Сенатор Орджі Калу (Нігерія) прийняв делегацію Львівського університету бізнесу та права з питань освіти

     Колишній губернатор штату Абія та голова Сенату сенатор Орджі Узор Калу сьогодні у своєму особистому кабінеті приймав делегації Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна та Львівського університету бізнесу та права.

   Цей візит ввічливості української делегації до Орджі Калу пов’язаний з лекцією, яка відбудеться 29 січня 2022 року, у Меріт Хауз (Майтама, Абуджа, Нігерія).

   Очікується, що ця лекція зміцнить двосторонні відносини між Україною та Нігерією з питань освіти. Очолив делегацію д-р Кліфф Огбеде, який є місцевим представником двох університетів. До складу делегації увійшли Ольга Краснопера, Інна Коломійчук та проф. Валерій Резніков.

 

   Джерело: Warri Reporters (https://warrireporters.com/2022/01/sen-orji-kalu-receive-delegations-from-ukraine-universities-on-education/)

У "СПРАВІ ПРО "ЦЕРКОВНУ КРАМНИЦЮ" ВОСТОРЖЕСТВУВАЛА СПРАВЕДЛИВІСТЬ

        Станом на цей час Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ програла всі суди незаконно звільненим працівникам. Йдеться насамперед про  аудитора, який виявив зловживання в головній церковній крамниці даної архиєпархії та був звільнений зі своєї посади згідно наказу  митрополита Ігоря Возьняка.

.

        Як повідомлялося раніше редакцією Правкому (публікація «Справа про «церковну крамницю»: скандал не вщухає» від 12 жовтня 2021 р.), Львівський апеляційний суд 7 жовтня 2021 р. постановив скасувати як незаконні одразу два минулорічні накази Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. Йдеться про судові рішення, згідно яких було постановлено відновити на роботі аудитора Курії та секретаря економічного відділу із зобов’язанням виплати їм зарплати за дні вимушеного прогулу (19 місяців)  та сплатити судові витрати.

      Отож, здавалося, що справа уже дійшла до свого логічного завершення.  І що керівники Курії митрополит Ігор Возьняк і  єпископ Володимир Груца усвідомили свої помилки і, як вчить Церква, зокрема, вони самі - мали б «направити кривду ближньому», в даному випадку особам, яких було звільнено із грубим порушенням трудового законодавства України, Божих та людських законів.

      Однак, наприкінці жовтня 2021р. митрополит Ігор,  вочевидь, за порадою свого "потужного і креативного" юриста, який, схоже, продемонстрував лишень свою професійну неспроможність, програвши два суди і призвівши Курію до фінансових збитків у сумі близько 300 тис. гривень та заплямивши такою роботою імідж  УГКЦ - благословляє касаційну скаргу до Верховного Суду України. Можна припустити, що юрист пішов на цей крок, щоб зберегти собі тепле місце в Курії та отримати ще одну подячну  грамоту митрополита за видимі плоди своєї праці.

          Що в кінцевому підсумку? Тепер  священики бачать, на що витрачаються їхні і людські гроші! Та до чого призводить діяльність церковників-бізнесменів.

Допустивши значних упущень як відповідальний за юридичний супровід в Курії при підготовці документів на судові засідання, які він,як юрист мав би ретельно перевірити після інспектора по кадрах  п. Світлани  Левандовськоі, яка, можливо не  мала юридичноі освіти і далеко не перфектно розуміла закони і трудове законодавство, юрист Курії пан Андрій Працьовитий  ще засумнівався у справедливості рішень Колегії  суддів Львівського апеляційного суду і вирішив зі своїм портфоліо  оскаржити їх у Верховному Суді України.

            До речі, після того як дві Колегії  Львівського апеляційного суду витребували у юриста довідки про зарплати позивачів що, вочевидь, стало для нього недобрим і тривожним сигналом, то уже на два останніх засідання апеляційної інстанції Курія залучила на допомогу куріяльному юристу ще одного адвоката (очевидно, з  міркувань його власної безпорадності, браку юридичних компетенцій чи страху).  Цей адвокат мав особливу місію - врегулювати судовий спір мирним шляхом, але чомусь аж через 19 місяців ??? Курія проявила  особливу щедрість, любов,  милосердя і готовність виплатити усі  кошти потерпілим, включаючи моральну шкоду, з умовою, щоб тільки позивачі не поверталися до праці.

 А  зараз про найголовніше .

            01 листопада 2021 р. поважна колегія суддів Верховного Суду Украіни

 ВІДМОВИЛА Курії ЛА УГКЦ у провадженні касаційної скарги, про що оприлюднила свою ухвалу (справа №465/1278/20). Дана ухвала, наголосимо,  оскарженню не підлягає. 

     Як бачимо, Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ  та її керівники митрополит Ігор Возьняк та єпископ Володимир Груца -  духовні провідники, які щоденно несуть зі Святоюрського пагорба християнську мораль у світ,  виставлені не в особливо гарному світлі,  вдруге потерпівши фіаско, тільки цього разу уже у Верховному Суді Украіни.

Час - найкращий суддя. Він усе розставив на свої місця і показав, хто є хто. Правий  завжди є той, у кого результат і, хто є дапекоглядним стратегом, а найголовніше - хто на стороні правди, яка у церковній структурі має бути аксіомою, бо правдою є сам Господь. Як вчить народна мудрість, неправдою весь світ пройдеш, але    назад не вернешся. Бо нічого немає тайного, щоб не стало явним  – учить нас усіх Свята Книга. А ще є для усіх час розкидати каміння і є час його збирати. Успішно виграні два суди свідчать, що правда у Божій інституції – Курії ЛА УГКЦ починає  перемагати (хоч у неї ще надто слабкі паростки), бо духовних законів ще ніхто не силі відмінити.

 Історії звільнень із приниженнями та чиненнями психологічного тиску  у визначений час  будуть розглядати суди по моральній  шкоді, які не відбулися тільки тому, що ще не завершені певні процедури. А  ті, хто, на жаль, не знайшов розуміння і захисту  у своіх  керівників-єпископів вимушені були   цей захист  шукати у судах   і здобули на них після 19-ти місяців боротьби таку   довгоочікувану, вистраждану, блискучу  ПЕРЕМОГУ  і що найважливіше - захистили свою людську гідність, яку кожній людині дає сам Господь Бог.

Цікаво, а яка реакція на вищевикладені факти у глави УГКЦ  Святослава Шевчука? Можливо цей фактаж стане предметом його обговорення із журналістами Живого телебачення, бо не можна  виглядати безсилим, безвладним та безучасним в час, коли десь щось горить.  Існує також й реальне церковне життя, а кожна єпархія чи Курія - це не чиєсь приватне підприємство, де можна робити усе, що заманеться, а згідно християнської науки тіло Христа.

Хочеться сподіватися, що висновки із цієї інформації також зробить єпископ Новаківський, який очолював Ватиканську комісію і разом із членом цієї комісії, патріаршим економом отцем Любомиром Яворським, не знайшли порушень в діяльності Митрополита Ігоря Возьняка.

 

 

   Зазначимо, що обставини вищеописаної справи упродовж останнього часу були оприлюднені у низці публікацій в ЗМІ.  Відбулося це після того, як  про особливості церковного бізнесу в Львівській Архиєпархії УГКЦ першим докладно розповів Leopolis  -  у публікації  «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?». 

 

СПРАВА ПРО "ЦЕРКОВНУ КРАМНИЦЮ": СКАНДАЛ НЕ ВЩУХАЄ

    У Львові суд поновив на посаді аудитора, що виявив зловживання в головній церковній крамниці Львівської архиєпархії УГКЦ,.

 

    Фінансовий скандал в Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ набирає нових обертів. На початку жовтня Львівський апеляційний суд постановив скасувати як незаконні відразу два минулорічні накази Курії, якими цей скандал намагалися приховати. У їх числі – наказ про звільнення з займаної посади церковного аудитора, що насмілився піти проти «бізнесменів у рясах».

    Зазначимо, що крапку у  цій історії може поставити об’єктивне розслідування кримінального провадження, що стосується  зловживань в головній церковній крамниці Львівської Архиєпархії УГКЦ та яке місцеві правоохоронці тривалий час саботують. Йдеться  у тому числі про  можливі зловживання  митрополита Ігоря Возьняка.

 

    Нагадаємо як було відкрито дану справу. 

   Через факти, які свідчать про  приховування порушень владикою Ігорем Возняком, аудитор, який поплатився посадою за те, що виявив використання церковного майна (приміщення і обладнання церковної крамниці) та  існування підпільного швейного цеху в Курії, за допомогою яких головний бухгалтер, скоріше за все,  відмивала гроші, звернувся до поліції. За його скаргою 28 грудня 2019 року було зареєстровано кримінальне провадження № 12019140050005683 за ч.1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

    Як вбачається з наявних матеріалів, вказаних фактів, які виявив аудитор, було більш ніж достатньо. Фактично йшлося про те, що впливові церковні особи (зокрема, головний бухгалтер Курії і  отець-економ)  створили для себе приватну бізнесову структуру для нелегальних заробітків.

    Після виявлення названих зловживань аудитор неодноразово звертався до митрополита Ігоря Возьняка – з вимогою навести належний порядок. Однак  керівник архиєпархії не вчинив ніяких дій для припинення виявлених порушень. Натомість  видав наказ  про скорочення посади   аудитора та звільнив секретаря економічного відділу (вочевидь, на всяк випадок, щоб жінка-секретар менше бачила та чула).

 

   Відомості про скандал у Львівській Архієпархії дійшли   і до Ватикану.

   Конгрегація східних церков у серпні 2020 року вирішила провести власний незалежний аудит. Залучили до цього владику Кеннета Новаковського, якому мали допомагати спеціалісти з великим досвідом - о. Любомир Яворський і пані Ольга Вох. Проте вже пройшло 7 місяців  з початку перевірки, однак за наявною інформацією,  перевіряючі навіть не спромоглися опитати  священика - члена аудиторської перевірки, яку він проводив спільно із штатним аудитором, згідно декрету митрополита. Пані Вох давно звільнилась з УГКЦ,  а єпископ Новаківський так і не спромігся відвідати Львів і поспілкуватись із аудитором. Всі документи отримав і проводив перевірку економ Патріаршої Курії о. Яворський.

    Редакція Сhurcher в оприлюдненій статті зробила  певний висновок:

   «Чесно кажучи, не маємо великих надій на те, що поважна комісія з Ватикану "зробить належні висновки та допоможе навести лад в церковних структурах УГКЦ", але уважно стежимо за розвитком подій у цій справі».

      І цей висновок, на жаль, підтверджується. Від папського нунція в кінці вересня надійшла інформація про те, що здійснене інспектування  не помітило значних порушень фіскального українського законодавства і тому карне провадження проти Митрополита Возьняка призупинено. Однак чи можна було очікувати іншого висновку від підлеглого Верховному Архієпископу Святославу Шевчуку економа?

         Дивним є також те , що Ватикан пише про карне провадження, в той час коли ті ж потерпілі (незаконно звільнені аудитор та секретар економічного відділу) очікували в першу чергу моральної оцінки дій Митрополита і його підлеглих. Карне провадження ведеться поліцією,  це її прегоратива.

        Згідно останніх листів з поліції та прокуратури, названу кримінальну справу (після двох спроб її закриття та скасувань двох незаконних постанов слідчого) передано новому, вже третьому по рахунку, слідчому поліції і її досудове розслідування знаходиться під контролем прокуратури.      А тепер ще про основне.

     07 жовтня 2021 року Львівський апеляційний суд постановив відновити на роботі аудитора Курії та секретаря економічного відділу із зобов’язанням виплати їм зарплати за дні вимушеного прогулу (19 місяців)  та сплати судових витрат.

    Йдеться про  постанови суду (у справі №465/1278/20, провадження №22-ц/811/1680/21 та  справі 461/2102/20, провадження № 22-ц/811/532/21), які, м'яко кажучи,  свідчать про  неналежну діяльність команди митрополита, передусім,  голови  персоналу Курії єпископа Володимира Груци,  інспектора по кадрах і юриста.

   За рішенням апеляційного суду, виплати за недолугу організацію адміністративної, кадрової і юридичної роботи загалом складуть біля 300 тисяч гривень, а якщо до цього додати нарахування податківців на парафію економа Курії отця Ольшанецького, то  це більше як півмільйона гривень. Біда лишень в тому, що ці кошти підуть від  пожертв парафіян на церковну діяльність,   а не з кишень церковних бізнесменів, які ці кишені  тривалий час  так щедро собі поповнювали.

    Хочеться сподіватися, що ці судові рішення та перспективи об’єктивного розслідування  кримінальної справи, яку веде львівська поліція, можливо, допоможуть  Главі УГКЦ Святославу Шевчуку зрозуміти потребу у зміні способу  керівництва церквою, у необхідності почати церкву реформувати.  В першу чергу це стосується  зміни фактично феодальної на сьогодні структури, де кожний керівник єпархії є недоторканою особою, можновладцем на своїй території. Структурою, що сприяє появі церковників-грошолюбів та бізнесменів,  Божа заповідь «люби ближнього як самого себе» якими сприймається  як «люби гроші ближнього як самого себе».

        

Як «пиляють» мільйони на закупівлях для «повітряної» поліції

     У тендері поліцейської установи на закупівлю за 31 млн грн ангару для зберігання авіатехніки один з двох пов'язаних учасників-конкурентів, що дуже схожий на підставного, виявився фігурантом кількох кримінальних проваджень.

Йдеться про один з останніх тендерів Державної установи "Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України", що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Збиральна, буд. 28 та керівником якої є Таран Олександр Миколайович.

Дана бюджетна установа, як відомо, була створена для забезпечення органів поліції авіаційним транспортом, утримання повітряних суден, авіаційної техніки Нацполіції в належному стані.

З цією метою Центр, засновником якого є «та сама» Нацполіція, останнім часом доволі часто організовує та проводить держзакупівлі. Однак виглядають вони по-різному. У тому числі як класичний «розпил» бюджетних коштів.

Нагадаємо: кілька місяців тому Гал-інфо детально описало сумнівну (з огляду на ознаки змови) закупівлю ДУ «Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України» послуги з використання об’єктів інфраструктури, за результатами якої до реалізації на Львівщині експериментального проекту з аеромедичної евакуації була долучена фірма відомого цукрового магната: приватне підприємство "Компанія "Перспектива Плюс", яке є власником аеродрому «Ягелл́он» та яким керує Пукаляк Тарас Михайлович.

Закупівля, про яку нижче піде мова, не менш показова. Особливо як для установи, яка підзвітна та підконтрольна Нацполіції.

02 вересня цього року ДУ «Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України» було оголошено закупівлю «Конструкції та їх частини (Ангару для зберігання авіаційної техніки)» - з очікуваною вартістю 31 млн грн c ПДВ.

Тендерні пропозиції на участь у закупівлі подало лише двоє учасників: ТОВ "Промсталь-Україна" (адреса якого - м. Одеса, вул. Асташкіна, буд. 29/1) та Підприємство об'єднання громадян «Центр Комплекс» (м. Львів, вул. Івана Франка, буд. 59).

Пропозиція ТОВ "Промсталь-Україна"(керівником якого вказаний Мороз Олег Костянтинович) склала 30,845 млн грн, пропозиція Підприємства об'єднання громадян «Центр Комплекс» (директором якого є Хорощак Олександр Дмитрович) – 31 млн грн.

Аукціон відбувся 12 жовтня. Переможцем було визначено ТОВ "Промсталь-Україна" – з вищеназваною пропозицією. Пропозиція іншого учасника не розглядалася.

А тепер про основне. Аналіз документів пропозицій названих учасників свідчить про те, що справжньої конкуренції на торгах не могло бути, оскільки «конкуренти» за «дивним» збігом обставин виявилися пов'язаними між собою. Якщо вірити поданим на тендер документам, між ними, зокрема, були попередні відносини.

Мова – про документи пропозиції Підприємства об'єднання громадян «Центр Комплекс», зокрема, про «наявність досвіду». Насамперед - про копію договору від 07 вересня 2018 року, укладеного між «знайомим» ТОВ "Промсталь-Україна", в особі директора Мотречко Світлани Володимирівни, та колективним підприємством «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» (йдеться про попередню назву Підприємства об'єднання громадян «Центр Комплекс»), в особі Хорощака Олександра Дмитровича.

Даний договір стосується виконання комплексу робіт з виготовлення та монтажу «безкаркасного ангара», загальна вартість даних робіт зазначена у розмірі 1 116 000 грн.

Наявність у підприємства «Центр Комплекс» досвіду «засвідчує» також копія листа-відгуку від ТОВ "Промсталь-Україна" (що підписаний його директором та адресований тендерному комітету ДУ «Центр авіаційного забезпечення Національної поліції України»), у якому зазначено, що під час виконання вищеназваного договору щодо виготовлення та монтажу «безкаркасного аркового ангара» колективне підприємство «Центр Комплекс» зарекомендувало себе як надійний партнер, «здатний швидко реагувати на потреби клієнта».

Поміж інших документів вищеназваних учасників, які вони подали на тендер, та які можуть свідчити про їх пов'язаність та відсутність реальної конкуренції, однаково оформлені (з однаковим текстом, помилками) документи технічної специфікації щодо закупівлі.

Зазначимо: на діяльність колективного підприємства «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Гал-інфо звернуло увагу минулого року – у зв’язку з тим, що дане підприємство, будучи фігурантом резонансного кримінального провадження, яке стосується привласнення коштів під час ремонту та реконструкції низки будівель у Львові та Львівській області, продовжувало регулярно вигравати тендери на мільйони гривень, що організовувались структурними підрозділами Львівської міськради.

Йшлося про кримінальне провадженні від 02.07.2016 року, розслідування якого здійснювало слідче управління ГУ Національної поліції у Львівській області. Провадження було відкрито за ч. ч. 2, 3 ст.191 КК України - за фактами розтрати/привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та за попередньою змовою групою осіб.

За інформацією, наявною в Єдиному державному реєстрі судових рішень, підприємство "Центр Комплекс" фігурувало (фігурує дотепер) також в інших аналогічних кримінальних провадженнях, зокрема, в провадженні від 07.02.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України, яке також розслідувало слідче управління ГУ НП у Львівській області.

Дана справа стосується фактів, які свідчать про те, що службові особи Підприємства об`єднання громадян «Центр комплекс» за попередньою змовою зі службовими особами ЛКП «Агенція ресурсів Львівської міської ради» зловживали своїм службовим становищем під час здійснення робіт на низці об`єктів Львова. Зокрема, «під час здійснення робіт по об`єкту «Ремонтно-реставраційні роботи адмінбудинку на пл. Галицькій, 15 у м. Львові», шляхом складання завідомо підроблених актів виконаних робіт форми КБ-2в та перерахування грошових коштів за фактично невиконані будівельно-монтажні роботи із завищеними показниками вартості робіт та будівельних матеріалів».

Згідно даних реєстрів, колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» було зареєстровано 14.07.1993 року. 18.02.2020 року змінилася назва підприємства: на Підприємство об'єднання громадян «Центр Комплекс».

Розмір статутного капіталу підприємства складає 8 800,00 грн. Його основний вид діяльності - будівництво житлових і нежитлових будівель. Керівником Підприємства об'єднання громадян «Центр Комплекс» вказаний Хорощак Олександр Дмитрович. Засновником – громадська організація Львівська обласна асоціація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України».

Дата заснування ТОВ "Промсталь-Україна" (статутний капітал якого складає 100 000 грн) - 08.04.2019 року. Основний вид діяльності товариства - спеціалізовані будівельні роботи.

Керівником, засновником та бенефіціаром ТОВ "Промсталь-Україна" вказаний Мороз Олег Костянтинович.

 

 

 

Віктор Корнієнко

 

 

НА ГОЛОВНУ

 

Чому фірма Дмитра Клименюка не боїться конкуренції на торгах

     Як повідомляло Гал-інфо, приватне підприємство "ВКВ-Сервіс", яке спеціалізується на виробництві електроосвітлювального обладнання та належить Клименюку Дмитру Олександровичу, упродовж останніх років перемогло у 113 закупівлях на суму 20,01 млн грн. (публікація «Фірма-улюбленець львівської мерії виграла тендерів на понад 20 млн грн»).

Фактично половина з них – це закупівлі, що організовувались райадміністраціями Львівської міськради: Галицькою, Личаківською, Франківською, Залізничною, Сихівською. За їхніми результатами, зокрема, Галицька райадміністрація уклала з ПП "ВКВ-Сервіс" загалом 25 угод на суму 6,1 млн грн, Личаківська райадміністрація уклала 9 угод на суму 2,7 млн грн, Залізнична райадміністрація – 5 угод на суму 1,1 млн грн.

Аби глибше зрозуміти механізм регулярних тендерних перемог ПП "ВКВ-Сервіс" в закупівлях, що організовувались райадміністраціями Львівської міськради, Гал-інфо насамперед звернуло увагу на матеріали закупівель Галицької райадміністрації (зазначимо, що згідно відкритих джерел райадміністрація з початку року уклала з ПП "ВКВ-Сервіс" сім договорів: чотири за результатами відкритих торгів, інші три – за результатами допорогових закупівель).

У їх числі - договір про закупівлю послуг від 05.04.2021 року, укладений Галицькою райадміністрацією в особі Романа Гавчака (заступника голови ) з ПП "ВКВ-Сервіс" в особі Дмитра Клименюка – за результатами закупівлі «послуги із встановлення та поточного ремонту (заміни) турнікетного огородження на території Галицького району м. Львова». Ціна цього договору становить 815700 грн.

Як вбачається з наявних матеріалів, даній угоді передували відкриті торги, у яких, окрім ПП "ВКВ-Сервіс", участь взяло ТОВ "Західне інноваційне об'єднання", пропозиція якого не розглядалась.

Майже одночасно з цими відкритими торгами відбулися ще одні – на закупівлю послуги з поточного ремонту елементів благоустрою на території Галицького району (з поділом на 3 лоти - орієнтовною вартістю 230 тис. грн, 150 тис. грн та 800 тис. грн). Закупівля по першому лоту не відбулася, два інших лоти виграло ПП "ВКВ-Сервіс", конкуруючи по лоту на 150 тис. з «тим самим» ТОВ "Західне інноваційне об'єднання", а по лоту на 800 тис. – з ТОВ "Західне інноваційне об'єднання", ПП "Магнетто» та{C} ТОВ "Укрпромбудмеханізація". Договори за результатами цих закупівель були укладені 23.03.2021 року та 19.04.2021 року відповідно.

Водночас через кілька місяців (в липні 2021 року) «переможець» - "ВКВ-Сервіс" та фірма, схожа на технічного учасника -"Західне інноваційне об'єднання", беручи участь у закупівлях Галицької райадміністрації, по суті, «помінялись місцями».

Йдеться про закупівлю послуги з виготовлення та встановлення металевого декоративного огородження на пл. Музейній (сквер) – орієнтовною вартістю 154 тис. грн., у якій взяли участь лише ТОВ "Західне інноваційне об'єднання" (яке перемогло) та ПП "ВКВ-Сервіс", пропозиція якого не розглядалась.

Те ж саме й з тими ж самими учасниками відбувається під час закупівлі під назвою «Зведення огорож, монтаж поручнів і захисних засобів - Послуги з встановлення стовпців», орієнтовна вартість якої складала 520 тис. грн. Західне інноваційне об'єднання" перемогло, пропозиція "ВКВ-Сервіс" не розглядалась.

Названі фірми за «дивним» збігом обставин у 2021 році неодноразово «конкурували» й під час закупівель, що організовувались іншими райадміністраціями Львівської міськради, зокрема, Личаківською та Сихівською. Однак розписувати їх сенсу немає - механізм регулярних тендерних перемог ПП "ВКВ-Сервіс" й без цього зрозумілий.

За інформацією системи YouControl, ПП "ВКВ-Сервіс" (ЄДРПОУ 37362544) було створено у 2010 році. Адреса підприємства - Жовківський р-н, с. Звертів, вул. УПА, буд. 101. Керівником, засновником, бенефіціарним власником підприємства є Клименюк Дмитро Олександрович.

Журналістські розслідування

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтатті
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів