ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПЕРЕВІРЯЮТЬ "ЦЕРКОВНИЙ БІЗНЕС" ОТЦЯ ОЛЬШАНЕЦЬКОГО

   Головне управління ДПС у Львівській області з 6 лютого 2020 року  розпочало документальну позапланову виїзну перевірку релігійної організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова».

 

   Підставою для проведення перевірки стали неодноразові звернення на адресу ГУ ДПС у Львівській області редактора сайту Правком, члена Національної спілки журналістів України Віктора Корнієнка – стосовно фактів, які можуть свідчити про здійснення незаконної підприємницької діяльності керівником вищеназваної релігійної організації отцем Володимиром Ольшанецьким.

    Зазначимо, що дані факти були грунтовно висвітлені на сайті  Leopolis у публікації «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?». У матеріалі увага акцентувалася, зокрема, на наступному: «Загалом подвір’я цієї церкви, що на вул. Петлюри, 32, за «адміністрування» отця Ольшанецького почало нагадувати «бізнес-центр» 1990-х років. Тут є і доволі об’ємна автомобільна стоянка з будкою охорони (за ніч тут беруть 15 грн, чеків, звісно, не дають). Також на подвір’ї є автомобільна заправка в примітивному вигляді, де, за наявною інформацією, заправлялися донедавна автомобілі Курії. І каплиця ритуальних послуг, що працює цілодобово, без вихідних та в якій можна замовити транспорт, придбати «все для похорону» (труни, хрести, квіти тощо). І кіоск з артезіанською питною водою... І все це, зрозуміло, функціонує незаконно. Вочевидь, без сплати належних податків. Оскільки релігійну організацію, якою отець Ольшанецький керує з 2004 року (повна її назва – «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова»), як й інші релігійні організації, включено до реєстру неприбуткових установ та організацій».

   У публікації також йшлося про «дивне» використання парафіяльної резиденції «Релігійної громади УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова»:

    «На сайті храму Всіх Святих Українського народу розміщено рекламне оголошення про парафіяльну резиденцію «Горицвіт». Вона розміщена в c. Орявчик Сколівського району, на вул. Під Митою, і там можна «відпочити від міської метушні, милуватись засніженими Карпатськими краєвидами, посидіти в дружній, теплій атмосфері біля каміну...».

   Також розміщено замітку «Відпочили на славу та з Богом» – про відпочинок у резиденції «Горицвіт» 15 хлопців-вівтарників віком 9-13 років, для душі яких «були пізнавальні катихизації, молитва TAIZE, читання ікони, фільм та Божественні Літургії». Відпочинок цей був дводенним (!)...

    Водночас на інших, звичайних сайтах резиденцію «Горицвіт» рекламують як відпочинковий комплекс, не вказуючи, що вона «парафіяльна». Увагу акцентують на тому, що у склад комплексу входить «будинок на 4 поверхи, на 18 номерів, які розраховані на 48 місць і котедж з двома апартаментами, які розраховані на 12 місць». А також – ресторан, мангал, альтанки, парковка для авто.

   Ціни за номер за добу називають приблизно такі: 2-місний – від 450 грн, 4-місний – від 800 грн, апартаменти – від 1600 грн. Наприклад, на Новий рік, як нам вдалося з’ясувати, вcі номери вже заброньовано. А з 3 січня ціни за номер визначено в розмірі: 2-місний – 700 грн, 4-місний – 1200, апартаменти – 2400. Наостанок ще один «штрих» до того, як організовано незаконний бізнес на «парафіяльній» резиденції. Обидва житлові будинки в Орявчику, що входять у склад відпочинкового комплексу (один загальною площею 708,5 кв. м, інший – 168,2 кв. м), після придбання було оформлено як власність релігійної організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова».

ТЕНДЕРИ ДЛЯ "СВОЇХ", АБО ЯК У САДОВОГО "ДБАЮТЬ" ПРО ФІРМУ АСОЦІАЦІЇ ІНВАЛІДІВ

 

   Йдеться про колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, що є фігурантом кримінального провадження та яке підозрюють у привласненні коштів під час ремонту та реконструкції низки будівель у Львові та Львівській області.

   Однак при цьому дане підприємство продовжує регулярно вигравати тендери на мільйони гривень, що організовуються структурними підрозділами Львівської міськради.

   Чи отримують від цього зиск львівські інваліди? У відкритих джерелах такої нформації віднайти не вдалося. Водночас з’ясувалося, що згідно із відомостями в реєстрах, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами)  КП «Центр комплекс» на даний час (!) є Погоріляк Юрій Іванович та Тарасенко Леонід Аврамович. Хоча йдеться про уже покійних колишніх голів Львівської обласної асоціації інвалідів. Юрій Погоріляк, як відомо,  помер ще у 2014 році, Леонід Тарасенко – у 2017...

 

    За інформацією сайту zakupki.prom.ua, минулоріч колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, зокрема, перемогло у тендері, що оголошувався ЛКП «Львівавтодор» - на реставрацію та пристосування нежитлових приміщень на вул. Горбачевського, 10 у м. Львові під центр обслуговування пасажирів.

    Дані нежитлові приміщення – це будівля, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. За ці роботи підприємство готове було заплатити 6,9 млн. грн.

    На торги подалися лише дві компанії: колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та підприємство «Захід-Квартал» громадської організації «Всеукраїнська організація «Союз осіб з інвалідністю України».

     Пропозиція  підприємства «Захід-Квартал», що складала 6,6 млн.грн.,   не розглядалась. Преможцем було визнано КП «Центр комплекс» - з пропозицією 6,4 млн. грн.

     До, речі, відразу після цього тендеру КП «Центр комплекс» виграло ще один – на 39,1 млн. грн. Конкурс оголошувався Державним історико-архітектурним заповідником у м. Жовкві та стосувався реставрації ансамблю Домініканського монастиря у м. Жовкві (пам’ятки архітектури національного значення охоронний). Участь у цьому тендері (так само як і в попередньому), окрім КП «Центр комплекс», брало лишень підприємство «Захід-Квартал».

   Однак повернімося до перемог КП «Центр комплекс»в тендерах, що організовувались в 2019 році структурними підрозділами Львівської міськради.

   У їх числі – два тендери відділу освіти Сихівського та Личаківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо капітального ремонту приміщень «з метою відновлення ДНЗ № 97 на вул. Дністерській, 25 у м. Львові» (один конкурс стосувався «звичайного» капремонту, інший - додаткових робіт). У першому випадку КП «Центр комплекс отримало від відділу освіти 13,7 млн. грн., у другому – 6,4 млн.грн.

    Окрім того, колективне підприємство «Центр комплекс» минулоріч стало переможним учасником тендеру віділділу освіти Галицького та Франківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міськради – щодо «Ремонтно-реставраційних робіт по даху та фасаду з влаштуванням системи водовідведення у СЗШ № 52 на вул. Гоголя, 17 у м. Львові». За його результатами підприємство отримало кошти у сумі 17 млн. грн.

   Угоди за результатами тендерів у минулому році із КП «Центр комплекс» також укладали Львівське комунальне підприємство "Агенція ресурсів Львівської міської ради" (на 16,2 млн.грн.), відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської місьради (на 1,4 млн.грн.),  управління охорони історичного середовища Львівської міськради (на 725 тис. грн.), департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради (871.5 тис. грн.).

    Що криється за такими перемогами на тендерах? Чому підприємство, яке вже кілька років поспіль фігурує в об’ємному кримінальному провадженні щодо привласнення «тендерних» коштів,  продовжує регулярно вигравати тендери на мільйони гривень, що організовуються структурними підрозділами Львівської міськради.? На ці та інші питання «Гал-інфо» постарається відповісти у подальших публікаціях.

 

                                                                                           Замість епілогу

 

    Згідно з даними аналітичної системи YouControl, колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» було зареєстровано 14.07.1993 року. Розмір статутного капіталу  підприємства складає 8 800,00 грн. Його основний вид діяльності - будівництво житлових і нежитлових будівель. Керівником КП «Центр комплекс» є Хорощак Олександр Дмитрович.

    За інформацією, наявною в Єдиному державному реєстрі судових рішень, службові особи КП "Центр Комплекс" ЛОА ІВОІ "СОІ України" фігурують в кримінальному провадженні від 02.07.2016 року, розслідування якого здійснює слідче управління  ГУ Національної поліції у Львівській області. Провадження відкрито за ч.ч. 2, 3 ст.191 КК України та стосується розтрати/привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та за попередньою змовою групою осіб.

   Слідчі, зокрема,  встановили, що протягом 2016-2017 років фірма «Центр комплекс» вказувала в тендерних пропозиціях неправдиві дані про можливість виконувати великі обсяги робіт (приховуючи відомості про  незначну кількість працівників, машин, механізмів та обладнання).

   У подальшому, отримавши перемогу у тендерних закупівлях, службовці колективного підприємства залучали для виконання робіт осіб без оформлення трудових відносин, розрахунки з якими за виконану роботу проводились поза касою підприємства не облікованою готівкою. Також тіньовою готівкою оплачувалась оренда та використання машин та механізмів, без укладення будь-яких договорів з їх власниками.

   Пізніше  в акти вносилися неправдиві завищені дані про виконані будівельні роботи, їхню вартість, працівників, обладнання та витрати. І на підставі цих документів замовники перераховували виконавцю робіт значні кошти, які підрядник скеровував фірмам з ознаками фіктивності та які потім  конвертувались у готівку, що поза обліком підприємства використовувалась для проведення будівельних робіт.

 

   Далі буде

 

                                                                                    Віктор Корнієнко

"РОЗУМНИК" - ПРИВАТНИЙ КЛУБ-САДОК У ЛЬВОВІ

 

   У Львов на вул. Миколи  Аркаса, 4 запрацювала  творча студія розвитку дитини   «Розумник», що поєднує гуртки та дитячий садок. У ньому зможе навчатись до 40 дітей.

 

   Вуличка у Франківському районі неподалік парку «Горіховий гай». Огороджена, засаджена деревами  територія. Гарний двоповерховий особняк, до якого поспішають діти з батьками...

    Перші враження від приватного дитсадка «Розумник» доповнює його директор – Оксана Соколовська, яка проводить невеличку екскурсію по закладу.

   - Наш садок може прийняти до 40 дітей, - розповідає директор, показуючи комфортні,  якісно відремонтовані кімнати для гуртків та  розміщення дитячих груп. Загалом, плануємо відкрити чотири групи: ясельну, молодшу, середню і старшу – кожна з 8-10 діток. Це сприятиме тому, що вихователі зможуть приділяти малюкам достатньо уваги, що будуть створені умови індивідуального підходу до кожної дитини.

   - Для розвитку та навчання вихованців у закладі діятимуть сім гуртків, - продовжує розповідь Оксана Соколовська. - Вокальний, естрадно-театральний, з образотворчого мистецтва, підготовки до школи, бальних танцій, логіки, креативного мислення,  англійської мови. У садочку працюватимуть психолог, логопед-дефектолог, вчитель початкових класів. Тобто робота закладу буде спрямована на максимальний розвиток дитини, а в разі необхідності –  малюки завжди зможуть отримати кваліфіковану допомогу.

 

   ...В приватному клубі-садку «Розумник я побував 23 вересня – в день відкритих дверей, коли бажаючі та зацікавлені батьки з дітьми мали можливість познайомитись з колективом закладу, побачити умови, в яких перебуватимуть малюки.

   Під час заходу з вітальним словом виступила співласниця творчої студії «Розумник» на вул. Миколи  Аркаса, 4  Катерина Саєнко. Виступ був сповнений щирості та оптимізму.

   - Ми раді вас вітати  в цьому прекрасному чудовому будинку. В нашому клубі-садочку «»Розумник»,  який запустився в роботу 1 вересня і на який в нас дуже великі плани.   – наголосила Катерина Саєнко. -. Ми хочемо, щоб цей будинок жив повноцінними життям. Щоб тут сміялися діти. Щоб вони тут топотіли своїми ніжками, могли повноцінно розвиватися – в безпечних на комфортних умовах, під опікою кваліфікованих вихователів та педагогів.

   Катерина Саєнко також розповіла, що перший клуб-садок «Розумник» було відкрити рік тому на Леванцівці. І що сьогодні цей заклад, розрахований на три групи,  повністю заповнений. Батьки та діти садком дуже задоволені.  Тобто ідея поєднати гуртки та дитсадок, для того, щоб батьки не витрачали час на «добирання» до гуртків, себе виправдала.

    Судячи з побаченого та почутого, клуб-садок «Розумник»  на вул. Миколи  Аркаса, 4 (пролягає від вул. Княгині Ольги) очікує таке ж майбутнє.

 

                                                                                                                          Віктор Корнієнко

СВІЙ ДО "СВОГО"...

   Схоже, що в Галицької РДА зявився "свій" постачальник послуг.

Згідно даних бази державних закупівель z.texty.org.ua, Галицька районна адміністрація Львівської міської ради впродовж останніх півтора місяці уклала 6 угод із ПП "ВКВ-Сервіс" на суму понад 1,7 млн. грн.

    Йдеться в основному про угоди  щодо послуг з поточного ремонту металевих конструкцій на території Галицького району м. Львова.  Ще одна угода із ПП "ВКВ-Сервіс" була укладена в брезні 2019 року – на суму 554 тис. грн. (стосовно послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг).  

    Трохи про те, як визначався переможець. У цьому сенсі найбільш показовим є закупівля інженерних та будівельних робіт (послуг з поточного ремонту металевих конструкцій на території Галицького району м. Львова), яку  замовник (Галицька РДА Львівської міськради) «роздробив» на 4 допорогових лоти. Преможцем по 4 лотам стало ПП "ВКВ-Сервіс", яке, до речі,  раніше за результатами державних закупівель уклало низку угод із ЛКП «Львівелектротранс», що підпорядковується управлінню транспорту Департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, із відділом освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської місьради.

    Загалом, за даними баз державних закупівель, упродовж червня 2016 року-вересня 2019 року ПП "ВКВ-Сервіс уклало 35 угод на сумму 5,6 млн. грн.

    За інформацією системи YouControl, ПП "ВКВ-Сервіс" (ЄДРПОУ 37362544)  було створено у 2010 році. Основний вид його діяльності - виробництво електроосвітлювального обладнання. Керівником, засновником та бенефіціарним власником ПП "ВКВ-Сервіс" є Клименюк Дмитро Олександрович.

   

АНДРІЙ ЛЯХОВИЧ: "ЙДУ В ПАРЛАМЕНТ, ЩОБ ЗМІНИТИ СИСТЕМУ"

        45-річний учасник АТО Ляхович Андрій Ілліч – кандидат у народні депутати в одномандатному виборчому окрузі №123, до Верховної Ради іде як самовисуванець.

   На Донбасі Андрій Ляхович перебував у найгарячіший період. Командував Львівським батальйоном територіальної оборони. Загалом пробув там понад рік.

   Зараз він - керівник громадської органзації «Всеукраїнське об’єднання учасників АТО», директор ТОВ «Демайнінг тім фром Юкрейн», що займається гуманітарним розмінуванням, майор резерву Збройних сил України. Проживає в смт Розділ Миколаївського району.

   Що спонукало його балотуватися до парламенту, які завдання перед собою  ставить – про це в інтерв’ю з Андрієм Ляховичем.

 

 

   - Для початку розкажіть трохи про себе. Де ви народилися,  навчалися, служили.

   - Народився на Львівщині -  в селі Сусідовичі Старосамбірського району.  Там же закінчив восьмирічну середню школу. Далі навчався в Львівській республіканській школі-інтернаті, яка нині відома  як Львівський військовий ліцей імені Героїв Крут. Опісля було Вольське вище військове училище тилу. Військова служба на офіцерських посадах в Збройних силах України, яка  загалом тривала понад 13 років.

   В запас звільнився, щоб утримувати на належному рівні сім’ю – дружину та двох дітей.  Працював приватним підприємцем. Однак війна внесла в життя свої керективи.

   - Пригадайте, як ви опинилися в зоні АТО та які події довелось пережити?  

   - Коли на нашу країну напав агресор, я як офіцер з великим досвідом  не зміг всидіти вдома та подався до військкомату. Потрапив під другу хвилю мобілізації На схід України вирушив у складі Львівського батальйону територіальної оборони, перебуваючи на  посаді заступника командира батальйону з тилу.

  Це був липень 2014 року. Бойові завдання довелося виконувати у зоні АТО на Луганщині. У той період відбувалося звільнення Сєвєродонецька, Лисичанська. Українські військові також з боями дійшли до Луганського аеропорту і зняли з нього облогу терористів ЛНР.

   Ситуація різко змінилася, коли росіяни, яким сепаратистів для спротиву вже не вистачало, ввели свої кадрові війська. Розпочався їхній контрнаступ. Трапився Іловайський котел. Були обстріли з російської території. «Подарунки» від російської сторони ми отримали, базуючись в селищі Побєда, що   в Новоайдарському районі.

   - Львівські ЗМІ у той період писали, що при складних бойових умовах Ви показали себе, як справжній офіцер та командир. За це  здобули повагу та довіру серед особового складу. Після цього почали  виконувати обов’язки командира Львівського батальйону територіальної оборони.

   - Виконуючим обов’язки командира батальойону я був призначений  в вересні 2014 року. Проблема тоді полягала в чому? По суті відбувалось відведення військ, закріплення на нових рубежах. У нас були зниклі безвісти – 5 військовиків. Було втрачено 80 одиниць зброї. Потрібно було познаходити людей, зброю, підняти бойовий дух бійців, серйозно підготуватись до  відсічі ворогу. Вважаю, що з цими завданнями ми загалом  справилися.

   - Пригадайте якесь сильне враження з тієї війни, те, шо запам’яталось найбільше.

   - Я завжди говорив, що в війні перемогти чисто  військовими методами неможливо. І в нас було така перемога. Наш начальник штабу,  він сам з Яворова, розведений, одружився на  дівчині з Айдара. Батько у неї підполковник попередньої армії. Можна здогадатися, як він був налаштований.   Вона спочатку теж займала подібну позицію. Однак потім, коли верх взяло справжнє почуття,  все змінилося. Під час весілля, яке ми організували, ця сама дівчина зі сльозами на очах говорила приблизно таке: «Нам про вас таке розказували, а ви  такі хороші, людяні хлопці.  У такий  безлюдний час».

      - Відомо, що в останні роки Ви займаєтесь гуманітарним розмінуванням території Донбасу. Як прийшли до такої діяльності? У чому вона полягає?

   - Гуманітарне розмінування - це взагалі-то цілий комплекс заходів. Він включає не лишень пошук та знешкодження мін, інших вибухонебезпечних предметів, але й  роботу з населенням щодо боротьби з наслідками використання мін, навчання ризикам, пов’язаним з мінами та ВНП, реабілітацію громадян, що постраждали від мінно-вибухових травм.

   Йдеться про вирішення дуже гострої проблеми, враховуючи, що через війну на Донбасі Україна займає п’яте місце у світі за кількістю жертв від мін та інших вибухонебезпечних залишків.

      Я цієї діяльністю зайнявся в 2017 році. Після того, як мені запропонували поїхати в Луганську область та організувати логістику для «Демайнінг тім фром Юкрейн». Тоді тривало формування цієї компанії, яка започаткувала українське гуманітарне розмінування. Гуманітарне, тому що воно  проводиться цивільними фахівцями.

   Чому я прийняв цю пропозицію? Тому що розумів важливість такої діяльності. Отож знову поїхав на Донбас. Все організував. А з часом став керівником та співзасновником компанії.

   Великих прибутків така діяльність не приносить. Однак повністю забезпечує всі моральні аспекти. Бо розумієш, наскільки добру важливу справу робиш.

    Коли розвідку проводимо в сірих, наближених до бойових дій, зонах, де немає магазинів, транспорту, завжди стараємося захопити з собою гуманітарну допомогу. Це можуть бути найнеобхідніші продукти харчування, напої, речі, які безпосередньо роздаємо місцевим жителеям. Тому що розуміємо: все одно то є наші люди. Їм потрібно допомагати.   І їх треба все рівно повертати в Україну. Не можна від них відмовлятися.

   - А як  ваша  протимінна діяльність виглядає на практиці? Якими є її   результати?

   - В нас є дві групи саперів, у кожній – чотири фахівця. Є автомобілі, засоби захисту, пошуку. Сапери із металодетекторами метр за метром обстежують визначену територію, викопуючи усі підозрілі металеві предмети. Якщо натрапаляють на вибуховий пристрій, він огороджується, виставляються відповідні таблички. Поки що ми займаємся лишень виявленням та маркуванням мін, інших вибухонебезпечних предметів. Далі у справу вступають військові сапери,  працівники ДСНС, з якими у нас налагоджена співпраця. Пов’язано це з тим, що закон про розмінування на Донбасі, який, зокрема, передбачає надання акредитованим  компаніям дозволу на виявлення, знешкодження, знищення та перевезення вибухонебезпечних предметів, набув чинності тільки на початку цього року.

     Щодо результатів, то за останніх два роки нашими фахівцями перевірено 250 гектарів території в Луганській і Донецькій областях. Як правило, це   сільськогосподарські угіддя.

 

   - Тепер головне питання: чому йдете в парламент та що плануєте у Верховній Раді робити?

   - За роки незалежності а нашій країні було дуже багато збурень. З-поміж найбільших – Помаранчева революція, Революція Гідності, війна. Під час цих подій  спостерігався небувалий сплеск патріотизму і зміцнення громадянської свідомості українців.

    Водночас в державі змін на краще не відбулось. Хоча керівники у високих владних кабінетах змінювалися регулятно. Причина криється в тому, що не помінялась суть влади, яка завжди  залишалась закритою, непрозорою, наскрізь корумпованою та непідконтрольною суспільству.

   Проблема полягає й в тому,  що 95% населення України  до кінця не розуміє, які насправді процеси відбуваються  в органах влади – законодавчої, виконавчої, судової. Наскільки влада в Україні деградувала та прогнила.

   Тому я вирішив йти до парламенту насамперед задля того,   щоб змінити систему,  зробити владу  повністю прозорою та підконтрольною суспільству. Якщо ми цього не зробимо, то ніколи нічого не побудуємо. В державі будуть змінюватися тільки назви, «лейби», а вона і надалі летітиме в прірву.

   Як військоий з великим досвідом, у тому числі бойовим, у разі обрання до парламенту планую займатись питаннями, пов’язаними із сферою оборони.  Ідеальний варіант – робота в комітеті Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони.

   Питань, що потребують невідкладного вирішення, дуже багато. Звичайно, наші збройні сили вже зовсім не ті, що були в 14-му році. Зовсім інша якість. Повсюди на лінії розмежування є  сучасна модернізова техніка та озброєння. Водночас існує проблема з наповненням особовим складом. При цьому один з її аспектів полягає в наступному. Якщо в 2014-2016 роках захищати державу йшли добровольці, то в останні роки в збройні сили хлинули заробітчани, які найбільш гарячі періоди війни відсиділи дома. Є поміж них й такі, які вчиняють спроби розвернути армію на 180 градусів, тобто -  не роблять нічого для подальшого вдосконалення та розвитку збройних сил, деребанять посади, майно, бюджетні кошти.

   - У Вашій передвиборчій програмі є теза про повну та остаточну перемогу на Донбасі, звільнення Криму від загарбників з відновленням територіальної цілісності України. Чи можети Ви трохи цю тезу розшифрувати?

  - Це дуже складна та багатогранна проблема.

   Проілюструю її таким випадком. Зараз ми займаємось розмінуванням в Бахмутському районі Донецької області. В Бахмуті – в кафе - до мене за столик якось підсів російськомовний чоловік. І у ході розмови, прийнявши мене за військового,  запитав: «Коли ви вже звільните Горлівку?». Я йому йому відповівів, що попри напіввійськову форму в армії не служу. На Донбасі займаюсь гуманітарним розмінуванням. Однак чоловік продовжував запитувати про звільнення Горлівки, розповідаючи, що в місті дорізають на металобрухт завод «Стірол», який раніше був в Україні найбільшим виробником мінеральних добрив і на якому трималася вся Горлівка. Що  працівниців заводу позвільняли, що кругом повна безвихідь.

    Я йому відповів, що місцеві жителі повинні самі почати виступати проти влади сепаратистів. Повинні згадати, що вони українські шахтарі, металурги, які  мають право на гідне життя. Лише за цієї умови українська армія може їм реально допомогти.

   Якщо ж говорити тезисно, то ми насамперед повинні побудувати в Україні сильну економіку. Буде сильною екоміка – буде сильною армія. І це має стати приорітетом у внутрішній політиці.

   Зовнішня політика має бути спрямована на санкційний тиск на Російську Федерацію, аби  ослабити її  економічно та політично. Ми повинні також підпримувати усі  політичні сили в Росії, які протистоять путінському режиму.

   Головне завдання – ослабити Росію настільки,  щоб вона втратила свої світові позиції. Завдання-максимум -  щоб втратила право на наявність в неї ядерної зброї, контроль над ядерною зброєю.

   Головним здобутком має стати можливість застосувати проти Росії «хорватський сценарій», який, зокрема, означає повне і беззастережне виведення російських військових і найманців із Донбасу.

   - Таке питання як боротьба з корупцією. Яким є Ваше бачення цієї проблеми?

   - Біда не в тому, що у нас є корупція. Тому що це якище по суті існувало стільки, скільки існує людство. І нині корупція  існує в усіх країнах. Навіть в тих, де корупціонерів засуджують до смертної кари.

   Найстрашніше те, що  корупційними схемами у нас обплетена верховна влада. Що в корупції «тонуть» президенти, міністри, народні детутати. Що це явище  стало системним елементом державного управління.

   Змінити ситуацію можна лише комплекними заходами. Назву лише кілька з них.

    Аникорупційні органи мають нарешті виправдати кошти, що були спрямовані на них державою. Сприяти їхній ефективній роботі може перезавантаження, заміна  керівників. 

   Потрібно зробити діючим закон про люстрацію. Відповідно вдосконалювати та розширяти  люстраційне законодавство.  Тому що в нас є дуже  багато категорій осіб, від яких владу потрібно очистити назавжди.

   Для чиновників, що виконують державні функції, повинні бути встановлені високі зарплати, впроваджені високі соціальні гарантії, які мають забезпечити відсутність корупційної складової в їх діяльності, створення кадрової конкуренції. Щоб найкращі фахівці, найталановитіші випускники вузів різних спеціальностей хотіли потрапити на роботу в державні органи.

   Водночас відповідальність за корупцію має бути встановлена найвища. На моє переконання, як за посягання на життя і здоров’я людини.

    - Останнім часом Ви багато їздите по округу, багато спілкуєтесь з людьми? На які проблеми передусім звернули увагу?

   - Украй гостро стяїть екологічні проблеми. Пов’язані вони насамперед з тим, що понад 90 відсотків усіх небезпечних промислових відходів Львівської області сьогодні зосереджено на території колишньої промзони в районі Нового Роздолу. Поміж них – понад 17 тис тонн гудронових відходів, які були незаконно завезені з Угорщини.

   Місцеві громади вже  зневірилася в тому, що держава реально допоможе вирішити екологічні проблеми. У разі обрання до парламенту я обіцяю цю віру повернути. Тобто, докладу зі свого боку максимальних зусиль для того, щоб Новий Розділ та прилеглі села  у найближчій перспективі  позбудиться сумної першості найбільшої зони екологічного лиха на Львівщині.

   Хочу також зауважити, що  місцеві жителі дуже часто скаржаться   на вщент розбиті, непроїздні дороги між селами, відсутність нормального траспортного сполучення, на різні беззаконня місцевої вдали.

   Багато нарікань на роботу медичних сільських амбулаторій, які не мають належних побутових умов, не забезпечені сучасними засобами ранньої діагностики, необхідною кількістю фахівців.

   Водночас, для того,  щоб фахівці захотіли працювати на селі, їх потрібно забезпечити високими зарплатами, для них повинні бути впроваджені додаткові пільги і преференції. Пільгове кредитування на будівництво житла. Надання  в першочерговому порядку земельних діялнок. Тобто йдеться про питання, які треба і можна  вирішувати на законодавчому рівні.

 

 

                                                                                                                      Віктор Корнієнко

                                                                             член Національної спілки журналістів України

 

 

 

Журналістські розслідування

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

      Наприкінці минулого року у Львові правоохоронці розпочали розслідування справи щодо можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря...

ЩЕ ОДНА АФЕРА ІЗ СЛІДАМИ "ЛЮДЕЙ САДОВОГО"

ЩЕ ОДНА АФЕРА ІЗ СЛІДАМИ ЛЮДЕЙ САДОВОГО

                       У Львові почали банкрутити фірму, яку було створено для зведення...

ХТО "КРИШУЄ" КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

ХТО КРИШУЄ КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

   За дивним збігом обставин за головування у Львівській обласні раді Олександра Ганущина мільйонні тендери на ремонт комунальних закладів та...

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...


ПРАВКОМСтатті
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів