ЧОМУ ПОЛІЦІЯ "ГАЛЬМУЄ" СПРАВУ ПРО "ЦЕРКОВНИЙ БІЗНЕС"?

 

  Або як місцеві  правоохоронці затягують розслідування  справи  про зловживання в головній церковній крамниці Львівської архиєпархії УГКЦ.

 

   Рослідування цієї справи поліція розпочала наприкінці минулого року.

  Після того, як кримінальне провадження за ч.1 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) було зареєстровано в Галицькому відділі поліції ГУ НП у Львівській області  - 27 грудня 2019 року.

  У цій справі слідство насамперед мало б перевіряти факти, що свідчать про привласнення впродовж останніх трьох років мільйонних прибутків головної церковної крамниці Львівської архиєпархії УГКЦ. Тієї, що розташована у Львові на подвір’ї Архикатедрального храму святого Юра. Її приміщення разом із торговим обладнанням - за рішенням митрополита - було передане в безоплатне користування «своїм» приватним підприємцям.

    Тобто дана справа у тому числі стосується можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря Возьняка.

 

                                                                                   Трохи історії, або про що писали львівські ЗМІ

   Про особливості церковного бізнесу в Львівській архиєпархії УГКЦ докладно розповів Leopolis у публікації «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?». Матеріал було підготовлено в тому числі на основі даних внутрішнього аудиту діяльності церковної крамниці за минулий рік, що здійснено на виконання декрету керівника Львівської архиєпархії УГКЦ Ігоря Возьняка.

Аудит показав, що до 2017 року церковна крамниця була на балансі курії та приносила прибуток. Ситуація кардинально змінилася після рішення керівника Львівської архиєпархії УГКЦ - передати її приміщення і торгове обладнання в безоплатне користування приватним підприємцям. Ними стали отець Михайло Кушнір та його дружина Ганна Кушнір. За даними системи Youcontrol, зареєстровані види діяльності цих ФОПів: “Роздрібна торгівля книгами в спеціалізованих магазинах” та “Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах”. 

 З ними як із фізичними особами-підприємцями курія уклала угоду про безоплатну оренду приміщення і обладнання. З огляду на такі пільгові умови орендної угоди, аудитори передбачають, що курії було заподіяно значні фінансові збитки. Лишень від орендної плати за користування приміщенням (площа якого 140 кв. м) бюджет курії можна було би поповнювати щороку щонайменше на 350 тис. грн. Головний бухгалтер курії і одночасно церковної крамниці Ірина Пашковська та економ курії, отець Володимир Ольшанецький відмовилися надати аудиторам усі фінансові документи про діяльність цієї структури. Чи перетворилася церковна крамниця на приватну бізнесову структуру для нелегальних заробітків - дасть відповідь слідство.

Після звернення аудиторів до митрополита Ігоря Возьняка керівник архиєпархії не вчинив ніяких дій для припинення виявлених порушень - натомість оперативно видав наказ від 22.10.2019 року про скорочення штату працівників курії ЛА УГКЦ, згідно з яким було скорочено посаду... аудитора.

 

                                                                       «Креативність» капітана Паньківа...

 

   А тепер повернімося до розслідування справи про  зловживання в головній церковній крамниці Львівської архиєпархії УГКЦ.

   Слідство у ній було доручено здійснювати слідчому Галицького відділу поліції  ГУ НП  у Львівській області Олександру Паньківу. Однак капітан Паньків (таке у нього звання) замість того, щоб  всебічно, повно та неупереджено проводити розслідування (так як пише відповідний кодекс)  проявив неабияку «креативність», аби справа у відділі поліції «зависла».  Виглядає це приблизно так.  Формально у ній розслідування ніби здійснюється, а насправді - "руху нема" і справа поступово перетворюється на «висяк».

   Як таке може бути? Виявляється, що все дуже просто. Головне  - не надати заявнику прав потерпілого, можливості контролювати хід слідства. Відтак,  обмежившись допитом заявника (за заявою якого було відкрито кримінальне провадження), капітан Паньків упродовж лютого - квітня 2020 року  чотири рази (!)відмовив цьому самому заявнику у задоволенні його клопотань про залучення в якості потерпілого у цій справі  та виніс з даного приводу чотири   незаконні та необгрунтовані постанови.

   На даний час усі ці  постанови скасовані як незаконні ухвалами слідчих суддів Галицького районного суду м. Львова.

    Вельми показовим є і такий факт. В ухвалах слідчих суддів наголошувалося, зокрема,  на порушенні прав заявника, на тому, що він повинен мати статус потерпілого у даній справі. Однак капітан Паньків, попри ухвали слідчих суддів, продовжував «клепати» постанови про відмови заявнику у статусі потерпілого. При цьому  копіював зміст попередньої постанови про відмову у визнанні потерпілим, фактично змінюючи тільки дати.

   Звернення та заяви щодо службової недбалості слідчого Олександра Паньківа заявником скеровувалися  на адресу керівництва обласної поліції, прокуратури Львівської області, Офісу Генерального прокурора.

   Оскільки «віз і нині там»,  останнім часом відповідна заява та долучені донеї документи були скеровані до Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові.

    А тепер риторичне питання: чому місцеві правоохоронці так наполегливо гальмують справу, що стосується можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря Возьняка?..

                                                                                             Замість епілогу

 

   Нещодавно львівські податківці вперше за останні роки оштрафували церкву – за «церковний бізнес».Йдеться про релігійну організацію «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова», що знаходиться за адресою: вул. Симона Петлюри, буд. 32 та керівником якої є отець Володимир Ольшанецький.

   Як стало відомо «Правкому», щодо релігійної організації ГУ ДПС у Львівській області було проведено позапланову виїзну перевірку з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні діяльності автомобільної стоянки, що знаходиться безпосередньо на території церкви, парафіяльної крамниці ритуальних послуг (що також знаходиться на подвір’ї храму) та парафіяльної резиденції «Горицвіт» (яка розміщена в c. Орявчик Сколівського району).

   Перевіркою було встановлено порушення релігійною організацією вимог низки статтей Податкового Кодексу України, зокрема, ст. 266 (що стосується податку на нерухоме майно – на об’єкти житлової та нежитлової нерухомості) та ст. 274 (йдеться про земельний податок на земельні ділянки).

За результатами перевірки ГУ ДПС у Львівській області були прийняті відповідні податкові рішення-повідомлення, за якими релігійній організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова» було збільшено суми грошових зобов’ язань та застосовано штрафні (фінансові) санкції.

  Загалом йдеться про доволі солідну загальну суму - понад 200 тис. грн. Враховуючи, зокрема, те, через порушення податкового законодавства з боку керівника даної релігійної організації Володимира Ольшанецького не було сплачено податку на нерухоме майно на суму 147,6 тис. грн. та занижено плату за землю на 25,3 тис. грн. 

   Про що свідчить вищеназвана інформація? Передусім про те, що львівські правоохоронці справі про розслідування зловживань в головній церковній крамниці, враховуючи, що економом курії  Львівської архиєпархії УГКЦ є той самий отець Володимир  Ольшанецький,   мали б приділити посилену увагу. 

                                                       відділ журналістських розслідувань редакції "Правкому"                                                                                                                       

 

 

 

Журналістські розслідування

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

РИТУАЛЬНІ "МАХІНАТОРИ", АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

РИТУАЛЬНІ МАХІНАТОРИ , АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

     У найбільш привабливих закупівлях товарів, робіт і послуг, організованих останнім часом Львівським комунальним підприємством «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», фігурували,...

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

                                             У травні львівський госпсуд визнав банкрутами та дозволив...

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

      Наприкінці минулого року у Львові правоохоронці розпочали розслідування справи щодо можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтаттіЧОМУ ПОЛІЦІЯ "ГАЛЬМУЄ" СПРАВУ ПРО "ЦЕРКОВНИЙ БІЗНЕС"?
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів