СЛІДСТВО БЕЗ РОЗСЛІДУВАННЯ

     

   Чому львівський слідчий Андрій Кушпіт, розслідуючи справу про ДТП, два з половиною роки не проводить слідчий експеримент у зв'язку з невідповідністью погодніх умов...

                                                                           Прокурору Львівської області

                                                                          державному раднику юстиції 3 класу

                                                                                  Квятківському Ю.В.

 

 

                                                                               Корнієнка Віктора Євгеновича

                                                                               члена Національної спілки журналістів України

                                                                  

 

                                                                                                                   

 

                                                                        З В Е Р Н Е Н Н Я

 

 

   До мене як до редактора львівського правозахисного сайту «Правком» з скаргою на дії правоохоронців звернулася  мешканка Львова Фафруник Оксана Петрівна.

    Скаржниця стверджує, що даний час слідчим управлінням Головного правління  Національної поліції  у Львівській області (безпосередньо слідчим Кушпітом Андрієм Володимировичем) здійснюється досудове розслідування у  кримінальному провадженні № 12015140030000777 від 12.10.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.

   Потерпілим у  даному кримінальному провадженні визнано сина Фафруник О.П. – Фафруника Олександра Віталійовича, 1993 року народження, який у результаті дорожньо-транспортної пригоди отримав середньої тяжкості тілесне ушкодження, що у подальшому призвело  до встановлення йому третьої групи інвалідності.

   Водночас через  бездіяльність слідчого Кушпіта А.В., який належним чином не виконує свої службові обов’язки, досудове розслідування у  кримінальному провадженні № 12015140030000777 безрезультатно триває вже два з половиною роки. Вважаю, що такими діями слідчий Кушпіт А.В. сприяє уникненню кримінальної відповідальності підозрюваним у скоєнні ДТП, яке призвело до серйозних травм та розладу здоров’я Фафруника О.В.

   Особливу увагу скаржниця звертає на те, що рік тому слідчим управлінням Головного правління  Національної поліції  у Львівській області була проведена службова перевірка за зверненням адвоката Фафруника О.В. Гандзюлевича Ярослава Анатолійовича, у якому йшлося про штучне, необгрунтоване затягування  слідчим Кушпітом А.В. досудового розслідування у вищеназваному кримінальному провадженні.

   Про результати даної службової перевірки Гандзюлевичу Я.А. було повідомлено у відповіді з СУ ГУ НП у Львівській області від 02.03.2017 року (за підписом заступника начальника управління А.О.Кумечко). Зокрема, у цій відповіді зазначалось, що «у вказаному кримінальному провадженні необхідно провести слідчий експеримент, однак на даний час неможливо його провести у зв’язку з невідповідністю погодніх умов, які були на момент вчинення ДТП.

   Однак за рік часу , що минув з моменту проведення вищеназваної службової перевірки, слідчим Кушпітом А.В.  не було забезпечено проведення слідчого експеременту, що унеможливлює визначення винуватся ДТП та свідчить  про умисне, упродовж тривалого часу затягування  Кушпітом А.В. досудового розслідування.

 

  У зв’язку з вищевикладеним, прошу Вас як прокурора Львівської області вжити заходів для перевірки фактів, що викладені в даному зверненні, та для перевірки стану досудового розслідування у  кримінальному провадженні № 12015140030000777 від 12.10.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України.

   Окрім того, враховуючи, що слідство безрезультатно триває вже два з половиною роки, прошу Вас як прокурора Львівської області взяти досудове розслідування у  кримінальному провадженні № 12015140030000777 від 12.10.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 286 КК України, на свій особистий контроль.

 

 

 

               05.04.2018 р.                                                                         Корнієнко В.Є.

НАВІЩО ТАКЕ НАЗК?

Редактор львівського правозахисного сайту «Правком» Віктор Корнієнко звернувся до новообраного голови Національного агентства з питань запобігання корупції Олександра Мангула з проханням вжити заходів для проведення перевірки відомостей, наведених в е-декларації колишнього голови правління збанкрутілого «Укргазпромбанку», а нині – посадової особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Грицака Ігоря Юліановича.
 

У зверненні також ідеться про притягнення до відповідальності посадовців НАЗК, які, найімовірніше, умисно затягують дану перевірку.

Журналіст звертає увагу на те, що з приводу перевірки е-декларації Ігоря Грицака, який в лютому .2015 року був призначений директором-розпорядником ФГВФО Костянтином Ворушиліним на посаду провідного   професіоналом з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу запровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків, він  звернувся до голови НАЗК Наталії Корчак ще у  жовтні минулого року.

Підставою для цього стали факти, що були виявлені у ході аналізу е-декларації Ігоря Грицака, яка охоплює 2016 рік, та які свідчать про внесення декларантом завідомо недостовірних та неповних відомостей.  

Зокрема, у зверненні на адресу НАЗК йшлося про житловий будинок  в селищі Славське Сколівського району (загальною площею 270 кв. м.), що належить Грицаку  на праві власності, та який він останні кілька років використовує у якості відпочинкового комплексу «Карпатська казка», що  здається в оренду туристам.  Натомість в електронній декларації зазначено, що Грицак у даному будинку проживає.

У зверненні також зазначалося, що будинок Ігоря Грицака та будинок його сина Остапа Грицака (який також входить в склад відпочинкового комплексу «Карпатська казка» та відомості про який не було внесено до е-декларації) в селищі Славське знаходяться на одній вулиці з житловим будинком (загальною площею 295,2 кв. м.), що належить директору-розпоряднику  ФГВФО Костянтину Ворушиліну.

Однак, стверджує журналіст, належної реакції з боку НАЗК на його звернення, а також на подальші запити, що стосувалися е-декларації Ігоря Грицака, не послідувало. Останнім часом з даного органу йому надходили лише  відписки, у яких, зокрема, повідомляється,  що Національне агентство розпочало збір фактичних даних, на підставі яких буде  встановлено наявність або відсутність у декларації Грицака І.Ю. недостовірної інформації. При цьому посадовці НАЗК нічого не повідомляють, скільки часу буде тривати збір даних стосовно декларації Грицака І.Ю.

«З огляду на вищевикладене, прошу Вас як голову Національного агентства з питань запобігання корупції вжити заходів для проведення  перевірки фактів, викладених у моєму зверненні,  які можуть свідчити  про умисне затягування посадовцями НАЗК прийняття рішення про проведення повної перевірки електронної декларації  за 2016 рік Грицака Ігоря Юліановича,  що обіймає посаду провідного професіонала  Фонду гарантування вкладів фізичних осіб», - зазначено у зверненні журналіста.

Редактор "Правкому" просить відгукнутися потерпілих вкладників КС "Галіція Кредит"

Редактор львівського правозахисного сайту «Правком» Віктор Корнієнко просить відгукнутися львів’ян, що постраждали від злочинної діяльності керівників кредитної спілки «Галіція Кредит» (номери контактних телефонів: 050 691 57 30, 096 724 71 04).

 

   Кримінальна справа за фактом заволодіння грошовими коштами членів КС «Галіція Кредит», була порушена ще у 2010 році. Обвинувачення у даній справі слідство висунуло Долгополову Дмитру Сергійовичу, що обіймав посаду голови спостережної  ради КС «Галіція Кредит» (за ч. 4 ст. 190, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 2. ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України) та Грунтковській Ользі Мар’янівні, що працювала на посаді голови правління кредитної спілки (за ч. 5 ст. 191 КК України).

   Довгополов Д.С., зокрема, обвинувачувався в тому, що, будучи службовою особою, особисто за попередньою змовою з Грунтковською О.М., в період часу з 2007 по 2009 рр. шляхом зловживання своїм службовим становищем заволодів грошовими коштами вкладників кредитної спілки в особливо великих розмірах – на суму 3,4 млн. грн. (загалом в справі фігурувало понад 150 потерпілих).

   В подальшому, в квітні 2011 року, вказану кримінальну справу було скеровано до Франківського районного суду м. Львова для розгляду по суті. Однак через неповноту досудового слідства та ряд протиріч, які вбачались з матеріалів справи, суд постановив скерувати кримінальну справу прокурору Львівської області для проведення додаткового розслідування.

   Після додаткового розслідування, яке тривали понад п’ять років, кримінальну справу повторно скерували на розгляд по суті до  Франківського районного суду м. Львова. Справа розглядалась суддею Мартьяновою С.М., яка своїм рішенням вдруге повернула її на додаткове розслідування через неповноту досудового слідства. У тому числі з тієї причини, що на той момент слідчими СВ ЛМУ та СУ ГУ МВС у Львівській області не були розслідувані дві кримінальні справи, порушені за ст. 358 КК України (підроблення документів), стосовно керівництва КС «Галіція Кредит» - засновників, голів спостережної ради, ревізійної комісії, кредитного комітету. Розслідування у цих справах  проводилося за матеріалами, що були виділені з кримінальної справи «Долгополова-Грунтковської». Найбільш показовий факт полягає в тому, що дані матеріали під час досудового розслідування зникли.

  Особливу увагу хочу звернути на такі факти.

   Вкладниками кредитної спілки «Галіція Кредит» в основному були громадяни похилого віку, у яких аферисти видурили останні кошти. З часу, коли вони звернулися до правоохоронців і було  порушено кримінальну справу, минуло вісім років, однак досі ніхто не покараний. А тепер про головне. Низка фактів вказує на те, що дану кримінальну справу правоохоронці розвалювали умисно. Пов’язано це, зокрема, може бути з тим, що Долгополов Д.М. є адвокатом та бувшим працівником органів внутрішніх справ (зокрема,  він працював слідчим слідчого відділення Сихівського районного відділу ЛМУ ГУ МВС у Львівській області). Відомо також про те, що в правоохоронних органах  працюють інші близькі родичі Долгополова Д.М.

   Розпочавши журналістське розслідування за фактами, що свідчать про умисний розвал кримінальної справи стосовно керівників КС «Галіція Кредит», я зіткнувся з ситуацією, коли потерпілі відмовляються йти на контакт. Головний аргумент звучить так: бувші засновника та керівники кредитного союзу все давно «порішали» - в поліції,  прокуратурі, судах, посадити їх за грати, отримати відшкодування, завдане злочином  – нереально. Отож, прошу відгукнутися тих, хто думає інакше: хто не втратив надію добитися справедливого розслідування. Номери контактних телефонів: 050 691 57 30, 096 724 71 04.

   На фото: адвокат, бувший слідчий, голова спостережної ради кредитної спілки "Галіція Кредит" Дмитро Довгополов. Фото з соціальних мереж.

 

Дочка головного львівського митника, закінчуючи університет, придбала квартиру за 1,4 млн. грн.

   Згідно з електронною декларацією що охоплює 2017 рік,   секретаря судового засідання Львівського апеляційного адміністративного суду Герман Олени Василівни,  яка є дочкою  виконувача обов’язків начальника Львівської митниці ДФС Василя Германа,  декларанту належить квартира у Львові загальною площею 89,78 кв.м. (вартістю 1 421347 грн.). Датою набуття права на даний об’єкт нерухомості зазначено 12.01.2017 року.

   Тепер про кілька цікавих фактів. Вперше електронну декларація  Олена Герман подавала за 2016 рік – як кандидат на посаду секретаря судового засідання Львівського апеляційного адміністративного суду. Документ було подано  26.12.2017 року. У даній декларації зазначено дохід декларанта (у вигляді стипендії – у  розмірі 9805 грн.) та інформацію про готівкові кошти: у розмірі 49000 грн.   Водночас не відображено відомості про квартиру у Львові, придбану 12.01.2017 року (не повідомлено про суттєві зміни у майновому стані декларанта).

   Показовим також  є те, що відомості, які відобразила  в електронній декларації за 2016 рік  Олена Герман (яка зареєстрованим та фактичним місцем проживання вказала Львів та не зазначила жодної інформації про членів сім’ї), суттєво різняться з інформацією, що зазначена  в електронній декларації за  2016 рік її батька -  в.о. начальника Львівської митниці ДФС Василя Германа (який зареєстрованим та фактичним місцем  вказав Дрогобич та зазначив в декларації інформацію  про  дочку -  Олену Герман).

  

   За наявною інформацією, посаду секретаря судового засідання відділу забезпечення роботи другої судової палати Львівського апеляційного адміністративного суду Олена Герман обійняла з 1 лютого 2018 року (після закінчення у 2017 році юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка).

 на фото: головний львівський митник Василь Герман

У Львові банкрутують комунальні підприємства, що є засновниками енергофірм Дубневичів

 

   Згідно з інформацією, що міститься  в Єдиному державному реєстрі судових рішень, у даний час на  розгляді в Господарському суді Львівської області перебувають справи про банкрутство комунального підприємства «Старичі» (справу розглядає суддя Віра Гутьєва), банкрутство міського комунального підприємства «Новояворівськтеплокомуненерго» (суддя Василь Артимович) та банкрутство Новояворівського комунального підприємства «Міські електричні мережі» (суддя Андрій Морозюк).

   Спільним у цих банкрутних справах є те, що  вони були порушені за заявами Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, які були скеровані до Господарського суду Львівської області у період вересень-грудень 2016 року. На сьогодні у всіх вищезазначених справах суддями винесено постанови про визнання боржників банкрутами і відкриття ліквідаційних процедур.

   Тепер про спільне між підприємствами-банкрутами. Згідно з даними ЄДР, МКП«Новояворівськтеплокомуненерго» (з внеском до статутного фонду у розмірі 2,4 млн. грн.) та Новояворівське КП«Міські електричні мережі» (з внеском у розмірі 3,42 млн. грн.) є засновниками ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» (розмір статутного капіталу – 76,20 млн. грн.), бенефіціарними власниками якого є – Богдан та Ярослав Дубневичі.

   КП «Старичі» (з внеском до статутного фонду у розмірі 5,922 млн. грн.) є засновником ТОВ «Енергія-Тепловодосервіс (розмір статутного капіталу – 65,8 млн. грн.). Кінцевими  бенефіціарними власниками ТОВ  є – Богдан та Ярослав Дубневичі.

 

   Нагадаємо, що  Національним антикорупційним бюро України нещодавно було затримано у Львові чотирьох посадових осіб трьох компаній за підозрою в заволодінні понад 300 мільйонів кубів газу "Нафтогазу" на суму понад 1,4 мільярда гривень.

Про це сказано в повідомленні прес-служби НАБУ, передає Економічна правда.

 

Йдеться про компанії "Енергія-Новий Розділ", "Енергія-Новояворівськ" та "Енергія".

Цим особам повідомлено про підозру у привласненні державного майна в особливо великих розмірах і інших злочинах, кваліфікованих за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Слідство стверджує, що підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ (Львівська обл) протягом 2013-2015 років уклали ряд угод про закупівлю у Нафтогазу природного газу для виробництва теплової енергії населенню.

"З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових", - заявили в НАБУ.

Більше 300 млн кубів "пільгового" газу Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ отримали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення, відзначають слідчі.

Цей газ вони нібито використовували у своїй господарській діяльності для виробництва електрики, яке в подальшому реалізовували ДП "Енергоринок" за ринковою ціною.

"Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг). Таким чином, на думку детективів Бюро, ТЕЦ отримали надприбутки, зіставні з розміром збитку, заподіяного НАК "Нафтогаз України" в результаті цієї "схеми", - наголошується в повідомленні.

Розслідування наведених фактів детективи Бюро почали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП і ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що детективи Національного антикорупційного бюро отримали дозвіл суду на вилучення документів, що знаходяться у володінні НКРЕКП, у справі про маніпуляції з обсягами пільгового газу на Новояворівській ТЕЦ.

Згідно з матеріалами клопотання детектива НАБУ, протягом 2013-2015 років фірми Дубневичів завдали "Нафтогазу" збитків на суму 1,43 млрд грн.

Як відомо, низка пов’язаних із Дубневичами людей працює на керівних посадах в "Укрзалізниці", компанії, пов'язані з братами, виграють мільйонні тендери на УЗ.

Як повідомлялося, НАБУ та Служба безпеки України розслідує кілька кримінальних справ, у яких фігурують посадові особи "Укрзалізниці" і компанії братів Дубневичів.

На початку квітня 2017 року НАБУ провело обшук в офісах компаній, які належать братам Дубневичам, однак про результати обшуку нічого невідомо.

Восени 2016 року декларації Богдана та Ярослава Дубневичів викликали фурор у ЗМІ та серед експертів, оскільки в них були перераховані значні суми готівкових коштів і величезна кількість зареєстрованого них і членів їх сімей нерухомого майна.

Зокрема, брати Дубневичи виявилися лідерами серед українських політиків за кількістю задекларованих готівкових коштів. Богдан Дубневич задекларував 11,5 млн дол., його дружина Тетяна має 137,1 мільйонів гривень.

Ярослав Дубневич зберігає готівкою 8 мільйонів 230 тисяч доларів США, 2 млн 780 тисяч євро та 5 мільйонів гривень готівкових коштів.

Журналістські розслідування

СУДДІВСЬКА "ВЕНДЕТТА" ЗАМІСТЬ ПРАВОСУДДЯ

СУДДІВСЬКА ВЕНДЕТТА ЗАМІСТЬ ПРАВОСУДДЯ

   21 травня в Чернівцях оголосили вирок колишнім бійцям АТО, яких затримали за розбійний напад на  сім’ю голови обласного господарського...

МЕГА-КУРОРТ ЧИ МЕГА-АФЕРА?

МЕГА-КУРОРТ ЧИ МЕГА-АФЕРА?

Новий гірськолижний курорт-гігант хочуть побудувати у Закарпатській області на Свидовецькому хребті. Йдеться про одну з найкрасивіших і найцінніших гірських зон...

СУД ЧИ СУДИЛИЩЕ?

СУД ЧИ СУДИЛИЩЕ?

   Або як на Буковині, порушуючи законодавчі норми,  судять колишніх бійців  АТО, яких звинувачують у розбійному нападі на сім’ю голови...

ЯК ФІНАНСОВІ ШАХРАЇ ПОСВІДКАМИ ЖУРНАЛІСТА ТОРГУЮТЬ

ЯК ФІНАНСОВІ ШАХРАЇ ПОСВІДКАМИ ЖУРНАЛІСТА ТОРГУЮТЬ

Організатори фінансової запорізької піраміди «Мурзілка», які були засуджені за шахрайство, придумали новий спосіб «заробітку». Заснували в невеличкому містечку на Київщині...


ПРАВКОМСтатті
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів