ЧОМУ ПОЛІЦІЯ "ГАЛЬМУЄ" СПРАВУ ПРО "ЦЕРКОВНИЙ БІЗНЕС"?

 

  Або як місцеві  правоохоронці затягують розслідування  справи  про зловживання в головній церковній крамниці Львівської архиєпархії УГКЦ.

 

   Рослідування цієї справи поліція розпочала наприкінці минулого року.

  Після того, як кримінальне провадження за ч.1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) було зареєстровано в Галицькому відділі поліції ГУ НП у Львівській області  - 27 грудня 2019 року.

  У цій справі слідство насамперед мало б перевіряти факти, що свідчать про привласнення впродовж останніх трьох років мільйонних прибутків головної церковної крамниці Львівської архиєпархії УГКЦ. Тієї, що розташована у Львові на подвір’ї Архикатедрального храму святого Юра. Її приміщення разом із торговим обладнанням - за рішенням митрополита - було передане в безоплатне користування «своїм» приватним підприємцям.

    Тобто дана справа у тому числі стосується можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря Возьняка.

 

                                                                                   Трохи історії, або про що писали львівські ЗМІ

   Про особливості церковного бізнесу в Львівській архиєпархії УГКЦ докладно розповів Leopolis у публікації «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?». Матеріал було підготовлено в тому числі на основі даних внутрішнього аудиту діяльності церковної крамниці за минулий рік, що здійснено на виконання декрету керівника Львівської архиєпархії УГКЦ Ігоря Возьняка.

Аудит показав, що до 2017 року церковна крамниця була на балансі курії та приносила прибуток. Ситуація кардинально змінилася після рішення керівника Львівської архиєпархії УГКЦ - передати її приміщення і торгове обладнання в безоплатне користування приватним підприємцям. Ними стали отець Михайло Кушнір та його дружина Ганна Кушнір. За даними системи Youcontrol, зареєстровані види діяльності цих ФОПів: “Роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах” та “Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах”. 

 З ними як із фізичними особами-підприємцями курія уклала угоду про безоплатну оренду приміщення і обладнання. З огляду на такі пільгові умови орендної угоди, аудитори передбачають, що курії було заподіяно значні фінансові збитки. Лишень від орендної плати за користування приміщенням (площа якого 140 кв. м) бюджет курії можна було би поповнювати щороку щонайменше на 350 тис. грн. Головний бухгалтер курії і одночасно церковної крамниці Ірина Пашковська та економ курії, отець Володимир Ольшанецький відмовилися надати аудиторам усі фінансові документи про діяльність цієї структури. Чи перетворилася церковна крамниця на приватну бізнесову структуру для нелегальних заробітків - дасть відповідь слідство.

Після звернення аудиторів до митрополита Ігоря Возьняка керівник архиєпархії не вчинив ніяких дій для припинення виявлених порушень - натомість оперативно видав наказ від 22.10.2019 року про скорочення штату працівників курії ЛА УГКЦ, згідно з яким було скорочено посаду... аудитора.

 

                                                                       «Креативність» капітана Паньківа...

 

   А тепер повернімося до розслідування справи про  зловживання в головній церковній крамниці Львівської архиєпархії УГКЦ.

   Слідство у ній було доручено здійснювати слідчому Галицького відділу поліції  ГУ НП  у Львівській області Олександру Паньківу. Однак капітан Паньків (таке у нього звання) замість того, щоб  всебічно, повно та неупереджено проводити розслідування (так як пише відповідний кодекс)  проявив неабияку «креативність», аби справа у відділі поліції «зависла».  Виглядає це приблизно так.  Формально у ній розслідування ніби здійснюється, а насправді - "руху нема" і справа поступово перетворюється на «висяк».

   Як таке може бути? Виявляється, що все дуже просто. Головне  - не надати заявнику прав потерпілого, можливості контролювати хід слідства. Відтак,  обмежившись допитом заявника (за заявою якого було відкрито кримінальне провадження), капітан Паньків упродовж лютого - квітня 2020 року  чотири рази (!)відмовив цьому самому заявнику у задоволенні його клопотань про залучення в якості потерпілого у цій справі  та виніс з даного приводу чотири   незаконні та необгрунтовані постанови.

   На даний час усі ці  постанови скасовані як незаконні ухвалами слідчих суддів Галицького районного суду м. Львова.

    Вельми показовим є і такий факт. В ухвалах слідчих суддів наголошувалося, зокрема,  на порушенні прав заявника, на тому, що він повинен мати статус потерпілого у даній справі. Однак капітан Паньків, попри ухвали слідчих суддів, продовжував «клепати» постанови про відмови заявнику у статусі потерпілого. При цьому  копіював зміст попередньої постанови про відмову у визнанні потерпілим, фактично змінюючи тільки дати.

   Звернення та заяви щодо службової недбалості слідчого Олександра Паньківа заявником скеровувалися  на адресу керівництва обласної поліції, прокуратури Львівської області, Офісу Генерального прокурора.

   Оскільки «віз і нині там»,  останнім часом відповідна заява та долучені донеї документи були скеровані до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові.

    А тепер риторичне питання: чому місцеві правоохоронці так наполегливо гальмують справу, що стосується можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря Возьняка?..

                                                                                             Замість епілогу

 

   Нещодавно львівські податківці вперше за останні роки оштрафували церкву – за «церковний бізнес».Йдеться про релігійну організацію «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова», що знаходиться за адресою: вул. Симона Петлюри, буд. 32 та керівником якої є отець Володимир Ольшанецький.

   Як стало відомо «Правкому», щодо релігійної організації ГУ ДПС у Львівській області було проведено позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні діяльності автомобільної стоянки, що знаходиться безпосередньо на території церкви, парафіяльної крамниці ритуальних послуг (що також знаходиться на подвір’ї храму) та парафіяльної резиденції «Горицвіт» (яка розміщена в c. Орявчик Сколівського району).

   Перевіркою було встановлено порушення релігійною організацією вимог низки статтей Податкового Кодексу України, зокрема, ст. 266 (що стосується податку на нерухоме майно – на об’єкти житлової та нежитлової нерухомості) та ст. 274 (йдеться про земельний податок на земельні ділянки).

За результатами перевірки ГУ ДПС у Львівській області були прийняті відповідні податкові рішення-повідомлення, за якими релігійній організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова» було збільшено суми грошових зобов’ язань та застосовано штрафні (фінансові) санкції.

  Загалом йдеться про доволі солідну загальну суму - понад 200 тис. грн. Враховуючи, зокрема, те, через порушення податкового законодавства з боку керівника даної релігійної організації Володимира Ольшанецького не було сплачено податку на нерухоме майно на суму 147,6 тис. грн. та занижено плату за землю на 25,3 тис. грн. 

   Про що свідчить вищеназвана інформація? Передусім про те, що львівські правоохоронці справі про розслідування зловживань в головній церковній крамниці, враховуючи, що економом курії  Львівської архиєпархії УГКЦ є той самий отець Володимир  Ольшанецький,   мали б приділити посилену увагу. 

                                                       відділ журналістських розслідувань редакції "Правкому"                                                                                                                       

 

 

 

ЯК У ЛЬВОВІ ЗАРОБЛЯЮТЬ НА КЛАДОВИЩАХ

   
Очищати кладовища Львова від дерев доручили 23-річному директору (верхолазу) із сумнівним досвідом аналогічної роботи, який освоїть понад 640 тис. грн. Даний тендер міг би зацікавити правоохоронні органи...
   Йдеться про фізичну особу-підприємця зі Львова Дмитра Дробину, 1996 року народження, який став переможцем тендеру, організованого ЛКП "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" – щодо послуг «з видалення сухостійних, аварійних та фаутних дерев з територій кладовищ м.Львова».

До цього досвід виконання аналогічних робіт ФОПа Дмитра Дробини полягав в обрізці 5 дерев на суму 9 тис. грн.

Договір стосовно вищеназваної закупівлі на суму 648900,00 грн. підприємець Дробина Дмитро Олександрович та ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг» в особі його директора Олега Герасимюка підписали 28 квітня 2020 року.

Водночас із документів, наявних у відкритих джерелах, відомо також, що, окрім Дмитра Дробини, участь у даній закупівлі (з очікуваною вартістю 950 435,00 грн. з ПДВ) брали ще три ФОПа та одне ТзОВ. У числі цих учасників, цінові пропозиції яких виявилися вищими за пропозицію переможця тендеру, – фізичні особи-підприємці Яловенко Олександр Олександрович, Джива Дмитро Дмитрович, Булка Роман Борисович та ТзОВ «Деревій». У ФОПа Олександра Яловенка, зокрема, пропозиція булп вищою на 100 грн., у ТзОВ «Деревій» - на 1200 грн.

Однак найцікавіше полягає в іншому.

Із документів, які подав на тендер Дмитро Дробина, зокрема, відомо, що як фізична особа-підприємець він був зареєстрований лишень 23.10.2019 року. І що попередній досвід виконання аналогічної угоди ФОПа Дмитра Дробини підтверджується лише копіями договору від 03.03.2020 року із об’єднанням співласників багатоквартирного будинку «Окуневського 1» та акту приймання наданих послуг. Дані документи стосується «кронування дерев у кількості 5 штук з прибиранням та вивезенням». Загальна вартість договору становить дев’ять тис. грн.

Звертають на себе увагу й довідки, надані ФОПом Дмитром Дробиною голові тендерного комітету ЛКП "Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг" Річняку О. Насамперед – «довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для надання послуг».

У ній зазначено відомості лишень про Дробину Дмитра Олександровича, який, як вбачається, обіймає посаду директора (верхолаза) та має досвід роботи за спеціальністю п’ять місяців. У даній довідці також вказано, що «у разі потреби будуть додатково залучені працівники відповідної кваліфікації».

 

 

ТЕНДЕРИ ДЛЯ "СВОЇХ", АБО ЯК У САДОВОГО "ДБАЮТЬ" ПРО ФІРМУ АСОЦІАЦІЇ ІНВАЛІДІВ

 

   Йдеться про колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, що є фігурантом кримінального провадження та яке підозрюють у привласненні коштів під час ремонту та реконструкції низки будівель у Львові та Львівській області.

   Однак при цьому дане підприємство продовжує регулярно вигравати тендери на мільйони гривень, що організовуються структурними підрозділами Львівської міськради.

   Чи отримують від цього зиск львівські інваліди? У відкритих джерелах такої нформації віднайти не вдалося. Водночас з’ясувалося, що згідно із відомостями в реєстрах, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами)  КП «Центр комплекс» на даний час (!) є Погоріляк Юрій Іванович та Тарасенко Леонід Аврамович. Хоча йдеться про уже покійних колишніх голів Львівської обласної асоціації інвалідів. Юрій Погоріляк, як відомо,  помер ще у 2014 році, Леонід Тарасенко – у 2017...

 

    За інформацією сайту zakupki.prom.ua, минулоріч колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, зокрема, перемогло у тендері, що оголошувався ЛКП «Львівавтодор» - на реставрацію та пристосування нежитлових приміщень на вул. Горбачевського, 10 у м. Львові під центр обслуговування пасажирів.

    Дані нежитлові приміщення – це будівля, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. За ці роботи підприємство готове було заплатити 6,9 млн. грн.

    На торги подалися лише дві компанії: колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та підприємство «Захід-Квартал» громадської організації «Всеукраїнська організація «Союз осіб з інвалідністю України».

     Пропозиція  підприємства «Захід-Квартал», що складала 6,6 млн.грн.,   не розглядалась. Преможцем було визнано КП «Центр комплекс» - з пропозицією 6,4 млн. грн.

     До, речі, відразу після цього тендеру КП «Центр комплекс» виграло ще один – на 39,1 млн. грн. Конкурс оголошувався Державним історико-архітектурним заповідником у м. Жовкві та стосувався реставрації ансамблю Домініканського монастиря у м. Жовкві (пам’ятки архітектури національного значення охоронний). Участь у цьому тендері (так само як і в попередньому), окрім КП «Центр комплекс», брало лишень підприємство «Захід-Квартал».

   Однак повернімося до перемог КП «Центр комплекс»в тендерах, що організовувались в 2019 році структурними підрозділами Львівської міськради.

   У їх числі – два тендери відділу освіти Сихівського та Личаківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо капітального ремонту приміщень «з метою відновлення ДНЗ № 97 на вул. Дністерській, 25 у м. Львові» (один конкурс стосувався «звичайного» капремонту, інший - додаткових робіт). У першому випадку КП «Центр комплекс отримало від відділу освіти 13,7 млн. грн., у другому – 6,4 млн.грн.

    Окрім того, колективне підприємство «Центр комплекс» минулоріч стало переможним учасником тендеру віділділу освіти Галицького та Франківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міськради – щодо «Ремонтно-реставраційних робіт по даху та фасаду з влаштуванням системи водовідведення у СЗШ № 52 на вул. Гоголя, 17 у м. Львові». За його результатами підприємство отримало кошти у сумі 17 млн. грн.

   Угоди за результатами тендерів у минулому році із КП «Центр комплекс» також укладали Львівське комунальне підприємство "Агенція ресурсів Львівської міської ради" (на 16,2 млн.грн.), відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської місьради (на 1,4 млн.грн.),  управління охорони історичного середовища Львівської міськради (на 725 тис. грн.), департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради (871.5 тис. грн.).

    Що криється за такими перемогами на тендерах? Чому підприємство, яке вже кілька років поспіль фігурує в об’ємному кримінальному провадженні щодо привласнення «тендерних» коштів,  продовжує регулярно вигравати тендери на мільйони гривень, що організовуються структурними підрозділами Львівської міськради.? На ці та інші питання «Гал-інфо» постарається відповісти у подальших публікаціях.

 

                                                                                           Замість епілогу

 

    Згідно з даними аналітичної системи YouControl, колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» було зареєстровано 14.07.1993 року. Розмір статутного капіталу  підприємства складає 8 800,00 грн. Його основний вид діяльності - будівництво житлових і нежитлових будівель. Керівником КП «Центр комплекс» є Хорощак Олександр Дмитрович.

    За інформацією, наявною в Єдиному державному реєстрі судових рішень, службові особи КП "Центр Комплекс" ЛОА ІВОІ "СОІ України" фігурують в кримінальному провадженні від 02.07.2016 року, розслідування якого здійснює слідче управління  ГУ Національної поліції у Львівській області. Провадження відкрито за ч.ч. 2, 3 ст.191 КК України та стосується розтрати/привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та за попередньою змовою групою осіб.

   Слідчі, зокрема,  встановили, що протягом 2016-2017 років фірма «Центр комплекс» вказувала в тендерних пропозиціях неправдиві дані про можливість виконувати великі обсяги робіт (приховуючи відомості про  незначну кількість працівників, машин, механізмів та обладнання).

   У подальшому, отримавши перемогу у тендерних закупівлях, службовці колективного підприємства залучали для виконання робіт осіб без оформлення трудових відносин, розрахунки з якими за виконану роботу проводились поза касою підприємства не облікованою готівкою. Також тіньовою готівкою оплачувалась оренда та використання машин та механізмів, без укладення будь-яких договорів з їх власниками.

   Пізніше  в акти вносилися неправдиві завищені дані про виконані будівельні роботи, їхню вартість, працівників, обладнання та витрати. І на підставі цих документів замовники перераховували виконавцю робіт значні кошти, які підрядник скеровував фірмам з ознаками фіктивності та які потім  конвертувались у готівку, що поза обліком підприємства використовувалась для проведення будівельних робіт.

 

   Далі буде

 

                                                                                    Віктор Корнієнко

ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПЕРЕВІРЯЮТЬ "ЦЕРКОВНИЙ БІЗНЕС" ОТЦЯ ОЛЬШАНЕЦЬКОГО

   Головне управління ДПС у Львівській області з 6 лютого 2020 року  розпочало документальну позапланову виїзну перевірку релігійної організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова».

 

   Підставою для проведення перевірки стали неодноразові звернення на адресу ГУ ДПС у Львівській області редактора сайту Правком, члена Національної спілки журналістів України Віктора Корнієнка – стосовно фактів, які можуть свідчити про здійснення незаконної підприємницької діяльності керівником вищеназваної релігійної організації отцем Володимиром Ольшанецьким.

    Зазначимо, що дані факти були грунтовно висвітлені на сайті  Leopolis у публікації «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?». У матеріалі увага акцентувалася, зокрема, на наступному: «Загалом подвір’я цієї церкви, що на вул. Петлюри, 32, за «адміністрування» отця Ольшанецького почало нагадувати «бізнес-центр» 1990-х років. Тут є і доволі об’ємна автомобільна стоянка з будкою охорони (за ніч тут беруть 15 грн, чеків, звісно, не дають). Також на подвір’ї є автомобільна заправка в примітивному вигляді, де, за наявною інформацією, заправлялися донедавна автомобілі Курії. І каплиця ритуальних послуг, що працює цілодобово, без вихідних та в якій можна замовити транспорт, придбати «все для похорону» (труни, хрести, квіти тощо). І кіоск з артезіанською питною водою... І все це, зрозуміло, функціонує незаконно. Вочевидь, без сплати належних податків. Оскільки релігійну організацію, якою отець Ольшанецький керує з 2004 року (повна її назва – «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова»), як й інші релігійні організації, включено до реєстру неприбуткових установ та організацій».

   У публікації також йшлося про «дивне» використання парафіяльної резиденції «Релігійної громади УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова»:

    «На сайті храму Всіх Святих Українського народу розміщено рекламне оголошення про парафіяльну резиденцію «Горицвіт». Вона розміщена в c. Орявчик Сколівського району, на вул. Під Митою, і там можна «відпочити від міської метушні, милуватись засніженими Карпатськими краєвидами, посидіти в дружній, теплій атмосфері біля каміну...».

   Також розміщено замітку «Відпочили на славу та з Богом» – про відпочинок у резиденції «Горицвіт» 15 хлопців-вівтарників віком 9-13 років, для душі яких «були пізнавальні катихизації, молитва TAIZE, читання ікони, фільм та Божественні Літургії». Відпочинок цей був дводенним (!)...

    Водночас на інших, звичайних сайтах резиденцію «Горицвіт» рекламують як відпочинковий комплекс, не вказуючи, що вона «парафіяльна». Увагу акцентують на тому, що у склад комплексу входить «будинок на 4 поверхи, на 18 номерів, які розраховані на 48 місць і котедж з двома апартаментами, які розраховані на 12 місць». А також – ресторан, мангал, альтанки, парковка для авто.

   Ціни за номер за добу називають приблизно такі: 2-місний – від 450 грн, 4-місний – від 800 грн, апартаменти – від 1600 грн. Наприклад, на Новий рік, як нам вдалося з’ясувати, вcі номери вже заброньовано. А з 3 січня ціни за номер визначено в розмірі: 2-місний – 700 грн, 4-місний – 1200, апартаменти – 2400. Наостанок ще один «штрих» до того, як організовано незаконний бізнес на «парафіяльній» резиденції. Обидва житлові будинки в Орявчику, що входять у склад відпочинкового комплексу (один загальною площею 708,5 кв. м, інший – 168,2 кв. м), після придбання було оформлено як власність релігійної організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова».

СВІЙ ДО "СВОГО"...

   Схоже, що в Галицької РДА зявився "свій" постачальник послуг.

Згідно даних бази державних закупівель z.texty.org.ua, Галицька районна адміністрація Львівської міської ради впродовж останніх півтора місяці уклала 6 угод із ПП "ВКВ-Сервіс" на суму понад 1,7 млн. грн.

    Йдеться в основному про угоди  щодо послуг з поточного ремонту металевих конструкцій на території Галицького району м. Львова.  Ще одна угода із ПП "ВКВ-Сервіс" була укладена в брезні 2019 року – на суму 554 тис. грн. (стосовно послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг).  

    Трохи про те, як визначався переможець. У цьому сенсі найбільш показовим є закупівля інженерних та будівельних робіт (послуг з поточного ремонту металевих конструкцій на території Галицького району м. Львова), яку  замовник (Галицька РДА Львівської міськради) «роздробив» на 4 допорогових лоти. Преможцем по 4 лотам стало ПП "ВКВ-Сервіс", яке, до речі,  раніше за результатами державних закупівель уклало низку угод із ЛКП «Львівелектротранс», що підпорядковується управлінню транспорту Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, із відділом освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської місьради.

    Загалом, за даними баз державних закупівель, упродовж червня 2016 року-вересня 2019 року ПП "ВКВ-Сервіс уклало 35 угод на сумму 5,6 млн. грн.

    За інформацією системи YouControl, ПП "ВКВ-Сервіс" (ЄДРПОУ 37362544)  було створено у 2010 році. Основний вид його діяльності - виробництво електроосвітлювального обладнання. Керівником, засновником та бенефіціарним власником ПП "ВКВ-Сервіс" є Клименюк Дмитро Олександрович.

   

Журналістські розслідування

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

      Наприкінці минулого року у Львові правоохоронці розпочали розслідування справи щодо можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря...

ЩЕ ОДНА АФЕРА ІЗ СЛІДАМИ "ЛЮДЕЙ САДОВОГО"

ЩЕ ОДНА АФЕРА ІЗ СЛІДАМИ ЛЮДЕЙ САДОВОГО

                       У Львові почали банкрутити фірму, яку було створено для зведення...

ХТО "КРИШУЄ" КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

ХТО КРИШУЄ КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

   За дивним збігом обставин за головування у Львівській обласні раді Олександра Ганущина мільйонні тендери на ремонт комунальних закладів та...

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтатті
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів