У Львові правоохоронці завели кримінальну справу за фактом побиття пасажира контролерами

    Йдеться про кримінальне провадження №12021142360000214, що було відкрито Львівським районним управлінням №1 13 серпня 2021 року за ч. 1 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження) – на підставі заяви мешканця Львова Мойси Михайла Богдановича, 1964 р.н. 

 

    За наявною інформацією, заява Мойси М.Б. про вчинення щодо нього кримінального правопорушення в Львівське районне управління №1 ГУ НП у Львівській області надійшла 12.08.2021 року. Стосується вона інциденту, що трапився у цей день (близько 19:00 год.) у тролейбусі №3, який курсував вул. Зелена, та на зупинці громадського транспорту.

    - Працюючи приватним підприємцем,  я в той день  поспішав на зустріч, в тролейбус №3 сів, щоб проїхати одну зупинку, квитка при собі не мав. – розповів Правкому Михайло Мойса. - Коли підійшли кондуктори – двоє молодих хлопців в чорній уніформі (яка, до речі, була помітно брудною), я їм пояснив, що їду одну зупинку, сказав, що  передам водію гроші на квиток. На що мені відповіли, що ні, плати штраф або виходь. На зупинці, коли ми вийшли, почалася шарпанина. Контролери смикали мене за одяг, руки, не давали піти геть. Я попросив, щоб  мені виписали квитанцію на штраф, який я оплачу в банку офіційно. Також попросив, щоб хлопці повідомили, де саме вони працюють,  та пред'явили свої посвідчення контролерів. Однак вони відмовилися сказати інформацію про місце роботи та показати документи. Також відмовилися виписати штраф. Натомість повідомили, що викличуть поліцію, яку нам всім доведеться чекати тривалий час. А далі почалося найцікавіше: один з хлопців почав на пальцях показувати, що я, аби мене відпустили,  маю дати їм гроші. З його рухів та слів, я зрозумів, що йдеться по 200 гривень кожному.

    - Після цього я не витримав, сказав їм все, що про них думаю, та  спробував  піти геть, однак мені почали викручувати руки, шарпати, завдали кілька ударів в плече. – продовжує Михайло Мойса. – Закінчилося все тим, що я зі свого телефону викликав поліцію, а у подальшому написав на контролерів заяву про вчинення кримінального правопорушення та якнайшвидше зафіксував нанесені мені побої, зокрема, у вигляді гематом на руках та плечах. У подальшому пройшов судово-медичну експертизу, яка була призначена постановою поліцейського дізнавача. Тобто  вирішив для себе, що цю справу не залишу та зроблю все, щоб довести її до кінця.

 

   

 

 

 

«ЧУДЕСА» У СПРАВІ ПРО «ЦЕРКОВНУ КРАМНИЦЮ»

     У Львові вдруге поновили розслідування кримінального провадження, що стосується  зловживань в головній церковній крамниці Львівської Архиєпархії УГКЦ. Йдеться  у тому числі про  можливі зловживання  митрополита Ігоря Возьняка.

 

  Як  повідомляв раніше Правком, дане кримінальне провадження за ч.1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) було зареєстровано в Галицькому відділі поліції ГУ НП у Львівській області 27 грудня  2019 року. У цій справі, яка була відкрита за заявою аудитора, слідство насамперед мало б перевірити  факти, що свідчать про привласнення впродовж останніх кількох  років мільйонних прибутків головної церковної крамниці Львівської Архиєпархії УГКЦ.

    Зазначимо: вказаних фактів, які виявив аудитор, було більш ніж достатньо. У їх числі – навіть існування підпільного швейного цеху в Курії (говорячи юридичною мовою, з ознаками відмивання грошей). Фактично йшлося про те, що впливові церковні особи (зокрема, головний бухгалтер Курії, отець-економ)  створили для себе приватну бізнесову структуру для нелегальних заробітків.

    Після виявлення названих зловживань аудитор неодноразово звертався до митрополита Ігоря Возьняка – з вимогою навести належний порядок. Однак  керівник архиєпархії не вчинив ніяких дій для припинення виявлених порушень. Натомість  видав наказ  про скорочення посади   аудитора. Не відреагувало на результати внутрішнього аудиту й керівництво Патріаршої Курії УГКЦ.

    Це, до речі, за обставини, що вищевикладені факти упродовж останнього часу були оприлюднені у низці публікацій в ЗМІ. Відбулося це після того, як  про особливості церковного бізнесу в Львівській Архиєпархії УГКЦ першим докладно розповів Leopolis  -  у публікації  «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?». 

 

   Далі інформація розповсюдилась ще більше. Відомості про скандал у Львівській Архієпархії дійшли до Ватикану.

   Конгрегація східних церков у серпні 2020 року, після консультацій із Блаженнішим Святославом та повідомивши митрополита Ігоря Возьняка, вирішила провести власний незалежний аудит. Залучили до цього владику Кеннета Новаковського, якому мали допомагати спеціалісти з великим досвідом - о. Любомир Яворський і пані Ольга Вох. Проте вже пройшло 5 місяців  з початку перевірки, однак комісія про її результати не повідомила. Водночас, за наявною інформацією,  перевіряючі навіть не спромоглися опитати  священика - члена аудиторської перевірки, яку він проводив спільно із штатним аудитором, згідно декрету митрополита.

   Тобто загальна ситуація виглядає так. Попри те, що комісія отримала від аудиторів всі підтверджуючі документи про фінансові порушення (офіційно зареєстровані і підписані),  жодного результату від перевіряльників вони не дочекалися.

    На такі «чудеса» звернули увагу й ЗМІ,  в тому числі церковний сайт на телеграм-каналі Сhurcher.

    Редакція Сhurcher в оприлюдненій статті зробила  певний висновок:

   «Чесно кажучи, не маємо великих надій на те, що поважна комісія з Ватикану "зробить належні висновки та допоможе навести лад в церковних структурах УГКЦ", але уважно стежимо за розвитком подій у цій справі».

      І цей висновок на жаль підтверджується. Однак і «Правком» і  Сhurcher продовжують стежити за ситуацією, що склалася, та висвітлювати фінансові та майнові  порушення з боку церковників різних конфесій.

     У тому числі через те, що читаючи рішення синоду УГКЦ, хочеться бачити їх в дії.        

   «Щоби бути «світлом для світу» посеред темряви гріха, закликаємо душпастирів, монашество та всіх мирян Церкви зробити все, щоб наші церковні спільноти і структури стали взірцем прозорості й чесності, духовно-моральним простором, вільним від корупції в будь-яких її проявах» (Із послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного  Архиєпископства УГКЦ про подолання моральної недуги корупції).

 

 

   Повертаючись до «чудес».

   За дивним збігом обставин перевірка з боку комісії з Ватикану співпала із закриттям поліцією справи про «церковну крамницю». Це при тому, що жодного розслідування на той час проведено не було. Була лишень його недолуга імітація, після якої слідчим  Галицького відділу поліції  ГУ НП  у Львівській області Юрієм Кобилецьким було винесено постанову про закриття кримінального провадження від 28.12.2020 року.

   При цьому, приймаючи незаконне та необгрунтоване рішення,  слідчий Кобилецький цілком задовольнився  листом (відповіддю)  від Курії, підписаному її керівником – митрополитом Ігорем Возьняком.  До Галицького відділу поліції цей лист надійшов 17.03.2020 року.  У цій відповіді на запит слідчого  було зазначено, що  жодного аудиту «церковної крамниці Львівської Архиєпархії УГКЦ» (Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ не проводилось). Відтак в Курії відсутні матеріали такої перевірки та аудиторські висновки.

    Дану постанову аудитор-заявник невідкладно оскаржив слідчому судді Галицького райсуду Львова, який 02.02.2021 року виніс рішення скасувати постанову про закриття кримінального провадження. Крім того, за інформацією  Правкому, про імовірні намагання митрополита Ігоря Возняка покрити фінансові порушення своїх працівників було повідомлено Ватиканській комісії, Верховному архієпископу УГКЦ та в.о. папського нунція в Україні.

    Однак це абсолютно нічого не змінило і «чудеса» у справі про «церковну крамницю» продовжились.   Про «результативність» перевірки з боку комісії з Ватикану ми розповіли вище. Таким самим «результативним» виявилось і подальше поліцейське розслідування, подальша імітація якого на цей раз тривала лишень кілька місяців, допоки слідчим Юрієм Кобилецьким   02 травня  2021 року вчергове було винесено необгрунтовану та незаконну  постанову про закриття кримінального провадження.

   Цю постанову аудитор оскаржив, зокрема, прокурору Львівської області Антону Войтенко, акцентувавши у скарзі увагу на «цілковитій  безконтрольності  та бездіяльності з боку прокурорів Львівської місцевої прокуратура  №1, що здійснювали процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у даному кримінального провадженні».

    У скарзі також було викладено низку фактів, що свідчать про цілковиту бездіяльність та зловживання з боку слідчого Кобилецького. Йдеться, зокрема, про те, що слідчий жодним чином не перевірив документи, що  були скеровані аудитором після поновлення слідства. У тому числі  документи, які були зібрані в результаті проведення аудиторської перевірки фінансової і бухгалтерської звітності церковної крамниці Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ за 2016, 2017, 2018 та 2019 роки, що була розпочата з 16.05.2019 року, зокрема, і висновок перевірки.

    Про зловживання свідчило й те, що слідчий не розглянув та не надав відповіді на клопотання заявника про залучення його у якості потерпілого у кримінальному провадженні.

    Результатом названого оскарження стало те, що 18.06.2021 року процесуальним керівником у вказаному провадження (прокурором Галицької окружної прокуратури м.Львова)  незаконну постанову слідчого Юрія Кобилецького про закриття кримінальної справи було скасовано.

    Водночас виникає логічне запитання: що криється за такими вищеописаними регулярними «чудесами» у справі про «церковну крамницю»? Чому резонансну справу, про яку неодноразово розповідали ЗМІ, тривалий час вперто не розслідують, а фактично -  саботують. Чи немає тут якось стороннього впливу, з огляду насамперед на те, що її фігурантом є впливова церковна особа?

    Дуже хочеться сподіватися,  що теперішній керівник   львівської поліції Олександр Шляховський, якому президент нещодавно  присвоїв звання генерала поліції третього рангу, а також прокурор Львівської області Антон Войтенко на кінець (з огляду на вищеописані факти) звернуть на справу про «церковну крамницю» належну увагу. І що повне й об'єктивне  слідство (яке  упродовж тривалого часу не просунулося ні на крок і двічі незаконно припинялось) буде проведено навіть попри сторонній (якщо такий мав місце) вплив.

 

                                                                відділ журналістських розслідувань редакції Правком

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Розбудова ринку «Привокзальний»: розвиток чи афера?

     АФЕ́РА, ризикована справа, здійснювана з метою наживи; шахрайство (Словник української мови). 

Минулого тижня у Львові оголосили про намір провести всеукраїнський конкурс на забудову території одного з найбільших ринків міста – «Привокзального». Однак замість обнадійливого настрою серед  більшості підприємців це викликало  серйозну напругу та невдоволення. 

Люди не вірять, що це масштабне рішення, яке кардинально все змінює,  Львівська міськрада ухвалила на користь усіх підприємців Привокзального ринку. Головне питання, яке багатьох турбує: що буде з їхньою власністю, робочими місцями, а відтак – з їхніми сім’ями завтра?

 І для таких настроїв є всі підстави.

 

 26 березня, як відомо, виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення «Про оголошення та проведення Всеукраїнського  архітектурного конкурсу на кращу проєктну пропозицію розвитку території між вул. Городоцькою, вул. Ю. Федьковича, пл. Липневою, прилеглої до Привокзального ринку у м. Львові».  Йдеться про розвиток території ареалу  ринку «Привокзальний», під яким планують збудувати підземний паркінг, а на площі Липневій – облаштувати громадський простір.

 Відповідно до цього документу замовником проєкту визначено управління архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міськради, співзамовниками – ТзОВ «Привокзальний ринок» та ТзОВ «Фіакр», яка є компанією-перевізником та розмішена на вул. Федьковича. Разом вони мають до 30 квітня ц.р. розробити  програму та умови архітектурного конкурсу, затвердити склад журі. Сам конкурс має відбутися до 15 липня цього року.

 Водночас серед більшості підприємців Привокзального ринку назване рішення викликало лишень серйозну напругу та невдоволення. При чому збурення це настільки сильне, що люди заявляють про готовність до протестних акцій.

 Як вдалося з’ясувати, одна з причин збурення полягає у тому, що про рішення виконкому Львівської міськради щодо архітектурного конкурсу, ініціаторами якого стали  ТзОВ «Привокзальний ринок» та ТзОВ «Фіакр», підприємці дізналися в день, коли це рішення було ухвалене – із повідомлень в Інтернеті та новин в ЗМІ.

  Що все це означає? Насамперед те, що «ініціатори» (а вірніше  ТзОВ «Привокзальний ринок») повністю проігнорували думку більшої частини  підприємців, які працюють на території цього ринку, інших власників нерухомого майна, а також власників земельних ділянок, які не мають жодного відношення до ТзОВ «Привокзальний ринок».

 Підприємці це пояснювали так. На території, яка у Львові історично називається Привокзальний ринок, станом на цей час є багато різних   власників. Тобто більшість рухомого та нерухомого майна, яке задіяне у торгівельній діяльності на ринку, є власністю фізичних осіб та інших, ніж ТзОВ «Привокзальний ринок», юридичних осіб.

 Окрім того, основна роль цього товариства – здійснення на ринку операційної (обслуговуючої) діяльності. Йдеться про надання послуги з прибирання, охорони, енерго- та водопостачання тощо. На здійснення цієї діяльності на ринку  товариство уповноважило себе  фактично самовільно, однак так і не змогло навести лад на ньому. Підприємці здебільшого незадоволені діями ТзОВ «Привокзальний ринок» як виконавця операційної діяльності. З цієї причини – через те, що товариство так і не спромоглося створити підприємцям належні умови праці, пов’язана в основному відсутність нормальних відносин з названою фірмою.

 При такій ситуації ТзОВ «Привокзальний ринок», яке жодним чином не може (не уповноважене) вирішувати питання реконструкції, перепланування Привокзального ринку, а також питання щодо майна, яке перебуває на ринку та належить іншим підприємцям, власникам, «раптово» стає одним із ініціаторів всеукраїнського конкурсу на забудову території Привокзального ринку. Разом із ТзОВ «Фіакр», яке не має до ринку жодного стосунку.

 «Замість того, щоб зібрати збори і забезпечити представництво, інтереси всіх підприємців, власників нерухомого майна, що є на території  ринку, адміністрація ТзОВ «Привокзальний ринок» почала діяти потайки», – коментує директор ТзОВ «Гал-Фіш» Володимир Романовський. «При цьому не проінформувала нас ні про заплановану реконструкцію, ні про її нюанси, наслідки. Тому отримана минулого тижня інформація про рішення міськради перебудувати ринок цілком закономірно призвела до напруги та нездорової ситуації. Люди стривожені, переживають, що завтра буде з їхньою власністю, з робочими місцями, сім’ями. Фактично «бігають» одне за одним  та запитують одне і теж: «А що вони насправді хочуть робити?», «А що нам робити?». Оскільки більш конкретної, обгрунтованої інформації людям ніхто  не доводить», – говорить В.Романовський.

  «На ринку я перебуваю останні 25 років,  окрім того, що податки сумлінно сплачую за себе, в мене є ще наймані працівники. Як людина, яка присвятила Привокзальному ринку половину свого життя, добре знаю про очікування, настрої та сподівання людей на цій території. Підприємці розуміють, що ринку потрібна реконструкція. Останній раз такі роботи (в основному за їхні кошти) тут проводилися ще в 2001 році. Тоді ми збудували все, що змогли, обділяючи при цьому свої сім’ї. Отже, ще раз повторюю: ми не проти реконструкції. Водночас ТзОВ «Привокзальний ринок», інтереси якого ми відстояли під час конфлікту довкола ринку у 2014 році, на сьогодні нас фактично обдурило. Загалом виглядає так, що нас просто вирішили викинути з ринку, а наші павільйони захопити. Одразу ж хочу сказати, що це нікому не вдасться. Ми боролися і відстоювали свої права не один раз. Віддавати своє, зароблене важкою працею упродовж років, ми не збираємся», – розповідає підприємниця Марія Цибир.

 

 Обґрунтовані претензії «з приводу ухвалення рішення виконкому від 23.03.2021 року» власники майна та фізичні особи-підприємці, які проводять підприємницьку діяльність на Привокзальному ринку, виклали у відкритому зверненні на адресу міського голови Львова Андрія Садового, керуючої справами виконкому Наталії Алєксєєвої, секретаря ради Львівської міськради Маркіяна Лопачака.

 Увага в ньому акцентується на тому, що згадане рішення прийнято не обґрунтовано (такою є загальна думка), без урахування інтересів всіх осіб. До того ж рішення містить численні прогалини, які  в подальшому призведуть до порушення вимог українського законодавства та конфліктів між різними суб’єктами права власності.

 Поміж таких «прогалин» називається той факт, що Привокзальний ринок і ТзОВ «Привокзальний ринок» у даному документі фактично ототожнюються. Хоча це не відповідає дійсності. Оскільки Привокзальний ринок складається із комплексу рухомого та нерухомого майна, яке є власністю як мінімум трьох груп суб’єктів права власності: ТзОВ «Привокзальний ринок», фізичних осіб та юридичних осіб, зокрема, ТзОВ «На ринку», ТзОВ «Гал-Фіш» та інших.

 Увага в зверненні приділяється також тому факту, що в названому рішенні виконкому йдеться лише про вирішення питання комунального майна (в процесі розбудови Привокзального ринку). «Проте, що робити з нашим майном в рішенні не йдеться, хоча можлива реконструкція може значно поміняти структуру та планування нерухомості, а відповідно це вже зачіпає наші права власності. Також у рішенні жодним чином не враховано, що під час можливої реконструкції буде призупинена господарська діяльність на ринку, а відповідно у нас буде упущена вигода»,  – зазначають його автори.  

 Занепокоєння у підприємців викликало й те, що у рішенні виконкому йдеться про  питання виконання рішення Господарського суду Львівської області від 29.06.2010 р. у справі №19/84, що було ухвалено за позовом ТОВ «Привокзальний  ринок» до Управління комунальної власності департаменту економічної політики Львівської міськради.

Цим рішенням Госпсуд зобов’язав Управління  визначити вартість об’єкта приватизації – нежитлових приміщень 1-го та 2-го поверхів загальною площею 2 500,3 кв. м, які перебувають за адресою: м. Львів, вул. Горської, 2 (на виконання ухвали Львівської міської ради 14 сесії 5 скликання від 09.07.2009 р. № 2787 «Про затвердження переліку об’єктів комунальної власності м. Львова, які підлягають приватизації способом викупу»).

 Також Госпсуд зобов’язав Управління укласти договір купівлі-продажу вищеназваних нежитлових приміщень, що є на території Привокзального ринку.

 «Таким чином, у вищенаведеному рішенні йде мова про приватизацію комунального майна, яке має вирішуватися в іншому порядку, ніж погодження архітектурного конкурсу, із залученням інших органів і рішення має прийматися шляхом голосування депутатами на сесії. Фактично, така умова є прихованим розкраданням комунального майна, або відчуженням його за неринковою вартістю», – зазначено у зверненні.

 Замість епілогу

 На Привокзальному ринку на сьогодні є близько 500 павільйонів. Водночас відомо (у тому числі із публікацій в ЗМІ), що значну частину з них підприємці збудували за власні кошти, а ТзОВ «Привокзальний ринок» заволоділи ними у сумнівний спосіб, оформивши на них різними способами право власності.

 Цей факт – ще одна причина нинішньої напруги на Привокзальному ринку, що у свою чергу спричинила появу відкритого звернення. Під зверненням свої підписи поставило понад сто осіб.  

 Віктор Корнієнко, член Національної спілки журналістів України

Годувати хворих у лікарні швидкої допомоги Львова хочуть пов’язані київські фірми

    На перемогу в тендері Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги  Львова щодо послуг по забезпеченню харчуванням стаціонарних хворих -  вартістю 13,2 млн. грн. -  претендують київські фірми «Хелсі Смарт Фуд» та "Хілінг Фуд", яких  єднає не лише однакове місцезнаходження.

 

   Згідно інформації у системі електронних закупівель “Прозоро”, комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова» до аукціону на закупівлю послуг з харчування (з очікуваною вартістю 13 285 000,00 грн. з ПДВ) допустило ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» та ТОВ "Хілінг Фуд" (відхиливши при цьому тендерні пропозиції двох інших учасників – ТОВ "Кейтерінг Сервіс Кампані" та ТОВ «Кейтерінг-Груп»).

    За даними держреєстрів, фірми, допущені до аукціону, спеціалізуються на постачанні готових страв. Керівником ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» (адреса якого: м.Київ, Солом'янський район, вул. Героїв Севастополя, буд. 30) є Іванов Сергій Юрійович, кінцевий бенефіціарним власником та співзасновником - Бондаренко Олександр Миколайович, ще одним співласником товариства вказаний Косарчук Віктор Миколайович.

   Директором, кінцевий бенефіціарним власником та засновником ТОВ "Хілінг Фуд" (м.Київ, вул. Вознесенський узвіз, буд. 22) є Солодкий Олександр Володимирович.

    Водночас з держреєстрів та документів пропозиції також відомо, що раніше Олександр Солодкий, обіймаючи посаду директора ТОВ "Хілінг Фуд", одночасно був керівником вищеназваного ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» і на цій посаді 24.12.2018 року його змінив «той самий» вищевказаний Іванов Сергій Юрійович.

   Про те, що отримати 13,2 млн. грн. від Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги  Львова мають намір пов’язані між собою фірми (а отже, скоріше за все, йдеться про фіктивну конкуренцію), свідчать й інші факти. Зокрема, те, що в обох учасників були завантажені  подібні документи. У їх числі – договори та додаткові угоди про надання транспортних послуг, що були укладені  з одним і тим самим київським ФОПом – Забожчук Тарасом Івановичем. Йдеться, зокрема, про договір між фізичною особою- підприємцем Тарасом Забожчуком та ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» від 01 вересня 2017 року та договір між даним ФОПом та ТОВ "Хілінг Фуд" від 01 листопада 2018 року.

   У числі інших схожих документів – копії однаково оформлених (та ймовірно з ознаками підроблення) сертифікатів на «систему менеджменту безпечності харчових продуктів» та на «систему менеджменту якості», завантажених ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» та ТОВ "Хілінг Фуд" (які, судячи з відбитків печаток на даних копіях,  видав один і той самий  орган сертифікації – київська фірма «ЕВРОСЕРТ). Про підроблення може свідчити, зокрема, те, що на копіях сертифікатів, які подало ТОВ "Хілінг Фуд", органом сертифікації вказано болгарську фірму «ЕВРОСЕRТ». Тоді як на печатці під даним документом зазначено: «ЕВРОСЕРТ» та  «ЕВРОСЕRТ» (йдеться, вочевидь, про  назву вищевказаної київської фірми англійською).

 

   З інформації у системі електронних закупівель “Прозоро” також відомо, що тендер щодо закупівлі послуг по забезпеченню харчуванням стаціонарних хворих, які перебувають у Комунальному некомерційному підприємстві «Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги м. Львова», наразі призупинено через скаргу ТОВ «Кейтерінг-Груп» до  Антимонопольного комітету України -  на неправомірні дії та рішення Замовника.

 

 

                                                                                                                       Віктор Корнієнко

 

 

 

Чиновник Жидачівської РДА став фігурантом справи про шахрайство

       Йдеться про першого заступника голови Жидачівської райдержадміністрації  Кулика Володимира Володимировича, який на Львівщині більше відомий як «металобрухтний» бізнесмен:  директор  СП ТОВ «СП Галтекс», що  спеціалізується на  оптовій торгівлі відходами та брухтом.

Як стало відомо Leopolis.news, віднедавна Володимир Кулик фігурує в кримінальному провадженні № 12021141050000232, що було зареєстровано Львівським  районним  управлінням поліції ГУНП у Львівській області 27 лютого 2021 року за ч. 3 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене у великих розмірах).

Підставою для відкриття даної кримінальної справи стала заява потерпілого та  ухвала слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова Назара Стрепка (якою райуправління поліції зобов`язали внести відомості про  кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань).

У своїй  заяві потерпілий повідомляв про вчинення кримінального правопорушення (шахрайства) гр. Куликом Володимиром  Володимировичем, який у листопаді 2012 року, увійшовши в довіру, заволодів  його грошовими коштами в розмірі  70 тисяч доларів США, що  були йому передані за договором позики та які дотепер не повернуто.

Про Володимира Кулика, зокрема,  відомо, що, будучи кандидатом на посаду першого заступника голови Жидачівської РДА, він не задекларував корпоративні права в трьох фірмах та право власності на компанію, що добуває пісок та гравій. Йдеться про корпоративні права в ПрАТ «Добротвірський завод «Буддеталь», ТОВ «Стрийтехгаз ЛХЗ» та ПП «КМК Метал». А також – про приховування бенефіціарної власності в ТОВ «Галрад», яке спеціалізується на добуванні піску, гравію, глину і каоліну, його адреса: Рівненська обл., м. Радивилів, вул. Пушкіна, буд. 32.

У минулому Володимир Кулик був членом партії СДПУ(о) Віктора Медведчука, керівником Галицької районної організації СДПУ(о) у місті Львові. У 2006 році – балотувався до Львівської міської ради 5-го скликання від Блоку політичних партій «Опозиційний блок «Не так!».

У 2020 році – до Львівської обласної ради 8-го скликання: від політичної партії «Слуга народу» (округ 7, у списку під  № 30).

   Декілька фактів про ТОВ "СП Галтекс"

Йдеться про підприємство, що було засноване ще в 1995 році та яке спеціалізується на  оптовій торгівлі відходами та брухтом. Разом з тим у відкритих джерелах інформація про цю фірму різна. З неї відомо, зокрема, що ТОВ «СП Галтекс», здійснюючи свою діяльність у західному регіоні України, стало одним із засновників Української асоціації вторинних металів, а також членом асоціації «Львівметалобрухт».

Відомо й інше: упродовж останніх років ТОВ «СП Галтекс» фігурувало в низці   кримінальних проваджень. У реєстрі судових рішень міститься, зокрема,  інформація про кримінальне провадження  від 08.06.2017 року за ч. 1 ст. 388 КК України (незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації).  Розслідування у цій справі  здійснювалося слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області.

Ще одну справу, у якій фігурувало ТОВ «СП Галтекс», було відкрито 20.10.2017 року:  за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 382 КК України (невиконання судового рішення). Розслідування у ній проводилося  слідчим  Галицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області.

Журналістські розслідування

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтатті
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів