СВІЙ ДО "СВОГО"...

   Схоже, що в Галицької РДА зявився "свій" постачальник послуг.

Згідно даних бази державних закупівель z.texty.org.ua, Галицька районна адміністрація Львівської міської ради впродовж останніх півтора місяці уклала 6 угод із ПП "ВКВ-Сервіс" на суму понад 1,7 млн. грн.

    Йдеться в основному про угоди  щодо послуг з поточного ремонту металевих конструкцій на території Галицького району м. Львова.  Ще одна угода із ПП "ВКВ-Сервіс" була укладена в брезні 2019 року – на суму 554 тис. грн. (стосовно послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг).  

    Трохи про те, як визначався переможець. У цьому сенсі найбільш показовим є закупівля інженерних та будівельних робіт (послуг з поточного ремонту металевих конструкцій на території Галицького району м. Львова), яку  замовник (Галицька РДА Львівської міськради) «роздробив» на 4 допорогових лоти. Преможцем по 4 лотам стало ПП "ВКВ-Сервіс", яке, до речі,  раніше за результатами державних закупівель уклало низку угод із ЛКП «Львівелектротранс», що підпорядковується управлінню транспорту Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, із відділом освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської місьради.

    Загалом, за даними баз державних закупівель, упродовж червня 2016 року-вересня 2019 року ПП "ВКВ-Сервіс уклало 35 угод на сумму 5,6 млн. грн.

    За інформацією системи YouControl, ПП "ВКВ-Сервіс" (ЄДРПОУ 37362544)  було створено у 2010 році. Основний вид його діяльності - виробництво електроосвітлювального обладнання. Керівником, засновником та бенефіціарним власником ПП "ВКВ-Сервіс" є Клименюк Дмитро Олександрович.

   

"РОЗУМНИК" - ПРИВАТНИЙ КЛУБ-САДОК У ЛЬВОВІ

 

   У Львов на вул. Миколи  Аркаса, 4 запрацювала  творча студія розвитку дитини   «Розумник», що поєднує гуртки та дитячий садок. У ньому зможе навчатись до 40 дітей.

 

   Вуличка у Франківському районі неподалік парку «Горіховий гай». Огороджена, засаджена деревами  територія. Гарний двоповерховий особняк, до якого поспішають діти з батьками...

    Перші враження від приватного дитсадка «Розумник» доповнює його директор – Оксана Соколовська, яка проводить невеличку екскурсію по закладу.

   - Наш садок може прийняти до 40 дітей, - розповідає директор, показуючи комфортні,  якісно відремонтовані кімнати для гуртків та  розміщення дитячих груп. Загалом, плануємо відкрити чотири групи: ясельну, молодшу, середню і старшу – кожна з 8-10 діток. Це сприятиме тому, що вихователі зможуть приділяти малюкам достатньо уваги, що будуть створені умови індивідуального підходу до кожної дитини.

   - Для розвитку та навчання вихованців у закладі діятимуть сім гуртків, - продовжує розповідь Оксана Соколовська. - Вокальний, естрадно-театральний, з образотворчого мистецтва, підготовки до школи, бальних танцій, логіки, креативного мислення,  англійської мови. У садочку працюватимуть психолог, логопед-дефектолог, вчитель початкових класів. Тобто робота закладу буде спрямована на максимальний розвиток дитини, а в разі необхідності –  малюки завжди зможуть отримати кваліфіковану допомогу.

 

   ...В приватному клубі-садку «Розумник я побував 23 вересня – в день відкритих дверей, коли бажаючі та зацікавлені батьки з дітьми мали можливість познайомитись з колективом закладу, побачити умови, в яких перебуватимуть малюки.

   Під час заходу з вітальним словом виступила співласниця творчої студії «Розумник» на вул. Миколи  Аркаса, 4  Катерина Саєнко. Виступ був сповнений щирості та оптимізму.

   - Ми раді вас вітати  в цьому прекрасному чудовому будинку. В нашому клубі-садочку «»Розумник»,  який запустився в роботу 1 вересня і на який в нас дуже великі плани.   – наголосила Катерина Саєнко. -. Ми хочемо, щоб цей будинок жив повноцінними життям. Щоб тут сміялися діти. Щоб вони тут топотіли своїми ніжками, могли повноцінно розвиватися – в безпечних на комфортних умовах, під опікою кваліфікованих вихователів та педагогів.

   Катерина Саєнко також розповіла, що перший клуб-садок «Розумник» було відкрити рік тому на Леванцівці. І що сьогодні цей заклад, розрахований на три групи,  повністю заповнений. Батьки та діти садком дуже задоволені.  Тобто ідея поєднати гуртки та дитсадок, для того, щоб батьки не витрачали час на «добирання» до гуртків, себе виправдала.

    Судячи з побаченого та почутого, клуб-садок «Розумник»  на вул. Миколи  Аркаса, 4 (пролягає від вул. Княгині Ольги) очікує таке ж майбутнє.

 

                                                                                                                          Віктор Корнієнко

НА ВЕТЧИНОВНИКА ВОЛОДИМИРА ПОДОЛЯКА ВІДКРИЛИ КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ

   Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини  Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Володимир Подоляк став фігурантом кримінального провадження за статтею 366-1 КК України (Декларування недостовірної інформації).

   Дану справу  порушив слідчий відділ Шевченківського ВП ГУ НП  у Львівській області – за заявою редактора сайту «Правком» Віктора Корнієнка та за ухвалою слідчого судді Шевченківського райсуду Львова. 

 

   Cайт «Правком»  зміст електронних декларацій ветчиновника Володимира Подоляка почав досліджувати  на початку  року.

   Йдеться про декларації за 2016 та 2017 роки, у яких, як виявилося, «суб’єкт декларування» подав завідомо недостовірні відомості. А саме: не вказав  відомості про те, що його близькій особі, з якою він спільно проживає, але не перебуває з нею у шлюбі – Осірак Світлані Богданівні -  належать на праві власності нежитлові будівлі в м. Чернівці загальною площею 259,4 кв.м. (дата набуття права 20.06.2014 р.).

   Окрім того, було встановлено, що Володимир Подоляк не вказав у своїх електронних деклараціях за 2016 та 2017 роки відомості про те, що його близькій особі Світлані Осірак належить на праві власності квартира  у Львові на вул. Плугова загальною площею 48,5 кв.м. (дата набуття права 02.07.2009 р., загальна вартість нерухомого майна: 211465 грн.).

   Отож, враховуючи, що  на час подання Володимиром Подоляком  електронних декларацій у 2016 та 2017 роках вартість вищеназваної квартири у Львові на вул. Плугова  за останньою оцінкою була б значно більшою (тобто йдеться про те, що ознаки умисного декларування недостовірної інформації склали б  суму у понад 250 прожиткових мінімумів), враховуючи також умисне неподання відомостей про нежитлові будівлі в м. Чернівцях, були всі підстави вважати, що начальником  Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини  Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Подоляком Володимиром Павловичем було вчинено кримінальне  правопорушення, передбачене ст. 366-1 КК України.

   З огляду на це, а також з метою проведення дослідження на тему, як львівські правоохоронці реагують на факти декларування недостовірної інформації, що «підпадають» під статтю 366-1 КК України, як такі факти розслідують,  редактором «Правкому» була подана заява про вчинення кримінального правопорушення  в Шевченківський ВП ГУ НП  у Львівській області.

  В Шевченківському ВП, який нині очолює підполковник поліції Павло Гарасим, відреагували як за нинішнього часу "стандартно". Спочатку  заяву взагалі відмовилися реєструвати. При цьому посвідчення журналіста жодного враження на поліціянтів в черговій частині не справило. Вони посилались на те, що  реєструють лишень очевидні злочини (крадіжки, грабежі, розбої). А тут якесь недостовірне декларуванння...Опісля свою відмову аргументували тим, що не мають печатки чергової частини.

   У кінцевому результаті заяву вдалося  зареєструвати  в канцелярії відділу поліції. Однак це ще нічого не означало, оскільки її відразу ж відфутболили. Себто, відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесли, кримінальне провадження не відкрили. Натомість «перекваліфікували» заяву про злочин на звернення громадянина  і для подальшого розгляду скерували чомусь в Управління захисту економіки у Львівській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Подалі від Шевченківського ВП...

    Довелося звертатися зі скаргою до Шевченківського районного суду Львова, який своєю ухвалою від 04.06.2019 року зобов’язав посадових осіб Шевченківського ВП внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості, вказані у  заяві редактора «Правкому».

   Кримінальне провадження за №12019140090001956 на ветчиновника Володимира Подоляка слідчий відділ Шевченківського ВП ГУ НП  у Львівській області відкрив  11.06.2019 року - за вищеназваною заявою та ухвалою слідчого судді. Про це вдалося довідатися із відповіді на запит щодо публічної інформації. У свою чергу дану відповідь вдалося отримати післе реєстрації скарги в ГУ НП у Львівській області - на предмет того, що посадові особи даного управління у встановлений законом строк не надали відповіді на запит, чи була виконана ухвала суду. 

  Щодо ходу досудового розслідування, то  редакція «Правкому» має намір за ним  ретельно стежити. І про всі його етапи детально розповідати. 

 

   Зазначимо, що Володимир Подоляк  на державній службі працює близько 30 років, в основному - на керівних посадах. Йдеться зокрема, про посаду начальника відділу протиепізоотичної роботи Головного управління ветеринарної медицини в Львівській області (2009-2010 рр.), посаду   начальника Головного управління ветеринарної медицини у Львівській області (2010-2016 рр.). До речі, саме у ці періоди  його близькі родичі  (у тому числі Світлана Осірак)  оформили у власність найбільше об’єктів нерухомості".

   Згідно статті 366-1 КК України,  «подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України "Про запобігання корупції", або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації - караються штрафом від двох тисяч п’ятисот до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років».

 

   Далі буде...

АНДРІЙ ЛЯХОВИЧ: "ЙДУ В ПАРЛАМЕНТ, ЩОБ ЗМІНИТИ СИСТЕМУ"

        45-річний учасник АТО Ляхович Андрій Ілліч – кандидат у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №123, до Верховної Ради іде як самовисуванець.

   На Донбасі Андрій Ляхович перебував у найгарячіший період. Командував Львівським батальйоном територіальної оборони. Загалом пробув там понад рік.

   Зараз він - керівник громадської органзації «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО», директор ТОВ «Демайнінг тім фром Юкрейн», що займається гуманітарним розмінуванням, майор резерву Збройних сил України. Проживає в смт Розділ Миколаївського району.

   Що спонукало його балотуватися до парламенту, які завдання перед собою  ставить – про це в інтерв’ю з Андрієм Ляховичем.

 

 

   - Для початку розкажіть трохи про себе. Де ви народилися,  навчалися, служили.

   - Народився на Львівщині -  в селі Сусідовичі Старосамбірського району.  Там же закінчив восьмирічну середню школу. Далі навчався в Львівській республіканській школі-інтернаті, яка нині відома  як Львівський військовий ліцей імені Героїв Крут. Опісля було Вольське вище військове училище тилу. Військова служба на офіцерських посадах в Збройних силах України, яка  загалом тривала понад 13 років.

   В запас звільнився, щоб утримувати на належному рівні сім’ю – дружину та двох дітей.  Працював приватним підприємцем. Однак війна внесла в життя свої керективи.

   - Пригадайте, як ви опинилися в зоні АТО та які події довелось пережити?  

   - Коли на нашу країну напав агресор, я як офіцер з великим досвідом  не зміг всидіти вдома та подався до військкомату. Потрапив під другу хвилю мобілізації На схід України вирушив у складі Львівського батальйону територіальної оборони, перебуваючи на  посаді заступника командира батальйону з тилу.

  Це був липень 2014 року. Бойові завдання довелося виконувати у зоні АТО на Луганщині. У той період відбувалося звільнення Сєвєродонецька, Лисичанська. Українські військові також з боями дійшли до Луганського аеропорту і зняли з нього облогу терористів ЛНР.

   Ситуація різко змінилася, коли росіяни, яким сепаратистів для спротиву вже не вистачало, ввели свої кадрові війська. Розпочався їхній контрнаступ. Трапився Іловайський котел. Були обстріли з російської території. «Подарунки» від російської сторони ми отримали, базуючись в селищі Побєда, що   в Новоайдарському районі.

   - Львівські ЗМІ у той період писали, що при складних бойових умовах Ви показали себе, як справжній офіцер та командир. За це  здобули повагу та довіру серед особового складу. Після цього почали  виконувати обов’язки командира Львівського батальйону територіальної оборони.

   - Виконуючим обов’язки командира батальойону я був призначений  в вересні 2014 року. Проблема тоді полягала в чому? По суті відбувалось відведення військ, закріплення на нових рубежах. У нас були зниклі безвісти – 5 військовиків. Було втрачено 80 одиниць зброї. Потрібно було познаходити людей, зброю, підняти бойовий дух бійців, серйозно підготуватись до  відсічі ворогу. Вважаю, що з цими завданнями ми загалом  справилися.

   - Пригадайте якесь сильне враження з тієї війни, те, шо запам’яталось найбільше.

   - Я завжди говорив, що в війні перемогти чисто  військовими методами неможливо. І в нас було така перемога. Наш начальник штабу,  він сам з Яворова, розведений, одружився на  дівчині з Айдара. Батько у неї підполковник попередньої армії. Можна здогадатися, як він був налаштований.   Вона спочатку теж займала подібну позицію. Однак потім, коли верх взяло справжнє почуття,  все змінилося. Під час весілля, яке ми організували, ця сама дівчина зі сльозами на очах говорила приблизно таке: «Нам про вас таке розказували, а ви  такі хороші, людяні хлопці.  У такий  безлюдний час».

      - Відомо, що в останні роки Ви займаєтесь гуманітарним розмінуванням території Донбасу. Як прийшли до такої діяльності? У чому вона полягає?

   - Гуманітарне розмінування - це взагалі-то цілий комплекс заходів. Він включає не лишень пошук та знешкодження мін, інших вибухонебезпечних предметів, але й  роботу з населенням щодо боротьби з наслідками використання мін, навчання ризикам, пов’язаним з мінами та ВНП, реабілітацію громадян, що постраждали від мінно-вибухових травм.

   Йдеться про вирішення дуже гострої проблеми, враховуючи, що через війну на Донбасі Україна займає п’яте місце у світі за кількістю жертв від мін та інших вибухонебезпечних залишків.

      Я цієї діяльністю зайнявся в 2017 році. Після того, як мені запропонували поїхати в Луганську область та організувати логістику для «Демайнінг тім фром Юкрейн». Тоді тривало формування цієї компанії, яка започаткувала українське гуманітарне розмінування. Гуманітарне, тому що воно  проводиться цивільними фахівцями.

   Чому я прийняв цю пропозицію? Тому що розумів важливість такої діяльності. Отож знову поїхав на Донбас. Все організував. А з часом став керівником та співзасновником компанії.

   Великих прибутків така діяльність не приносить. Однак повністю забезпечує всі моральні аспекти. Бо розумієш, наскільки добру важливу справу робиш.

    Коли розвідку проводимо в сірих, наближених до бойових дій, зонах, де немає магазинів, транспорту, завжди стараємося захопити з собою гуманітарну допомогу. Це можуть бути найнеобхідніші продукти харчування, напої, речі, які безпосередньо роздаємо місцевим жителеям. Тому що розуміємо: все одно то є наші люди. Їм потрібно допомагати.   І їх треба все рівно повертати в Україну. Не можна від них відмовлятися.

   - А як  ваша  протимінна діяльність виглядає на практиці? Якими є її   результати?

   - В нас є дві групи саперів, у кожній – чотири фахівця. Є автомобілі, засоби захисту, пошуку. Сапери із металодетекторами метр за метром обстежують визначену територію, викопуючи усі підозрілі металеві предмети. Якщо натрапаляють на вибуховий пристрій, він огороджується, виставляються відповідні таблички. Поки що ми займаємся лишень виявленням та маркуванням мін, інших вибухонебезпечних предметів. Далі у справу вступають військові сапери,  працівники ДСНС, з якими у нас налагоджена співпраця. Пов’язано це з тим, що закон про розмінування на Донбасі, який, зокрема, передбачає надання акредитованим  компаніям дозволу на виявлення, знешкодження, знищення та перевезення вибухонебезпечних предметів, набув чинності тільки на початку цього року.

     Щодо результатів, то за останніх два роки нашими фахівцями перевірено 250 гектарів території в Луганській і Донецькій областях. Як правило, це   сільськогосподарські угіддя.

 

   - Тепер головне питання: чому йдете в парламент та що плануєте у Верховній Раді робити?

   - За роки незалежності а нашій країні було дуже багато збурень. З-поміж найбільших – Помаранчева революція, Революція Гідності, війна. Під час цих подій  спостерігався небувалий сплеск патріотизму і зміцнення громадянської свідомості українців.

    Водночас в державі змін на краще не відбулось. Хоча керівники у високих владних кабінетах змінювалися регулятно. Причина криється в тому, що не помінялась суть влади, яка завжди  залишалась закритою, непрозорою, наскрізь корумпованою та непідконтрольною суспільству.

   Проблема полягає й в тому,  що 95% населення України  до кінця не розуміє, які насправді процеси відбуваються  в органах влади – законодавчої, виконавчої, судової. Наскільки влада в Україні деградувала та прогнила.

   Тому я вирішив йти до парламенту насамперед задля того,   щоб змінити систему,  зробити владу  повністю прозорою та підконтрольною суспільству. Якщо ми цього не зробимо, то ніколи нічого не побудуємо. В державі будуть змінюватися тільки назви, «лейби», а вона і надалі летітиме в прірву.

   Як військоий з великим досвідом, у тому числі бойовим, у разі обрання до парламенту планую займатись питаннями, пов’язаними із сферою оборони.  Ідеальний варіант – робота в комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

   Питань, що потребують невідкладного вирішення, дуже багато. Звичайно, наші збройні сили вже зовсім не ті, що були в 14-му році. Зовсім інша якість. Повсюди на лінії розмежування є  сучасна модернізова техніка та озброєння. Водночас існує проблема з наповненням особовим складом. При цьому один з її аспектів полягає в наступному. Якщо в 2014-2016 роках захищати державу йшли добровольці, то в останні роки в збройні сили хлинули заробітчани, які найбільш гарячі періоди війни відсиділи дома. Є поміж них й такі, які вчиняють спроби розвернути армію на 180 градусів, тобто -  не роблять нічого для подальшого вдосконалення та розвитку збройних сил, деребанять посади, майно, бюджетні кошти.

   - У Вашій передвиборчій програмі є теза про повну та остаточну перемогу на Донбасі, звільнення Криму від загарбників з відновленням територіальної цілісності України. Чи можети Ви трохи цю тезу розшифрувати?

  - Це дуже складна та багатогранна проблема.

   Проілюструю її таким випадком. Зараз ми займаємось розмінуванням в Бахмутському районі Донецької області. В Бахмуті – в кафе - до мене за столик якось підсів російськомовний чоловік. І у ході розмови, прийнявши мене за військового,  запитав: «Коли ви вже звільните Горлівку?». Я йому йому відповівів, що попри напіввійськову форму в армії не служу. На Донбасі займаюсь гуманітарним розмінуванням. Однак чоловік продовжував запитувати про звільнення Горлівки, розповідаючи, що в місті дорізають на металобрухт завод «Стірол», який раніше був в Україні найбільшим виробником мінеральних добрив і на якому трималася вся Горлівка. Що  працівниців заводу позвільняли, що кругом повна безвихідь.

    Я йому відповів, що місцеві жителі повинні самі почати виступати проти влади сепаратистів. Повинні згадати, що вони українські шахтарі, металурги, які  мають право на гідне життя. Лише за цієї умови українська армія може їм реально допомогти.

   Якщо ж говорити тезисно, то ми насамперед повинні побудувати в Україні сильну економіку. Буде сильною екоміка – буде сильною армія. І це має стати приорітетом у внутрішній політиці.

   Зовнішня політика має бути спрямована на санкційний тиск на Російську Федерацію, аби  ослабити її  економічно та політично. Ми повинні також підпримувати усі  політичні сили в Росії, які протистоять путінському режиму.

   Головне завдання – ослабити Росію настільки,  щоб вона втратила свої світові позиції. Завдання-максимум -  щоб втратила право на наявність в неї ядерної зброї, контроль над ядерною зброєю.

   Головним здобутком має стати можливість застосувати проти Росії «хорватський сценарій», який, зокрема, означає повне і беззастережне виведення російських військових і найманців із Донбасу.

   - Таке питання як боротьба з корупцією. Яким є Ваше бачення цієї проблеми?

   - Біда не в тому, що у нас є корупція. Тому що це якище по суті існувало стільки, скільки існує людство. І нині корупція  існує в усіх країнах. Навіть в тих, де корупціонерів засуджують до смертної кари.

   Найстрашніше те, що  корупційними схемами у нас обплетена верховна влада. Що в корупції «тонуть» президенти, міністри, народні детутати. Що це явище  стало системним елементом державного управління.

   Змінити ситуацію можна лише комплекними заходами. Назву лише кілька з них.

    Аникорупційні органи мають нарешті виправдати кошти, що були спрямовані на них державою. Сприяти їхній ефективній роботі може перезавантаження, заміна  керівників. 

   Потрібно зробити діючим закон про люстрацію. Відповідно вдосконалювати та розширяти  люстраційне законодавство.  Тому що в нас є дуже  багато категорій осіб, від яких владу потрібно очистити назавжди.

   Для чиновників, що виконують державні функції, повинні бути встановлені високі зарплати, впроваджені високі соціальні гарантії, які мають забезпечити відсутність корупційної складової в їх діяльності, створення кадрової конкуренції. Щоб найкращі фахівці, найталановитіші випускники вузів різних спеціальностей хотіли потрапити на роботу в державні органи.

   Водночас відповідальність за корупцію має бути встановлена найвища. На моє переконання, як за посягання на життя і здоров’я людини.

    - Останнім часом Ви багато їздите по округу, багато спілкуєтесь з людьми? На які проблеми передусім звернули увагу?

   - Украй гостро стяїть екологічні проблеми. Пов’язані вони насамперед з тим, що понад 90 відсотків усіх небезпечних промислових відходів Львівської області сьогодні зосереджено на території колишньої промзони в районі Нового Роздолу. Поміж них – понад 17 тис тонн гудронових відходів, які були незаконно завезені з Угорщини.

   Місцеві громади вже  зневірилася в тому, що держава реально допоможе вирішити екологічні проблеми. У разі обрання до парламенту я обіцяю цю віру повернути. Тобто, докладу зі свого боку максимальних зусиль для того, щоб Новий Розділ та прилеглі села  у найближчій перспективі  позбудиться сумної першості найбільшої зони екологічного лиха на Львівщині.

   Хочу також зауважити, що  місцеві жителі дуже часто скаржаться   на вщент розбиті, непроїздні дороги між селами, відсутність нормального траспортного сполучення, на різні беззаконня місцевої вдали.

   Багато нарікань на роботу медичних сільських амбулаторій, які не мають належних побутових умов, не забезпечені сучасними засобами ранньої діагностики, необхідною кількістю фахівців.

   Водночас, для того,  щоб фахівці захотіли працювати на селі, їх потрібно забезпечити високими зарплатами, для них повинні бути впроваджені додаткові пільги і преференції. Пільгове кредитування на будівництво житла. Надання  в першочерговому порядку земельних діялнок. Тобто йдеться про питання, які треба і можна  вирішувати на законодавчому рівні.

 

 

                                                                                                                      Віктор Корнієнко

                                                                             член Національної спілки журналістів України

 

 

 

ЩО НЕ ТАК В ДЕКЛАРАЦІЯХ ОЛЕКСАНДРА ГАНУЩИНА?

    Кілька років тому під час презентації на Міжнародному економічному форумі у Львові е-декларування Петро Порошенко  проголосив фразу, що стала  крилатою: «А тепер поясни, де ти, голубе сизий, взяв ці гроші?». Ця це питання попри все залишається актуальним, особливо коли уважно читаєш електронні декларації голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина. Одразу постає інше питання: чому цими документами досі не зацікавились антикорупційні органи?

Розкішний будинок та дешеві земельні ділянки

Перше, що впадає в очі в е-деклараціях Олександра Ганущина  за  минулий та позаминулий роки, – занадто смішні ціни на земельні діляноки в елітному селищі Брюховичі, що біля Львова. 

Йдеться про дві земельні ділянки площею по 600 кв.м та вартістю 202 853 грн та 180 000 грн. Право власності на них дружина голови облради Соломія Ганущин набула 09.03.2017 року.

Водночас вартість однієї і другої земельної ділянки за останньою оцінкою в е-деклараціях Олександра Ганущина за 2017 та 2018 роки вказана у розмірі 176 790 грн. Себто, виходить, що земельні ділянки, набуті в Брюховичах за смішні ціни, з часом подешевшали до абсолютно однакової та нереальної для елітного селища ціни.

Із цих декларацій також вбачається, що власної нерухомості високопоставлений чиновник немає. А на його дружину зареєстрований житловий будинок в Брюховичах загальною площею 367,7 кв.м, вартість якого на дату набуття – на 07.09.2012 року – становила  1 128 084 грн.

Соломія та Олександр Ганущини також володіють об'єктом незавершеного будівництва на 120 кв.м. Сюди входять: господарське приміщення, дровітня, котельна, альтанка.

Для чого Ганущин «заплутав» відомості про землю 

А тепер, вочевидь, найцікавіше.

Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, і житловий будинок в Брюховичах на 367,7 кв. м, і дві земельні ділянки за смішними цінами (з цільовим призначення для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)) Соломія Ганущин отримала в подарунок. Тобто, стала власником цієї нерухомості за договорами дарування.

Договори дарування цих земельних ділянок, що в Брюховичах на вул. Далекій, були видані 09.03.2017 року. Однак в деклараціях Олександра Ганущина за 2017 та 2018 роки «чомусь» не зазначено інформації про подарунки Соломії Ганушин у формі земельних ділянок в Брюховичах. Чому?..

Ще більше постає запитань при аналізі попередніх декларацій голови облради, у яких також відображено відомості про земельні ділянки, які, до речі, невідомо звідки взялися та куди ділися. 

Так, в щорічній  декларації Олександра Гунущина за 2015 рік вказана земельна ділянка загальною площею 600 кв.м у Брюховичах, власником якої є його дружина – Соломія Ганущин. Датою набуття права на цю ділянку зазначено 01.09.2012 року. Вартість на дату набуття вказана у розмірі  287 850 грн.

У щорічній електронній декларації голови облради за 2016 рік відомості про дану земельну ділянку відсутні. Водночас не відображено інформації, яка  б свідчила про відчуженя цього майна.

Натомість у цій  декларації відображено інформацію про дві земельні ділянки у Брюховичах площею по 600 кв.м та вартістю у 287 850 грн й 176 790 грн, користувачами яких зазначено Голуб Ніну Іванівну та Томинець Надію Ярославівну (за наявною інформацією, Надія Ярославівна - це матір Соломії Ганущин). Датами набуття права на ці земельні ділянки вказано: 20.06.1997 року та 22.02.2008 року. При цьому в декларації відсутні відомості про те, хто є їх власником.

В електроній декларації Олександра Ганущина за 2017 рік, як було описано вище, відображено відомості про дві земельні ділянки в Брюховичах площею по 600 кв. м та вартістю у 202 853 грн й 180 000 грн, право власності на які дружина голови облради набула 09.03.2017 року. За останньою ж оцінкою вартість однієї і другої земельної ділянки в деклараціях за  минулий та позаминулий роки вказана у розмірі 176 790 грн. Тобто, у тому самому розмірі, який фігурує в декларації чиновника за 2016 рік: йдеться про земельну ділянку, датою набуття права на яку зазначено: 22.02.2008 року, вартість якої на дату набуття вказана в сумі 176 790 грн та користувачем якої зазначено Томинець Надію Ярославівну. 

Замість епілогу, або Скільки насправді коштує земля в Брюховичах

Що криється за  цими розбіжностями, незрозумілостями та фактами декларування недостовірної інформації? Наскільки саме Олександр Ганущин занизив вартість відображених в  останніх деклараціях земельних ділянок в Брюховичах, власником яких його дружина стала за договорами дарування? Чому відомості про подарунки зазначено не було? На ці питання поза всяким сумнівом можуть відповісти тільки антикорупційні та правоохоронні органи.

Додам лишень, що на сайті Брюховицької селищної ради міститься інформація з протоколу виконавчого комітету №64 від 6 грудня 2018 року, з якої відомо про ухвалення двох рішень, які стосуються надання вихідних даних для проектування об’єктів будівництва та видачі будівельних паспортів на забудову земельних ділянок по вул. Далека, 15, 17 в смт. Брюховичі гр.Ганущин С.Н.  

Скільки коштує сьогодні земля для житлового будівництва в Брюховичах? Згідно з останнімим інтернет-оголошеннями, ціна коливається в межах 4-10 тисяч доларів за одну сотку, зокрема, в залежності від району. А вулиця Далека далеко не найгірший район в елітному селищі.

І останнє. Погодьтеся, що на тлі відомостей в деклараціях голови Львівської облради, де земельна ділянки площею 600 кв. м «за останньою оцінкую» вартує 176 790 грн, ринкові розцінки на землю в Брюховичах виглядають трохи дико.

Дмитро Калагурський.

Журналістські розслідування

ХТО "КРИШУЄ" КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

ХТО КРИШУЄ КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

   За дивним збігом обставин за головування у Львівській обласні раді Олександра Ганущина мільйонні тендери на ремонт комунальних закладів та...

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

    Або як нова патрульна поліція та суддя Сихівського райсуду Львова зробили з абсолютно тверезого водія адмінправопорушника.      Ніякого ДАІ в...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, ОБОРОНКА ...

  Або про те, як у Львові в умовах війни знищували підприємство, що має стратегічне значення для економіки та безпеки...


ПРАВКОМСтатті
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів