У "СПРАВІ ПРО "ЦЕРКОВНУ КРАМНИЦЮ" ВОСТОРЖЕСТВУВАЛА СПРАВЕДЛИВІСТЬ

        Станом на цей час Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ програла всі суди незаконно звільненим працівникам. Йдеться насамперед про  аудитора, який виявив зловживання в головній церковній крамниці даної архиєпархії та був звільнений зі своєї посади згідно наказу  митрополита Ігоря Возьняка.

.

        Як повідомлялося раніше редакцією Правкому (публікація «Справа про «церковну крамницю»: скандал не вщухає» від 12 жовтня 2021 р.), Львівський апеляційний суд 7 жовтня 2021 р. постановив скасувати як незаконні одразу два минулорічні накази Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ. Йдеться про судові рішення, згідно яких було постановлено відновити на роботі аудитора Курії та секретаря економічного відділу із зобов’язанням виплати їм зарплати за дні вимушеного прогулу (19 місяців)  та сплатити судові витрати.

      Отож, здавалося, що справа уже дійшла до свого логічного завершення.  І що керівники Курії митрополит Ігор Возьняк і  єпископ Володимир Груца усвідомили свої помилки і, як вчить Церква, зокрема, вони самі - мали б «направити кривду ближньому», в даному випадку особам, яких було звільнено із грубим порушенням трудового законодавства України, Божих та людських законів.

      Однак, наприкінці жовтня 2021р. митрополит Ігор,  вочевидь, за порадою свого "потужного і креативного" юриста, який, схоже, продемонстрував лишень свою професійну неспроможність, програвши два суди і призвівши Курію до фінансових збитків у сумі близько 300 тис. гривень та заплямивши такою роботою імідж  УГКЦ - благословляє касаційну скаргу до Верховного Суду України. Можна припустити, що юрист пішов на цей крок, щоб зберегти собі тепле місце в Курії та отримати ще одну подячну  грамоту митрополита за видимі плоди своєї праці.

          Що в кінцевому підсумку? Тепер  священики бачать, на що витрачаються їхні і людські гроші! Та до чого призводить діяльність церковників-бізнесменів.

Допустивши значних упущень як відповідальний за юридичний супровід в Курії при підготовці документів на судові засідання, які він,як юрист мав би ретельно перевірити після інспектора по кадрах  п. Світлани  Левандовськоі, яка, можливо не  мала юридичноі освіти і далеко не перфектно розуміла закони і трудове законодавство, юрист Курії пан Андрій Працьовитий  ще засумнівався у справедливості рішень Колегії  суддів Львівського апеляційного суду і вирішив зі своїм портфоліо  оскаржити їх у Верховному Суді України.

            До речі, після того як дві Колегії  Львівського апеляційного суду витребували у юриста довідки про зарплати позивачів що, вочевидь, стало для нього недобрим і тривожним сигналом, то уже на два останніх засідання апеляційної інстанції Курія залучила на допомогу куріяльному юристу ще одного адвоката (очевидно, з  міркувань його власної безпорадності, браку юридичних компетенцій чи страху).  Цей адвокат мав особливу місію - врегулювати судовий спір мирним шляхом, але чомусь аж через 19 місяців ??? Курія проявила  особливу щедрість, любов,  милосердя і готовність виплатити усі  кошти потерпілим, включаючи моральну шкоду, з умовою, щоб тільки позивачі не поверталися до праці.

 А  зараз про найголовніше .

            01 листопада 2021 р. поважна колегія суддів Верховного Суду Украіни

 ВІДМОВИЛА Курії ЛА УГКЦ у провадженні касаційної скарги, про що оприлюднила свою ухвалу (справа №465/1278/20). Дана ухвала, наголосимо,  оскарженню не підлягає. 

     Як бачимо, Курія Львівської Архиєпархії УГКЦ  та її керівники митрополит Ігор Возьняк та єпископ Володимир Груца -  духовні провідники, які щоденно несуть зі Святоюрського пагорба християнську мораль у світ,  виставлені не в особливо гарному світлі,  вдруге потерпівши фіаско, тільки цього разу уже у Верховному Суді Украіни.

Час - найкращий суддя. Він усе розставив на свої місця і показав, хто є хто. Правий  завжди є той, у кого результат і, хто є дапекоглядним стратегом, а найголовніше - хто на стороні правди, яка у церковній структурі має бути аксіомою, бо правдою є сам Господь. Як вчить народна мудрість, неправдою весь світ пройдеш, але    назад не вернешся. Бо нічого немає тайного, щоб не стало явним  – учить нас усіх Свята Книга. А ще є для усіх час розкидати каміння і є час його збирати. Успішно виграні два суди свідчать, що правда у Божій інституції – Курії ЛА УГКЦ починає  перемагати (хоч у неї ще надто слабкі паростки), бо духовних законів ще ніхто не силі відмінити.

 Історії звільнень із приниженнями та чиненнями психологічного тиску  у визначений час  будуть розглядати суди по моральній  шкоді, які не відбулися тільки тому, що ще не завершені певні процедури. А  ті, хто, на жаль, не знайшов розуміння і захисту  у своіх  керівників-єпископів вимушені були   цей захист  шукати у судах   і здобули на них після 19-ти місяців боротьби таку   довгоочікувану, вистраждану, блискучу  ПЕРЕМОГУ  і що найважливіше - захистили свою людську гідність, яку кожній людині дає сам Господь Бог.

Цікаво, а яка реакція на вищевикладені факти у глави УГКЦ  Святослава Шевчука? Можливо цей фактаж стане предметом його обговорення із журналістами Живого телебачення, бо не можна  виглядати безсилим, безвладним та безучасним в час, коли десь щось горить.  Існує також й реальне церковне життя, а кожна єпархія чи Курія - це не чиєсь приватне підприємство, де можна робити усе, що заманеться, а згідно християнської науки тіло Христа.

Хочеться сподіватися, що висновки із цієї інформації також зробить єпископ Новаківський, який очолював Ватиканську комісію і разом із членом цієї комісії, патріаршим економом отцем Любомиром Яворським, не знайшли порушень в діяльності Митрополита Ігоря Возьняка.

 

 

   Зазначимо, що обставини вищеописаної справи упродовж останнього часу були оприлюднені у низці публікацій в ЗМІ.  Відбулося це після того, як  про особливості церковного бізнесу в Львівській Архиєпархії УГКЦ першим докладно розповів Leopolis  -  у публікації  «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?». 

 

Журналістські розслідування

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтатті У "СПРАВІ ПРО "ЦЕРКОВНУ КРАМНИЦЮ" ВОСТОРЖЕСТВУВАЛА СПРАВЕДЛИВІСТЬ
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів