Через скаргу аудитора Львівську архиєпархію УГКЦ перевіряє комісія з Ватикану

 

      

      У Львові вперше за останні роки комісією з Ватикану розпочато перевірку в Львівській  архиєпархії  УГКЦ, що була призначена Конгрегацією  східних церков на підставі скарги колишнього церковного аудитора.

    Йдеться про скаргу, що стосується цілої низки порушень, виявлених у ході внутрішнього аудиту структурних підрозділів  Курії  Львівської  архиєпархії, а також можливих зловживань її керівника -  митрополита Ігоря Возьняка, щодо яких у даний час ведеться досудове розслідування в рамках кримінальної справи.

 

 

   Дане кримінальне провадження за ч.1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) було зареєстровано в Галицькому відділі поліції ГУ НП у Львівській області 27 грудня 2019 року. У цій справі слідство, яке триває вже рік, насамперед мало б перевірити  факти, що свідчать про привласнення впродовж останніх кількох  років мільйонних прибутків головної церковної крамниці Львівської архиєпархії УГКЦ.

   В скарзі  аудитора дані факти викладені у всіх деталях.    Увага, зокрема, акцентується на тому, що аудит крамниці (її організаційної і фінансової діяльності) було розпочато 16 травня 2019 року – на виконання Декрету керівника Львівської архиєпархії УГКЦ митрополита Ігоря Возьняка. У ході аудиту по  бухгалтерських даних було встановлено,    що головний бухгалтер Курії Ірина Пашковська і отець-економ  Володимир Ольшанецький надавали   недостовірну інформацію про фінансові операції в церковній крамниці як державним так і церковним інстанціям та фактично створили для себе приватну бізнесову структуру для нелегальних заробітків.

     Після виявлення зловживань аудитор неодноразово звертався до митрополита Ігоря Возьняка – з вимогою навести належний порядок. Однак  керівник архиєпархії не вчинив ніяких дій для припинення виявлених порушень. Натомість  видав наказ  про скорочення посади   аудитора. Не відреагувало на результати внутрішнього аудиту й керівництво Патріаршої Курії УГКЦ.

   В названій скарзі було викладено й інші факти, що свідчать  про порушення фінансового законодавства у Львівській архиєпархії. Йдеться, зокрема, про таке:

    В 2016-2017 роках помічником керівника Львівської архиєпархії єпископом Володимиром Груцою  було незаконно відкрито в польському банку валютний рахунок. Із цього рахунку готівкою отримували передану закордонними благодійниками кошти і, звичайно, не показували їх в офіційній звітності, щоб не платити податки державі. Це в рік були суми в кількасот тисяч доларів. Після настирливих вимог аудиту цей рахунок було закрито.

   На протязі багатьох років в Курії чи не під егідою головного бухгалтера  існував підпільний швейний цех під назвою «швейна майстерня».  Працівники числилися в штаті Курії і отримували там заробітну плату. Курія оплачувала всі комунальні витрати. Реальних документів на роботи, що їх виконали швеї, не існувало, а пошитий священичий одяг реалізовували неофіційно. Отримані від цього кошти йшли в неофіційну касу бухгалтерії. Це близько 25-30 тисяч гривень в місяць.

    В скарзі також детально описано  незаконну підприємницьку діяльність отця-економа  Володимира Ольшанецького,  який, окрім цього,  є  керівником релігійної організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова».

   Поміж наведених фактів – організація на подвір’ї  церкви, що на вул. Петлюри, 32, за «адміністрування» отця Ольшанецького об’ємної автомобільної стоянки з будкою охорони, автомобільної заправка в примітивному вигляді,  де,  за наявною інформацією, заправлялися донедавна автомобілі Курії, каплиці ритуальних послуг, що працює цілодобово, без вихідних та в якій можна замовити транспорт, придбати «все для похорону» (труни, хрести, квіти тощо). Ще один факт стосується «дивного» використання парафіяльної резиденції, що розміщена в c. Орявчик Сколівського району, та яка, судячи з оголошень  в Інтернеті,  фактично є «завуальованим» відпочинковим комплексом для туристів.

   При цьому автор скарги звертає увагу на те, що за результатами проведеної перевірки львівські податківці  встановили порушення релігійною організацією (за керівництва Володимира Ольшанецького) вимог низки статей Податкового Кодексу України. Після чого  були прийняті відповідні податкові рішення-повідомлення, за якими релігійній організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова» було збільшено суми грошових зобов’ язань та застосовано штрафні (фінансові) санкції на загальну суму 256 тис. грн.

 

  Зазначимо, що вищевикладені факти упродовж останнього часу були оприлюднені у низці публікацій в ЗМІ. Відбулося це після того, як  про особливості церковного бізнесу в Львівській архиєпархії УГКЦ першим докладно розповів Leopolis  -  у публікації  «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?».

    Що, без сумніву, свідчить про подальшу зацікавленість журналістів цією темою. Комісія з Ватикану, вочевидь, дану обставину при проведені перевірки також врахує.

 

  

    Як стало відомо «Правкому», скарга від колишнього аудитора була скерована на адресу кардинала Сандрі, який є керівник Конгрегації східних церков у Ватикані (відомства Римської курії, що відповідає за контакти з церквами візантійського, сирійського, вірменського, халдейського та коптського обряду, які є в єдності з Ватиканом).

    Провести перевірку (канонічну візитацію) в Львівській архиєпархії УГКЦ Конгрегація призначила Кеннета Новаківського - Єпархіального єпископа

Єпархія Пресвятої Родини Лондона.

   До комісії також увійшли: п. Оля Вох, економ Паризької єпархії Святого Володимира Великого; о. Любомир Яворський, Патріарший економ; о. Віталій Токар, Судовий Вікарій Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

 

                                                       

                                                                                              Іван Задорожний

Як поліція "зливає" справу по ПП "Рома"

 

      Приватне підприємство «Рома», керівником та власником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина (БПП "Солідарність"), як відомо,  є фігурантом низки кримінальних проваджень, пов’язаних в основному із привласненням (розтратою) майна під час ремонтів автомобільних доріг на території Львівщини.

   Водночас це  так звані фактові провадження, в яких досі немає  жодного підозрюваного. Тобто ситуація виглядає так.  Факти розкрадань на ремонтах доріг мали місце, підтверджують їх у тому числі висновки будівельно-технічних експертиз, а винних в скоєних злочинах «чомусь» не знайшли. Це при тому, що такі справи  поліція здебільшого розслідує  вже доволі тривалий час.

  Що буде із «справами без підозрюваних і результатів» далі?  Найімовірніше, що такі провадження закриють як тільки закінчаться строки їх досудового розслідування, визначені КПК України.   Так як закрили фактову справу по ПП «Рома», що розслідувалась слідчим відділом Яворівського ВП ГУНП у Львівській області.

 

   

                                       Що таке слідство без реального розслідування 

 

   Йдеться про кримінальне провадження за №12018140350001142, що було відкрито  24.09.2018  року за ч.1 ст. 366 (службове підроблення) КК України. Підставою для цього, як вказано в  матеріалах судового реєстру, став рапорт  працівника УЗЕ у Львівській області: «про те, що з метою викриття та припинення правопорушень у бюджетній сфері було встановлено, що посадові особи ПП «Рома» внесли завідомо неправдиві відомості до актів виконаних робіт форми КБ2ф та КБ3 під час виконання робіт «Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. А.Шептицького від буд. №3 до вул. Львівської у м. Новояворівську Яворівського району Львівської області».

   З матеріалів реєстру також відомо, що у названій справі було призначено та проведено будівельно-технічну експертизу від 29.07.2019 року, відповідно до висновку  якої обсяг та вартість фактично виконаних будівельних робіт не відповідають обсягам та вартості зазначеним в актах приймання виконаних будівельних робіт. Сума невідповідності складає 32582 грн.

   Останні ж відомості про дану справу містяться в ухвалі слідчого судді Яворівського районного суду Ірини Карпин від 11.12.2020 року. Цим судовим рішенням було відмовлено в клопотанні т.в.о. заступника начальника слідчого відділу  Яворівського відділу поліції про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні №12018140350001142. Причина відмови –  за необґрунтованістю. В ухвалі, зокрема, зазначено, що у своєму клопотанні слідчий не конкретизує, які слідчі (розшукові) та процесуальні дії необхідно провести по даному кримінальному провадженню, не зазначає строк, необхідний для проведення або завершення процесуальних дій.

   Якщо говорити простою мовою, то в суд від поліції було скеровано юридично безграмотний документ¸ доля якого його відправникам, вочевидь, була заздалегідь відома.

   З ухвали слідчого судді також вбачається, що назване кримінальне провадження слідчим поліції було закрито ще в вересні минулого року - у зв`язку із закінченням строку досудового розслідування. Однак через рік з гаком - 11.12.2020 року -  першим заступником керівника Львівської обласної прокуратури було скасовано постанову про закриття вищевказаного кримінального провадження: «виходячи з того, що рішення про закриття кримінального провадження прийнято передчасно, досудове розслідування у ньому проведено неналежно, відтак всупереч вимогам ст. ст. 2, 9, 92 КПК України, не вжито всіх, передбачених законом заходів для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення».

   А тепер, шановний читачу, зверни увагу на дивний збіг. Ухвала слідчого судді і прокурорське рішення датовані одним днем -  11 грудня  2020 року. Тобто виходить так, що в цей день  заступник керівника  обласної прокуратури поновив закрите кримінальне провадження, т.в.о. заступника начальника слідчого відділу  Яворівського  відділу поліції відразу ж подав до суду неналежним чином підготовлене клопотання про продовження строку досудового розслідування в кримінальному провадженні, а слідчий суддя в даному  клопотанні відмовив через його   необґрунтованість.

    Себто у кінцевому результаті нічого не змінилось. Справа лишається такою як була – «мертвою». Як кажуть у подібних випадках, віз і нині там... Що, схоже, свідчить про те, що займатися надалі кримінальним провадження по ПП «Рома» - «для всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення» -  в подальші  плани правоохоронців не входить.

 

 

   Нагадаємо: дорожньо-будівельне ПП «Рома» Романа Демчини також фігурує у кримінальному провадженні за №4202014000000001 за ч.1 ст. 212 (ухилення від сплати податків) та ч.3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб) КК України, що перебуває у даний час в провадженні ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області, та яке було відкрито 24.01.2020 року.

   У даній справі, зокрема, досліджуються такі факти. ПП «Рома» впродовж 2018-2019 рр. укладало договори із різними державними замовниками на ремонти доріг. Водночас підприємство замовляло транспортні послуги у ФОП, але платило їм значно дорожче ринкової ціни.

   Фізичною особою підприємцем, яка надавала транспортні послуги ПП «Рома» виявився директор та власник цього ж ПП «Рома» Роман Демчина. Тобто, за висновками податківців, депутат сам надавав послуги своєму підприємству по завищених цінах. Зроблено це було на загальну суму 30 057 478 грн. що призвело до ухилення від сплати податків на загальну суму 3 106 984 грн.

   За тією ж ч. 3 ст. 191 КК України було відкрито кримінальне провадження №12018140040001136 від 25.04.2018 року, досудове розслідування у якому «дісталось» СВ Личаківського ВП ГУ НП України у Львівській області та у якому також фігурує ПП «Рома».

   За аналогічною статтею по ПП «Рома» було відкрито кримінальне провадження № 12019140000000634 від 30.07.2019 року, яким займався слідчий відділ Жовківського відділення поліції Кам"янка-Бузького відділу поліції ГУ НП у Львівській області.

    Слідчий відділ Яворівського ВП ГУНП у Львівській області, окрім вищеописаної справи,  також займався кримінальним провадженням № 12018140180000433 від 31.07.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України.

   Дана справа була відкрита за фактом можливого привласнення майна при будівництві та ремонті автомобільних доріг за 2015-2017 роки. Згідно даних судового реєстру, один із його фігурантів – та сама компанія «Рома». Йдеться, зокрема, про ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-25 Миколаїв-Городок-Жовква-Камянка-Бузька-Бібрка, який виконувало ПП «Рома».

 

 

                                           Замість епілогу, або кілька запитань до поліцейського посадовця

 

 

  Якими є основні причини  неефективного досудового розслідуванням кримінальних проваджень по ПП «Рома»? Чи мають взагалі перспективи вищеперераховані справи? Які з них на даний час закрито згідно відповідних постанов слідчих, а у яких розслідування ще триває? Чи понесе хтось відповідальність за слідство без реального  розслідування та результатів?

   Відповіді на ці запитання хотілося б почути насамперед від Наталії Харченко, керівника слідчого управління Нацполіції Львівщини.

Привітання із Днем автомобіліста

 

     25 жовтня - День автомобіліста та дорожника України!

  Це світле свято присвячене всім тим, хто за кермом або трудиться у автодорожній службі, хто вдень і вночі сумлінно працює на автобусах, легковому та вантажному транспорті.

   Отож сердечно вітаю всіх водіїв, працівників та ветеранів автодорожнього господарства з професійним святом.

   Щиро бажаю Вам міцного здоров’я, нових здобутків,  продуктивної та безаварійної роботи,  а також миру, щастя, добробуту, впевненості у завтрашньому дні! 

   Нехай дорога буде легкою, а дома Вас завжди чекають рідні та близькі! І, як кажуть, "ні гвіздка, ні жезла"!

 

   З повагою голова молодіжного крила партії "Сила і честь" на Львівщині Любомир Сопільник.

КРАЩІ ПРИВАТНІ ДЕТЕКТИВИ. ЛЬВІВ

    Детективне агентство «Право», Львів.

   Професійні приватні детективи. Надамо якісні послуги недорого та в стислі терміни.

   В спектр послуг входить:

-         перевірка фізичних та юридичних осіб,

-         розшук людей,

-         розшук майна боржників,

-         розслідування погроз,

-         антиколекторські послуги,

-         контроль якості та легітимності оборудок з нерухомістю,

-         надання юридичної допомоги, у тому числі підготовка документів,  проведення незалежних приватних розслідувань та збір доказів для судових процесів,

-         допомога у вирішенні сімейних проблем (сімейне насильство, виявлення зради),

-         проведення журналістських розслідувань, підготовка та розміщення публікацій в ЗМІ.

 

     Гарантуємо 100% анонімність та результат. Працюємо по всій Україні.

     Контакти: +38(096)724-71-04,  +38(096)747-51-05.

РУСЛАН СКРИНЬКОВСЬКИЙ: ЛЬВІВ ПОВИНЕН СТАТИ ОДНИМ З НАЙКРАЩИХ МІСТ У ЄВРОПІ, А ЛЬВІВЩИНА – КУЛЬТУРНИМ І ПРОМИСЛОВИМ РЕГІОНОМ УКРАЇНИ

   Руслан Скриньковський – кандидат у депутати від партії «Сила і честь» до Львівської міської ради по Залізничному району, а також до Львівської облради (Личаківський, Сихівський та Франківський райони).

   Кандидат економічних наук, професор Львівського університету бізнесу та права, юрист, член-кореспондент Української академії наук, лауреат Премії Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради, лауреат Премії Української академії наук.

   Він є автором та співавтором понад 100 наукових праць, навчальних посібників та методичних рекомендацій у сфері економіки і менеджменту та права. Підготував 5 кандидатів наук. Нагороджений Грамотою Львівської обласної ради, Почесними грамотами Львівської обласної державної адміністрації, Грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України, відзначений багатьма іншими громадськими організаціями, установами та закладами вищої освіти.

   Політика для Руслана Скриньковського – це єдиний демократичний спосіб для використання здобутих знань та професійного досвіду, які можуть зробити наш Львів кращим, а життя львів’ян комфортнішим.   

 «Львів повинен стати одним з найкращих у Європі, а Львівщина – культурним і промисловим регіоном України», – переконаний він.

   Сьогодні Руслан працює над змінами і доповненнями до Стратегії розвитку Львівської області. В її основі закладені європейські цінності та висока якість життя, можливості для розвитку особистості та бізнесу.

Журналістські розслідування

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

РИТУАЛЬНІ "МАХІНАТОРИ", АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

РИТУАЛЬНІ МАХІНАТОРИ , АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

     У найбільш привабливих закупівлях товарів, робіт і послуг, організованих останнім часом Львівським комунальним підприємством «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», фігурували,...

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

                                             У травні львівський госпсуд визнав банкрутами та дозволив...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтатті
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів