовлення та встановлення металевого декоративного огородження на пл. Музейній (сквер) – орієнтовною вартістю 154 тис. грн., у якій взяли участь лише ТОВ "Західне інноваційне об'єднання" (яке перемогло) та ПП "ВКВ-Сервіс", пропозиція якого не розглядалась.
Те ж саме й з тими ж самими учасниками відбувається під час закупівлі під назвою «Зведення огорож, монтаж поручнів і захисних засобів - Послуги з встановлення стовпців», орієнтовна вартість якої складала 520 тис. грн. Західне інноваційне об'єднання" перемогло, пропозиція "ВКВ-Сервіс" не розглядалась.
Названі фірми за «дивним» збігом обставин у 2021 році неодноразово «конкурували» й під час закупівель, що організовувались іншими райадміністраціями Львівської міськради, зокрема, Личаківською та Сихівською. Однак розписувати їх сенсу немає - механізм регулярних тендерних перемог ПП "ВКВ-Сервіс" й без цього зрозумілий.
За інформацією системи YouControl, ПП "ВКВ-Сервіс" (ЄДРПОУ 37362544) було створено у 2010 році. Адреса підприємства - Жовківський р-н, с. Звертів, вул. УПА, буд. 101. Керівником, засновником, бенефіціарним власником підприємства є Клименюк Дмитро Олександрович.
На перемогу в тендері Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова щодо послуг по забезпеченню харчуванням стаціонарних хворих - вартістю 13,2 млн. грн. - претендують київські фірми «Хелсі Смарт Фуд» та "Хілінг Фуд", яких єднає не лише однакове місцезнаходження.
Згідно інформації у системі електронних закупівель “Прозоро”, комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» до аукціону на закупівлю послуг з харчування (з очікуваною вартістю 13 285 000,00 грн. з ПДВ) допустило ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» та ТОВ "Хілінг Фуд" (відхиливши при цьому тендерні пропозиції двох інших учасників – ТОВ "Кейтерінг Сервіс Кампані" та ТОВ «Кейтерінг-Груп»).
За даними держреєстрів, фірми, допущені до аукціону, спеціалізуються на постачанні готових страв. Керівником ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» (адреса якого: м.Київ, Солом'янський район, вул. Героїв Севастополя, буд. 30) є Іванов Сергій Юрійович, кінцевий бенефіціарним власником та співзасновником - Бондаренко Олександр Миколайович, ще одним співласником товариства вказаний Косарчук Віктор Миколайович.
Директором, кінцевий бенефіціарним власником та засновником ТОВ "Хілінг Фуд" (м.Київ, вул. Вознесенський узвіз, буд. 22) є Солодкий Олександр Володимирович.
Водночас з держреєстрів та документів пропозиції також відомо, що раніше Олександр Солодкий, обіймаючи посаду директора ТОВ "Хілінг Фуд", одночасно був керівником вищеназваного ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» і на цій посаді 24.12.2018 року його змінив «той самий» вищевказаний Іванов Сергій Юрійович.
Про те, що отримати 13,2 млн. грн. від Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова мають намір пов’язані між собою фірми (а отже, скоріше за все, йдеться про фіктивну конкуренцію), свідчать й інші факти. Зокрема, те, що в обох учасників були завантажені подібні документи. У їх числі – договори та додаткові угоди про надання транспортних послуг, що були укладені з одним і тим самим київським ФОПом – Забожчук Тарасом Івановичем. Йдеться, зокрема, про договір між фізичною особою- підприємцем Тарасом Забожчуком та ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» від 01 вересня 2017 року та договір між даним ФОПом та ТОВ "Хілінг Фуд" від 01 листопада 2018 року.
У числі інших схожих документів – копії однаково оформлених (та ймовірно з ознаками підроблення) сертифікатів на «систему менеджменту безпечності харчових продуктів» та на «систему менеджменту якості», завантажених ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» та ТОВ "Хілінг Фуд" (які, судячи з відбитків печаток на даних копіях, видав один і той самий орган сертифікації – київська фірма «ЕВРОСЕРТ). Про підроблення може свідчити, зокрема, те, що на копіях сертифікатів, які подало ТОВ "Хілінг Фуд", органом сертифікації вказано болгарську фірму «ЕВРОСЕRТ». Тоді як на печатці під даним документом зазначено: «ЕВРОСЕРТ» та «ЕВРОСЕRТ» (йдеться, вочевидь, про назву вищевказаної київської фірми англійською).
З інформації у системі електронних закупівель “Прозоро” також відомо, що тендер щодо закупівлі послуг по забезпеченню харчуванням стаціонарних хворих, які перебувають у Комунальному некомерційному підприємстві «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова», наразі призупинено через скаргу ТОВ «Кейтерінг-Груп» до Антимонопольного комітету України - на неправомірні дії та рішення Замовника.
Віктор Корнієнко
Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...
Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...
Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...
Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...
Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)