ЧУДЕСА ЗАКУПІВЕЛЬ: ВІДБИВНІ ДЛЯ НАРКОХВОРИХ У ЛЬВОВІ ВОЗЯТЬ З КИЄВА

     Така дивина вбачається із документів закупівлі послуги з харчування на цей рік, що була організована та проведена Комунальним некомерційним підприємством Львівської облради "Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень".

  Тендер цей – майже на чотири млн. грн. – у пов’язаних між собою львівських «конкурентів» виграла київська фірма «Хелсі Смарт Фуд», у запропонованому меню якої є навіть парові яловичі котлети та курячі відбивні (смажена та запечена).

   Йдеться про «конкурентів», із документів яких простежується їхній зв’язок з ФОПом Козаком Володимиром Мар'яновичем, який у свою чергу пов’язаний через спільну фірму з дружинами  посадових осіб ДФС у Львівській області.

 

    За результатами названої закупівлі 23 лютого 2021 року було укладено договір,  який підписали директор КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень» Кабанчик Мирослава  Орестівна та директор ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» Іванов Сергій Юрійович.

  Дана угода (на загальну суму 3 977 000 грн.) діє до 31.12.2021 року та  передбачає надання  послуги по забезпеченню трьохразового харчування стаціонарних хворих наркологічних відділень – за адресою м. Львів, вул. Кульпарківська, 95.

   Подібний договір, до речі,  за результатами відкритих торгів щодо послуги з харчування КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень» було укладено 12 травня 2020 року – з фізичною особою-підприємцем Козаком Володимиром Мар'яновичем -  на загальну суму 3 869 500 грн.

   Участь у цих торгах, окрім  ФОПа Володимира Козака, брало лишень ПП "Бумеранг ЛВ", яке не завантажило всіх необхідних документів та виступало, судячи з усього, в ролі «технічного» учасника.

   Учасниками останніх торгів щодо послуги з харчування, окрім  ТОВ «Хелсі Смарт Фуд», були ФОП Попко Оксана Богданівна та ФОП Місько Орест Михайлович. Водночас низка фактів (що підтверджуються документально) свідчить про те, що названі фізичні особи-підприємці, не подавши повного пакету документів та завантаживши у тому числі «чужі» документи,  також виглядали як «технічні» учасники. До того ж - пов’язані із «тим самим» ФОПом Володимиром Козаком. 

   Про Ореста Міська із тендерної документації (у тому числі з документів, які були подані для участі в інших закупівлях, зокрема, з копії трудового договору)  відомо, що він  працював у Володимира Козака кухарем та касиром  - перед тим, як зареєструватись у 2020 році підприємцем.

   ФОП Оксана Попко  «спалилася» на тому, що  поміж документів пропозиції, не маючи усіх необхідних своїх документів,  завантажила чужі – ті,  які за «дивним» збігом обставин оформляв ФОП Володимир Козак. Йдеться, зокрема, про копію договору оренди приміщення (за адресою; м. Львів, вул.Сахарова, 42)  від 01.09.2020 року, що був укладений між директором ПАТ «Промбудприлад» та підприємцем Володимиром Козаком. Копію рішення про державну реєстрацію потужності оператора ринку, що було видано   ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області – із найменуванням оператора ринку: кафе-бар «Файні страви» ФОП Козак Володимир Мар'янович.

   А тепер про найцікавіше.

  Члени тендерного комітету медичного центру на чолі з його головою – Мирославою Кабанчик – чомусь не помітили більш ніж очевидні «прогалини» в документації, що була подана ФОПом Оксаною Попко та визначили даного підприємця переможцем процедури закупівель. Щодо  ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» (адреса якого: м.Київ, Солом'янський район, вул. Героїв Севастополя, буд. 30), то його тендерна пропозиція була відхилена через претензії до «варіанту меню», що виглядали,  такими, ніби їх висмоктали з пальця.

   ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» дії Замовника (а саме: порушення порядку проведення процедури закупівлі) оскаржило в постійно діючій адміністративній колегії Антимонопольного комітету України з  розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Рішення даної комісії щодо зобов'язання КНП ЛОР «Львівський обласний медичний центр превенції та терапії узалежнень» скасувати рішення про відхилення тендерної пропозиції ТОВ "Хелсі Смарт Фуд" та рішення про визначення фізичної особи-підприємця Попко Оксани Богданівни переможцем процедури закупівлі, було  постановлено 29.01.2021 року.

   Голова тендерного комітету медичного центру Мирослава Кабанчик запропонувала виконати дане рішення  на засіданні тендерного комітету, що відбулося 04.02.2021 року. Одночасно з цим було запропоновано визнати переможцем ТОВ" Хелсі Смарт Фуд", тендерна пропозиція якого за результатами оцінки аукціону була  визначена найбільш економічно вигідною та становила 3 977000 грн.  Від пропозиції ФОП Попко, до речі, вона була «вигіднішою» аж на 1190 грн.

   Водночас чомусь було упущено найважливіше:  визначаючи  найбільш вигідну економічну  пропозицію, тендерний комітет  чомусь не звернув належним чином увагу на тендерну документацію  фірми-переможця, що повністю «прив’язана»  до її місцезнаходження – м. Києва  та поміж якої є довідка-гарантія від ТОВ «Хелсі Смарт Фуд» про те, що «учасник» не буде залучати співпідрядників/співвиконавців до виконання договору. Загалом з цієї документації (зокрема, з договору оренди приміщення у Києві, де мають готувати їжу)  вбачається, що сніданки, обіди та вечері стаціонарним хворим наркологічних відділень у Львові «якимсь» чином» возять з столиці. Однак абсолютно незрозуміло: як саме, оскільки жодних документів, які підтверджували б можливість такого віддаленого та проблематичного постачання готової їжі на  вул. Кульпарківська, 95 (у тому числі  парових  яловичих котлет та курячих відбивних, що вказані в меню), в тендерній документації немає.

  

   Що криється за цією схемою, на яку (враховуючи вищевикладені факти), вочевидь, мали б звернути увагу правоохоронні органи?

  Виглядає так, що зловживання та порушення законодавства про захист економічної конкуренції – у вигляді узгоджених антиконкурентних дій, створення видимості конкуренції.

   Разом з тим, беручи до уваги зв'язок львівських «конкурентів» київської фірми-переможця з підприємцем Володимиром Козаком, можна припустити, що забезпечувати послуги харчування  для львівських наркохворих на майже чотири млн. грн. замість  «Хелсі Смарт Фуд», скоріше  за все, буде «той самий» вищеназваний ФОП. З яким, до речі, директор Львівського обласного медичного центру превенції та терапії узалежнень Мирослава Кабанчик уклала у тому числі договір щодо послуг харчування від 22.02.2021 року – за результатами переговорної процедури на загальну суму 170,7 тис. грн. Пояснювалось це рішення,  зокрема, наявністю скарги в Антимонопольний комітет України, через розгляд якої переможець торгів «Хелсі Смарт Фуд» «готовий надавати послуги з харчування не раніше 23 лютого 2021 року», а відтак - необхідністю забезпечити своєчасне та безперебійне харчування стаціонарних хворих.

 

   Про Володимира Козака відомо також те, що він є директором  та співзасновником ТОВ "Експрес Еко Сервіс" (м. Львів, проспект Чорновола, буд. 7, оф. 11)  - з розміром статутного капіталу 1000 грн., що спеціалізується на діяльності ресторанів, надання послуг мобільного харчування.

   Поміж двох інших співзасновників, згідно відомостей в  реєстрах – Божик Наталія Володимирівна та Петрів Світлана Володимирівна. 

   Наталія Божик, за даними електронних декларацій, є дружиною Божика Богдана Івановича - старшого оперуповноваженого з особливо важливих справ ГУ ДФС у Львівській області. Світлана Петрів – є дружиною Петріва Тараса Йосифовича, який обіймає посаду старшого оперуповноваженого з ОВС ОУ ГУ ДФС у Львівській області.

 

 

 

 

                                                                                             Віктор Корнієнко

                                                  член Національної спілки журналістів  України                           

 

 

 

 

 

Журналістські розслідування

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтаттіЧУДЕСА ЗАКУПІВЕЛЬ: ВІДБИВНІ ДЛЯ НАРКОХВОРИХ У ЛЬВОВІ ВОЗЯТЬ З КИЄВА
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів