ХТО "КРИШУЄ" КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

   За дивним збігом обставин за головування у Львівській обласні раді Олександра Ганущина мільйонні тендери на ремонт комунальних закладів та підприємств Львівської обласної ради вельми часно вигравали  одні й ті самі сумнівні  фірми.

У їх числі -  ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія», що пов’язане з відомим депутатом Львівської облради Богданом Гагалюком. З тим самим, що є  також керівником фракції Народного Руху України, головою  постійної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики. І не тільки...

Чиї ж люди Ганущин та Гагалюк?       

Про Ганущина та Гагалюка, яких пов’язує давнє членство у ЛОО Народного Руху України, тісне знайомство та спільні політичні інтереси, місцеві ЗМІ писали, як про «людей Дубневичів».

Увага акцентувалась на тому, що таке твердження щодо Олександра Ганущина є фактично незаперечним.  Він був помічником-консультантом  нардепа Ярослава Дубневича та головним консультантом при юридичній фірмі одіозних братів (йдеться про адвокатське об’єднання «Матвіїв і партнери»).

Причетність до галицьких олігархів Гагалюка аргументувалась, зокрема, тим, що його мати Зіновія Гагалюк разом з радником того ж Ярослава Дубневича Ростиславом Молоком є співвласниками ТОВ «Інкомтранс». І що згодом частку цього  підприємства отримав і Богдан Гагалюк.

Насправді ж усе (а передусім зв’язки між деякими вищеназваними особами) виглядає набагато ширше, глибше та повніше. «Собака зарита» вочевидь   в «освоєнні» через «свої» фірми бюджетних коштів. Приклад з ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія», яке останнім часом справно та регулярно   виграє мільйонні тендери щодо реконструкції комунальних закладів та підприємств Львівської облради, у цьому плані є вельми показовим.

Кілька фактів про «не чужу» фірму

ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія», що спеціалізується на постачанні пари, гарячої води та кондиційованого повітря, було створено у липні 2014 року.

«Згідно з витягом з ЄДР станом на кінець 2014-го, є внесок Гагалюка розміром 25 тис. грн в “статутник” цієї фірми, який він не задекларував. Другим власником товариства є Ігор Цейтлін – колишній начальник департаменту ЖКГ Львівської ОДА»,  – писав про підприємство  сайт «Наші гроші» (Деклараційні тіньовики в облраді).

Нині, за даними системи YouControl, директором ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» є Богдан Монастирський. Він же – кінцевий бенефіціарний власник та засновник. У числі інших власників та засновників – Галина Бойко, Наталія Іськів, Андрій Ногас, які (як і Богдан Монастирський) так чи інакше пов’язані з Богданом Гагалюком.

Про Наталію Іськів, зокрема, відомо, що вона є керівником та співзасновником адвокатського об'єднання "Правова компанія"НІМБ".  Юридична структура своєю адресою вказує м. Львів, вул. академіка Олександра Богомольця, буд. 11.

Згідно з даними  Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, йдеться про будинок з офісними приміщеннями, який належать на праві приватної власності вище згадуваному ТОВ «Інкомтранс»,  кінцевими бенефіціарними власниками, засновниками якого є вище згадувані помічник-консультант Ярослава Дубневича та мати Гагалюка, а керівником – сам Богдан Гагалюк.

Наталія Іськів та ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» згадується в електронній декларації Богдана Гагалюка за 2016 рік. З цієї інформації відомо, що Гагалюк продав свою частку (50%) у статутному капіталі підприємства Наталії Іськів за номінальною ціною у 25 тис. грн.

Богдан Монастирський відомий як  колишній заступник міського голови Борислава, керівник Бориславської міської організації Народного Руху України.

Андрій Ногас є керівником колективного виробничого підприємства «Енергомонтаж», серед засновниів якого раніше був Богдан Гагалюк.

КВП «Енергомонтаж» також здійснює свою діяльність в офісних приміщеннях буд. 11 по вул. академіка Богомольця. При чому – дуже специфічно. Підприємство «засвітилось» у численних зловживаннях на тендерах, було головним фігурурантом кримінальних проваджень, пов’язаних з розтратою, заволодінням державними коштами під час  ремонтних робіт в комунальних закладах, з ухиленням   від сплати податків в особливо великих розмірах.

Одна з останніх таких справ, за даними реєстру судових рішень,  стосувалася заволодіння державними коштами під час виконання проектних та пошукових робіт по об'єкту «Реконструкція будівлі під хірургічне відділення на 40 ліжок Старосамбірської ЦРЛ на вул. Дністровій в м. Старий Самбір».                      

Імітація конкуренції в боротьбі за гроші

А тепер про головне. Упродовж часу липень 2017 року  та березень 2019-го ТОВ  «Львівська теплоенергетична компанія» за результами державних закупівель уклало 29 угод на суму 278,4  млн грн. Йдеться в основному про виконання робіт,  замовниками яких було Акціонерне товариство "Укртранснафта", департамент розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської обласної державної адміністрації, комунальні заклади та підприємства Львівської обласної ради, угоди з якими здебільшого стосувалися проведення реконструкції будівель та систем теплопостачання.

У числі таких комунальних закладів та підприємств - “Львівський  державний ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут”  (який уклав з ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» угоди на 9 млн грн та на 3,89 млн грн), "Львівська обласна дитяча клінічна лікарня "Охматдит" (угода на 33,1 млн грн), «Львівський геріатричний пансіонат» (4,4 млн грн), "Львівський обласний центр репродуктивного здоров'я населення"( угоди на  2,49 млн грн, 336 тис. грн та 275 тис. грн).

Як «не чужій» для Гагалюка компанії вдавалося регулярно перемагати у тендерах комунальних підприємств та закладів ЛОР? Взагалі-то дуже просто. Факти, зокрема, свідчать про те, що  тендери проводились з формально  конкуренцією, себто з формальними, щоб не сказати, підставними, учасниками. Один з найбільш яскравих прикладів пов’язаний з ліцеєм імені Героїв Крут.

У вересні 2018 року  цей комунальний заклад уклав договір з ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» на 3,89 млн грн щодо проведення реконструкції приміщень спортивно-культурного комплексу.

Окрім переможця, участь у торгах брало ТОВ "Дніпроресурспостач», чия позиція було трішки дорожчою за ціну переможця. Розглянута вона не була. 

Трохи інформації про «конкурента». ТОВ "Дніпроресурспостач» було зареєстровано два роки тому в Дніпрі (з розміром статутного капіталу 1200 грн.). Його основний вид діяльності – роздрібна торгівля іншими невживаними товарами в спеціалізованих магазинах. Керівником підприємства значиться Андрій Підберезний, що зареєстрований в  місті Кам’янське Дніпропетровської області.

Єдине, чим «прославилось» ТОВ "Дніпроресурспостач», – це участь у сумнівних тендерах (вочевидь, у ролі підставної фірми для створення штучної конкуренції). А ще – фігуруванням у  кримінальному провадженні, що було відкрите за результатами одного з  таких тендерів за ст. 366 КК України  (службове підроблення).  Тендер стосується проведення закупівель комплектуючих для  пасажирських вагонів.  Організовувала його регіональна філія «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

До цього, в серпні 2017 року,  комунальний заклад уклав договір з ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» на 9 млн грн. Повна назва цього замовлення – «Реконструкція будівель та системи теплопостачання спортивно-культурного комплексу Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Крут».

Участь у торгах, окрім переможця, також брало лише одне підприємство -  ТОВ "РІСТ" – з пропозицією більшою на 15 тис. грн, яка не розглядалась.

ТОВ "РІСТ" зареєстровано в Києві. Спеціалізується на виробництві  металевих дверей і вікон. Власником підприємств є Дмитро Пашковський, який також володіє ТОВ "ТЛА Івано-Франківськ». Засновниками ТОВ "РІСТ"  вказані ТОВ «Е-Пос» та ТОВ «ТЛА-Київ».

ТОВ "ТЛА Івано-Франківськ» згадано не просто так. Це підприємство (зі статутним капіталом 1300 грн), яке спеціалізується на технічному обслуговуванні та ремонті автотранспортних засобів,  було «конкурентом» (само собою зрозуміло, що єдиним) ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» на торгах,  організованих в листопаді 2018 року  комунальним закладом ЛОР «Львівський геріатричний пансіонат». Стосувалися вони робіт з  реконструкції корпусу №1 пансіонату. Перемігши  у «конкурентній» боротьбі,  ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія» за результатами цього аукціону отримала можливість «освоїти»  4,4 млн. грн.

Коментарі тут, мабуть, зайві.

Замість епілогу

Крім ТОВ «Львівська теплоенергетична компанія», спортивний майданчик “Львівського державного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут” реконструювало ТОВ "Еліт Спорт Груп". За результатами допорогових закупівець ця фірма в серпні 2017 року отримала 1,34 млн. грн.

Засновником ТОВ "Еліт Спорт Груп" значиться Роман Блащак, за яким, до речі, давно тягнеться довгий  шлейф тендерних зловживань. У цей час ТОВ "Еліт Спорт Груп" «проходить» в низці кримінальних проваджень за фактами привласнення бюджетних коштів, виділених на реконструкції спортивних майданчиків на території Львівської області.

І останнє. Судячи з публікацій в ЗМІ, Олександр Ганущин ліцей імені  Героїв Крут останній раз відвідував 30 січня 2019 року. Де під час зустрічі з ліцеїстами заявив, що Львівська обласна рада виділить кошти для ремонту державного ліцею. І це буде вагомий і конкретний внесок у розбудову славного навчального закладу, створеного у перший рік незалежності...

Віктор Правденко.

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але й керівництво Мінсоцполітики.

 

Насамперед з огляду на її очевидність та масштабність. Однак цього чомусь досі не сталось.

                                                  Зарплатні борги, звільнення працівників, безвихідь…

Торік на програму забезпечення людей з інвалідністю протезно-ортопедичними виробами із Держбюджету було виділено 1,6 млрд. грн. (вдвічі більше порівняно з 2015 роком). На цей рік – близько 1,63 млрд. грн.  Це  величезні кошти.

Львівське казенне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування за таких обсягів асигнувань, здавалося б, мало бути завалено замовленнями. Однак  сталося зовсім інше – замовлень  поменьшало, взагалі зупинився випуск інвалідних візків,  підприємство перейшло на триденний робочий тиждень, перестало виплачувати заробітну плату.  Станом на травень цього року загальна суму зарплатних боргів сягнула понад 10 млн грн.

Ця проблема тоді ж була винесена на загальнодержавний рівень. Зокрема, депутати Львівської міськради звернулися до Президента, ВРУ та Мінсоцполітики з проханням допомогти профінансувати підприємство. У  зверненні наголошувалося на тому, що держава з початку року не підписала договори на фінансування роботи підприємства. Відповідно, виплатити працівникам заробітну плату тут  просто не можуть.

Після цього  на Львівському протезному заводі помінявся керівник. Замість Богдана Паласюка, який майже чотири місяці виконував обов’язки директора, призначили Юрія Кульчицького. Відомо, що  перед цим він обіймав посаду першого заступника начальника державної екологічної інспекції у Львівській області.

Що змінилося з того часу? Зменшилась заборгованість із зарплати, яка  на цей  час становить майже 5 млн грн. Водночас через подальші проблеми із замовленнями та фінансуванням на заводі розпочався процес масового звільнення працівників: інженерів, конструкторів, слюсарів, контролерів, вантажників сторожів, прибиральниць. Відбувається це  згідно з наказом, виданого на підприємстві, від 29 жовтня 2018 року, «Про реорганізацію та скорочення чисельності».

Натомість працівники заводу, з якими вдалося поспілкуватися, розповіли, що нове керівництво мало чим відрізняється від старого. Підприємство і надалі  занепадає, у тому числі через дерибан. А  фінансування від держави, як  і раніше, перехоплюють приватні фірми.

                                                 Як «конкурували» протезний завод та «власна» приватна фірма

Зрозуміти  реалії, у яких опинився Львівський протезний завод, допомогло  не лише спілкування з його працівниками, але й  аудиторські звіти. Передусім  - Західного офісу Держаудислужби (про результати державного фінансового аудиту діяльності підприємства за період 01.01.2016 по 30.11.2017)   та Рахункової палати (щодо ефективності використання в 2017 році коштів держбюджету на забезпечення окремих категорій населення технічними чи іншими засобами реабілітації).

Загальна картина вимальовується така, Практично всі протези, інвалідні візки, які отримують люди з особливими потребами, оплачуються державою. Донедавна відповідальним виконавцем за цією програмою був Фонд соціального захисту інвалідів. Йдеться про неприбуткову бюджетну установу, діяльність якої контролює Мінсоцполітики,  та з якою укладали договори як державні протезні підприємства, так і приватні. Чиновники Мінсоцполітики, до речі, у різних варіаціях заявляли, що державні та комерційні підприємства конкурують на ринку протезно-ортопедичних виробів, перебувають в рівних правах  і можуть розвивати власний маркетинг.

В реальності ж така конкуренція відбувається зовсім по-іншому  У  випадку з  Львівським протезним заводом вона більше схожа на масштабну корупційну схема.

Почнемо з найбільш показових фактів. Управління підприємством в  2016-2017 роках здійснювали  виконувачі обов’язків директора, з якими контракти не укладались. На думку аудиторів, це негативно вплинуло на ефективність управління діяльністю заводу, оскільки при укладенні контракту з керівником держпідприємства «визначається коло функціональних обов’язків керівника та відповідальність за невиконання чи неналежне виконання його обов’язків».

Спочатку в.о. директора упродовж року був Марат Мухаметов, опісля Сергій Суязов –  співвласник  ПП «Форвард-Орто». Ця фірма, за дивним збігом обставин, «дублювала» діяльність Львівського протезного заводу: спеціалізувалась на виготовленні інвалідних візків та протезно-ортопедичних виробів.

 

Подаємо дані від сайту opendatabot.ua.

ЛКЕПЗПІП
Повна назва: ЛЬВІВСЬКЕ КАЗЕННЕ ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО ЗАСОБІВ ПЕРЕСУВАННЯ І ПРОТЕЗУВАННЯ
Код: 03187714
Адреса: 79052, Львівська обл., місто Львів, Залізничний район, ВУЛИЦЯ РУДНЕНСЬКА, будинок 10
Директор: Кульчицький Юрій Ігорович
Стан: зареєстровано
Основний вид діяльності: 30.92 Виробництво велосипедів, дитячих та інвалідних колясок
Власники на 21.11.2018
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ , внесок — 7 534 000 грн, 100%
 
Історія змін компанії
 
Дата Було Стало
31.05.2018 змінився керівник Паласюк Богдан Євстахович Кульчицький Юрій Ігорович
13.02.2018 змінився керівник Суязов Сергій Олександрович Паласюк Богдан Євстахович
27.01.2017 змінився керівник Мухаметов Марат Решитович Суязов Сергій Олександрович
 
 
 
ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ФОРВАРД-ОРТО" - 14053655 ...

Повна назва: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ФОРВАРД-ОРТО". Код: 14053655. Адреса: 81053, Львівська обл., Яворівський район, місто Новояворівськ, ...

ПП "ФОРВАРД-ОРТО"
Повна назва: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ФОРВАРД-ОРТО"
Код: 14053655
Адреса: 81053, Львівська обл., Яворівський район, місто Новояворівськ, ВУЛИЦЯ 50-РІЧЧЯ УПА, будинок 3
Директор: Рій Андрій Романович
Стан: зареєстровано
Основний вид діяльності: 30.92 Виробництво велосипедів, дитячих та інвалідних колясок
Власники на 21.11.2018
Рій Андрій Романович , внесок — 100 грн, 100%
 
Історія змін компанії
 
Дата Було Стало
14.09.2018 змінився керівник Мухаметов Марат Решитович Рій Андрій Романович
13.12.2017 змінилась назва ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ФОРВАРД-ОРТО"" ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ФОРВАРД-ОРТО"
13.12.2017 змінилась адреса 46009
Тернопільська обл.
місто Тернопіль
ВУЛИЦЯ ГЕТЬМАНА І.ВИГОВСЬКОГО
будинок 26
офіс 16
81053
Львівська обл.
Яворівський район
місто Новояворівськ
ВУЛИЦЯ 50-РІЧЧЯ УПА
будинок 3
13.12.2017 змінився стан в стані припинення зареєстровано
05.12.2017 змінився стан зареєстровано в стані припинення
10.10.2017 СУЯЗОВ СЕРГІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ  
13.03.2017 змінився керівник Покідько Ярослав Романович Мухаметов Марат Решитович
17.05.2016 змінився керівник Барабаш Іван Іванович Покідько Ярослав Романович
12.05.2016 змінився керівник Рій Катерина Сергіївна Барабаш Іван Іванович
12.05.2016 змінилась адреса 46004
Тернопільська обл.
місто Тернопіль
ВУЛИЦЯ ДРУЖБИ
будинок 7
квартира 28
46009
Тернопільська обл.
місто Тернопіль
ВУЛИЦЯ ГЕТЬМАНА І.ВИГОВСЬКОГО
будинок 26
офіс 16
12.05.2016 змінився вид діяльності 15.20 Виробництво взуття 30.92 Виробництво велосипедів, дитячих та інвалідних колясок

 

При  Суязові державне підприємство отримує збиток в сумі майже 1 мільйон гривень – за результатами діяльності у 1-111 квартал 2017 р.  Зменшується кількість замовлень, починаються серйозні затримки із виплатою заробітної плати. Основна причина збитковості – несвоєчасне укладення договорів з Фондом соціального захисту інвалідів на реалізацію виготовленої протезно- ортопедичної продукції, ортопедичного взуття, засобів пересування.

Водночас ПП «Форвард-Орто», директором якого за ще одним дивним збігом обставин стає колишній керівник Львівського протезного заводу Марат Махаметов, процвітає, збільшує свої прибутки в рази.

Загалом згідно з аудитом Рахункової палати,  фірма уклала з Фондом соціального захисту інвалідів договорів на виготовлення продукції на   суму 234 172,8 тис. грн (при тому, що планові обсяги  ПП «Форвард-Орто» становили 118 179,5 тис. грн.). Як наслідок, підприємством було несвоєчасно закрито попередню оплату  на виготовлення крісел колісних на суму 6 330 тис. гривень.

А тепер кілька цифр (за результатами дворічної діяльності Львівського протезного заводу), які наочно демонструють, як «прибирали» з ринку  державного конкурента.  Сума неефективно використаних коштів та майна сягнула 8 412,4 тис. грн, сума  не отриманого прибутку через низьку ефективність управління – 4 950 тис. грн. Неефективне використання необоротних активів державного підприємства (зокрема, тривале в часі введення в експлуатацію системи теплопостачання механоскладального цеху) вилилось в суму 4 972,9 тис. грн.

Коментарі тут, як кажуть, зайві.

                                                  Замість епілогу, або Чому з протезного заводу не звільняють найкращих

У ході розмови із заступником директора Львівського протезного заводу Андрієм Желтяковим поцікавився, які категорії працівників підпали під «скорочення чисельності», що вже оголошене на підприємстві.

Посадовець відповів, що у першу чергу звільнять тих, хто не хоче працювати, а також працівників пенсійного віку. Опісля додав, що найкращих звільняти ніхто не буде. У тому числі через те, що таких  фахівців давно «перетягнули» працювати на  ПП «Форвард-Орто».

Судячи з даних аудиту Рахункової палати, на ПП «Форвард-Орто»  працевлаштовували також фахівців Тернопільського казенного експериментального протезно-ортопедичного  підприємства (до речі, Сергій Суязов це державне підприємство також очолював – перед ти, як  потрапив до Львова).

Зокрема, у цих матеріалах зазначено, що ПП «Форвард-Орто» при поданні документів до Мінсоцполітики на відповідність кваліфікаційним вимогам підприємства  у 2017 році заявило трьох техніків-протезистів, що проходили підвищення кваліфікації як працівники Тернопільського КЕПОП.

Які  ще ресурси державних підприємств набула ця фірма та якої це завдало їм, державним підприємствам) шкоди,  чому ПП «Форвард-Орто»   надавалися такі значні переваги при отриманні замовлень (у той час, коли Львівський протезний завод простоював), чому після доведення державного підприємства «до ручки» ніхто з його бувших керівників не був притягягнутий до відповідальності – на ці питання Westnevs.info сподівається відповісти після продовження журналістського розслідування.

 Львівське казенне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування, більше відоме як  Львівський протезний завод,  за майже 100  років своєї історії з маленької майстерні стало одним із найбільших в Україні. Підприємство обслуговує людей з інвалідністю п’яти областей західного регіону: Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Рівненської. За наявною інформацією, з Львівського протезного заводу та його підрозділів в інших областях, де за підсумками травня 2018 року загалом працювало 292 людини, у зв’язку з проведенням реорганізації та скороченням посад  буде звільнено близько 60 працівників.

                                                   Віктор Корнієнко, член Національної спілки журналістів України.

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...

  Або про те, як у Львові в умовах війни знищували підприємство, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

 

Отож, найбільш гучний за останні час скандал довкола львівського заводу ЛОРТА, що входить до складу  «Укроборонпрому»,  вибухнув в травні минулого року. Коли стало відомо про затримання за підозрою у сутенерстві його директора -  Олега Погребняка. Йдеться про секс-бізнес «на широку ногу»: у Львові була мережа  борделів у стриптиз-клубах «Какаду» та «Білий какаду». 

Паралельно з цим, як згодом вияснилось, було організовано ще один вид «бізнесу»: «дерибан» майна держпідприємства, яке є виконавцем і співвиконавцем державних оборонних замовлень. Отож, все найцікавіше (у тому числі нові гучні скандали) ще попереду.      

                                       Про сумнівне призначення

Почати, мабуть, варто з самого початку. Нового директора – Олега Погребняка трудовому колективу ДП «Львівський державний завод ЛОРТА» представили 25 березня 2016 року. Під бравурні заяви, що від роботи цього підприємства залежить безпека і обороноздатність нашої країни.  І що з приходом нового керівника обсяги виробництв на заводі «ЛОРТА» збільшуватимуться, а показники покращуватимуться – таке переконання озвучив перший заступник  голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Виглядало це загалом дивно. З огляду хоча б на біографію новоспеченого директора, який 15 років працював  у власному бізнесі, а потім (перед тим, як очолити держпідприємство у Львові) був радником директора Львівського бронетанкового заводу та лише один рік керував в Києві ДП «Науково-технічний комплекс «Імпульс», що входить до складу  «Укроборонпрому».

Цю посаду, до речі, він покинув після того, як київські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом розтрати службовими особами НТК «Імпульс» державних грошових коштів в особливо великих розмірах – за ч. 5 ст. 191 КК України. Це інформація з реєстру судових рішень. Йдеться про угоду з компанією «Глобалтрейд груп» на поставку восьми захищених планшетних комп’ютерів на суму 840 тисяч гривень. Акт прийому приладів був підписаний обома сторонами, однак насправді ДП «НТК «Імпульс» отримало лише один комп’ютер…

           Усі засуджені сутенери отримали занадто м’які вироки

 В лютому 2017 року в інтерв’ю виданню «Гал-інфо» Олег Погребняк  з оптимізмом розповідав, що кероване ним підприємство завершує розробку пункту управління артилерійською батареєю «Оболонь-А» та готове  виготовляти гармату для  Збройних сил України. Також керівництво заводу  планує запустити виробництво автоматизованого звукометричного комплексу  артилерійської розвідки  «Положення-2»,  розробленого одеським конструкторським бюро «Блискавка».

А вже через місяць, в березні, керівнику заводу ЛОРТА  оголошують підозру  за ч. 3 ст. 303 КК України – в сутенерстві  (причому в складі організованої злочинної групи). Зроблено це було у справі, відкритій ще в серпні 2016 року. Його разом з сімома співучасниками підозрюють в організації діяльності у Львові борделів – у стриптиз-клубах «Какаду» та «Білий какаду».

Подальші події розгортаються доволі стрімко. Підозрюваного оголошують в розшук, оскільки на виклики слідчого він не приходить. В травні  затримують. Суд приймає рішення про його арешт – з правом внесення застави в розмірі 128 тис. грн.

Далі матеріали відносно Погребняка чомусь виділяються в окреме провадження. Поки триває розслідування цієї справи, львівські суди влітку 2017 року встигають винеси вироки чотирьом членам злочинної групи. Трьох з них – адміністратора стриптиз-клубу та двох рядових виконавців –  засуджують до 5 років умовного терміну. Адміністратору приміщення, де надавались сексуальні послуги, призначають умовний термін на один рік.

Ще через рік напрочуд м’який вирок виноситься одному із організаторів діяльності борделів у стриптиз-клубах «Какаду» та «Білий какаду».  Йдеться про рішення Личаківського райсуду відносно 49-річного харків’янина Дмитра Степанова. Він отримав умовний термін у вигляді 5 років, незважаючи на те, що займався нелегальним бізнесом у Львові, будучи у цей час засудженим за сутенерство в Харкові – до 5 років позбавлення волі з призначенням іспитового строку 3 роки. На вирок Личаківського райсуду,  винесений сутенеру-рецидивісту, прокуратура Львівської області подала апеляцію.

З цього судового рішення відомо, що Дмитро Степанов разом з щонайменше з шістьома спільниками організовували та забезпечували діяльність борделів у Львові упродовж 2014-2016 років. Загалом ними було працевлаштовано  у Львові близько 50 жінок, які повинні були надавати послуги інтимного характеру (в основному – із Харкова, де також діяв стриптиз-клуб «Какаду»). 

 

Клубу “Какаду”. Фото portal.lviv.ua.

Далі (про те, як було організовано інтимне «дозвілля») дослівно: «Зокрема, клієнту надавалась можливість обрати одну з осіб жіночої статі, які знаходились в стриптиз клубі, оплатити її інтимні послуги в сумі від 1300 до 1900 гривень за одну годину, 40% з яких отримувала особа жіночоїстаті, та за вибором клієнта, обрана ним особа жіночої статі, направлялась для надання вказаних інтимних послуг за місцем, яке вкаже клієнт, або у спеціально облаштоване членами організованої групи приміщення за окрему плату, яка становила 250 гривень».

                                                                      Яка ж доля колишнього директора?

Це питання автор, зокрема, поставив начальнику управління боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми  Головного управління Нацполіції у Львівській області, підполковнику поліції Сергію Молотову. З огляду на те, що саме працівници цього управління проводили оперативні заходи та документували злочин.

– Справа в суді. І там працює група серйозних адвокатів, – розповів Сергій Молотов. – Працівники нашого управління у цей час лише супроводжують це кримінальне провадження. Розвозять, якщо потрібно повістки, здійснюють привід свідків, обвинувачених. Зі свого боку, ми зробили все, щоб задокументувати діяльність цієї злочинної групи та її організаторів.

З інформації, яка міститься в реєстрі судових рішень, вдалося з’ясувати таке. Кримінальна справа за статями про сутенерство та про створення або утримання місць розпусти і звідництво,  в рамках якої обвинувачується Олег Погребняк та ще двоє осіб,  нині перебуває в Личаківському райсуді. Однак іі розгляд  ще не почався. Зокрема, через «усунення» двох суддів, у провадження яких вона надходила. Один суддя був відведений від розгляду справи за заявою адвоката обвинуваченого, інший – заявив самовідвід.

Загалом з інформації в реєстрі  можна зробити висновок, що після завершення досудового розслідування  підозрюваний та його адвокати умисно затягували ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. А тепер  подібна тактика (на затягування процесу), вочевидь, застосовується в суді.

                                Як «дерибанили» майно підприємства

А тепер про головне: теперішню ситуацію на  підприємстві, яким понад рік покерував Олег Погребняк. Лише кілька фактів.

У Львова завод ЛОРТА нині є найбільшим божником з виплати заробітної плати. Сума боргу  перевалила  вже за 14 млн грн.

Підприємство не виконало умов договору з Міноборони щодо виготовлення та поставки автоматизованого звукометричного комплексу  артилерійської розвідки  «Положення-2», який призначався для використання у зоні проведення антитерористичної операції.  У зв’язку з зривом військового замовлення Господарським судом Києва було прийнято рішення про стягнення з ДП «Львівський державний завод ЛОРТА» до державного бюджету України 10,2 млн. грн. (згідно з договором, виконавець, порушивши терміни виготовлення продукції, повинен був повернути замовнику кошти, отримані раніше  як попередня оплата за контрактом,  а також сплатити штрафні санкції). Сьогодні завод ЛОРТА фігурує в кількох кримінальних проваджень, які свідчать про те, що на підприємстві останнім часом було організовано масштабний «дерибан» майна.

Передусім це справа, що була відкрита в січні цього року за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна в особливо  великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Фабула її така: в період 2016-2017 рр. службові особи ДП «ЛДЗ «ЛОРТА» внесли завідомо неправдиві відомості  в фінансово-господарську документацію, що підтверджували отримання від  ТОВ «Торговий дім «Еталон» товарів (запасних часин) та безпідставно перерахували на рахунок цього товариства кошти в сумі понад 5 млн. грн.

Ще одна вельми показова справа була відкрита  в серпні 2017 року – також за ч. 5 ст. 191 КК України. Поміж фактів, які лягли в її основу, надання керівниками заводу в 2016 році 2 млн грн безпроцентної поворотної фінансової допомоги (позики) ДП «НТК «Імпульс» (яким раніше керував Олег Погребняк) та закарпатській філії одного з військових заводів, що негативно вплинуло на фінансово-економічний стан ДП «ЛДЗ «ЛОРТА».

Інший факт пов'язаний з незаконним списанням майна основних фондів підприємства, що у подальшому було реалізовано ТОВ «Група Спецтехнологія» за ціною металобрухту на загальну суму 610 тис. грн.

Окрім  цього, правоохоронцями було встановлено, що службові особи підприємства «без наявності необхідності, підстав та погоджень з кінцевим замовником» здійснювали виїзди у відрядження за кордон, на що було витрачено 270 тис. грн.

Що все означає? Саме так нинішня влада «дбає» про обороноздатність. В умовах війни. Отакі нині керівники оборонних підприємств. Для яких головне – «дерибан» майна, заробітки всіма можливими способами. А військове замовлення може і почекати…

Довідка.

Львівський державний завод «Львівське об'єднання радіотехнічної апаратури» був заснований  1944 року. У період розквіту підприємства на ньому працювало до 17 тисяч робітників. З 2014 року підприємство освоїло виробництво продукції для потреб Збройних сил України. Більшість виробів, які виготовляються на ДП «Львівський державний завод ЛОРТА», є дослідними взірцями, які перебувають на етапі випробувань. На заводі, за останніми даними,   працевлаштовані близько тисячі працівники;

Віктор Корнієнко, член Національної спілки журналістів України.

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

    Або як нова патрульна поліція та суддя Сихівського райсуду Львова зробили з абсолютно тверезого водія адмінправопорушника.

 

   Ніякого ДАІ в кущах, яке масово фальшувало протоколи і штрафувало водіїв за «п’янку», вже нема. Суди, які за цими протоколами виносили  незаконні рішення, загалом оновлено в рамках судової реформи. Однак, виїжджаючи на дорогу абсолютно тверезими, ви, як і раніше, в підсумку можете позбутися водійських прав через керування автомобілем в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння. Історія, у яку  потрапив львів’янин Богдан Дикало, яскраве тому підтвердження.

 

 

                                                                                       Чому дії поліцейських схожі на шахрайство

 

 - Мій автомобіль марки «Citroen Xsara» працівники поліції зупинили 1 жовтня о пів на четверту ранку  на вул. Зубрівській, що в  Сихівському районі  Львова. – розповідає Богдан Дикало. – Перевірили документи, ретельно оглянули багажник та салон. При цьому допитувались, звідки я їду (хоча бачили з якого двору я виїхав), де працюю. Опісля патрульний поліцейський (в подальшому вияснилось, що це був старший лейтенант поліції Віталій Муха – заступник командира роти №3 батальйону №3 управління патрульної поліції у Львівській області) почав світити мені ліхтариком  в очі. Я зрозумів до чого йдеться. І почав пояснювати, що маю поганий зір та ношу контактні лінзи. Що іноді, особливо коли багато їзджу за кермом, очі швидко втомлюються та мають непривабливий вигляд. Запропонував навіть зняти перед ними одну лінзу…

   - Однак у відповідь почув: «Ти мені не подобаєшся, їдемо на освідчення  в лікарню».- продовжує Богдан. – Я їм кажу, що раніше працівники поліції через мої очі вже три рази возили мене на експертизу. Сподівалися, що я зізнаюся в тому, що щось вживав та почну з ними «вирішувати питання». Але кожного разу перед лікарнею відпускали. Кажу, що і з вами буде така сама ситуація. Навіщо тоді тягати мене по лікарнях о пів на четверту ранку? В мене дружина, двоє дітей, мені потрібно додому. Забезпечте мені огляд на стан сп’яніння на місці. Після цього вони зупиняють двох понятих. Я тоді заявив: ось стоять сторонні люди, поясніть перед ними, на яких  підставах ви хочете мене везти в медзаклад. Поліцейські нічого не відповіли. Лише кілька разів задавали мені одне й те саме питання: чи я відмовляюсь від огляду. Після цього в понятих взяли пояснення й відпустили.  А мене посадили в поліцейський  автомобіль, щоб скласти протокол та повідомити про   вилучення посвідчення водія.

    А ось як цей дуже  важливий момент зафіксовано на відеозаписах з нагрудних камер працівників патрульної поліції.

    Із заяви адвоката Богдана Дикало Тараса Яцуляка (про закриття провадження у справі  у зв’язку з відсутністю в діях особи складу адміністративного правопорушення:

   «Як вбачається з Відеозапису (файл 1843) о 04 год. 01 хв. 52 сек. водій Дикало Б. Р. вказує (пряма мова) «Ніяких експрес тестів немає, ще щось» на що поліцейський йому ніяк не внятно не відповідає а продовжує складати Протокол, при чому без присутності свідків. О 04. год. 04 хв. 00 сек. поліцейський зачитує права, які надані громаяднинм ст. 63 Конституції України та порядок і строки розгяду справи в суді, однак не зазначє жодних вимог спеціального законодавства та не попереджає особу про наслідки відмови від проходження медичного огляду на стан наркотичного сп’яніння. Натомість, о 04 год. 05 хв. 53 сек. поліцейський повідомляє водія Дикало Б. Р. про те, що в нього вилучаються водійські права, на що водій  Дикало Б. Р. прямо робить зауваження «А чому ви одразу не кзали, що будете вилучати в мене права?» через деякий час після словесної перепалки водій Дикало Б. Р. прямо гворить «Їдем х..н з ним, їдем в ту лікарю», однак поліцейський відмовляється вже це робити, вказуючи, що він «склав протокол» (04 год. 06 хв. 00 сек. на Відеозаписі). Усі вказані події відбувались без свідків».

    В заяві увага акцентується на тому,  що відеозапис є фактично єдиним доказом у справі. Та що з даного запису неможливо зробити висновку, що громадянин Дикало Б.Р. саме відмовлявся проходити огляд на стан сп’яніння. Також з вказаного відеозапису не видно, що в нього є такі  ознаки наркотичного сп’яніння, як почервоніння обличчя та сповільнена мова (саме ці ознаки «на ряду» з звуженими зіницями, що не реагують на світло, були зафіксовані  правоохоронцями). 

   А тепер дуже стисло про власні враження віл перегляду відеозапису.   Богдан «там» абсолютно виглядає  тверезим,  чітко та впевнено відповідає на всі питання. Дії поліцейських, які «докопались» до  звужених зіниць та які при цьому (з огляду на «патрульний» досвід) не могли не знати, що при  носінні контактних лінз це звична річ, схожі на  шахрайство. Тим більше, що  у подальшому (перед тим, як складати протокол) вони не пояснили водію, що у випадку відмови пройти огляд у нього будуть забрані права. А  опісля - не зазначили у протоколі, що гр. Дикало Б.Р., коли йому було повідомлено про вилучення посвідчення водія,  погодився пройти огляд в лікарні.

 

                                                                                      Відеодокази об’ємом близько години суддя «оглянув» за 15 хвилин...

 

   В Сихівському райсуді дана справа (про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП) потрапила на розгляд до судді Ігоря Рудакова.

    19 жовтня відбулося судове засідання, під час якого  захисник Богдана заявив клопотання про відкладення: щоб ознайомитися з матеріалами справи, переглянути відеозапис з нагрудних камер працівників поліції.

    - Суддя погодився та призначив засідання на 9 листопада – на 9.30. - розповідає Богдан. – Я та захисник до приміщення суду прибули о 9.20. Однак з’ясувалося, що суддя Рудаков справу вже розглянув та постановив визнати мене винним. Відповідно - накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10,2 тис. грн. та позбавити права керування транспортними засобами на строк один рік.

    - Опісля від помічника судді ми дізналися, що судове засідання  було призначено на 9.00. І що наша справа слухалась  в межах 15 хвилин – продовжує Богдан. – Тобто виходило, що ми запізнилися… Однак навіть за цієї обставини, о 9.20, коли ми прибули до суду, засідання мало б ще продовжуватися. Оскільки суддя Ігор Рудаков у цей час повинен був ще тільки переглядати відеозаписи з нагрудних камер працівників патрульної поліції, враховуючи, що загальний об’єм відео складає близько години. Про що це свідчить? Відеозапис, що є найбільш вагомим доказом у справі, суддя не оглядав взагалі або оглядав поверхово. А якби переглянув, то побачив би, що я не відмовлявся їхати на огляд. Та повторив це поліцейському три рази. А той заявив, що вже складає протокол.

    Взяти коментар в судді Ігоря Рудакова – щодо того, чому судове засідання, призначена  на 9.30, у підсумку почалося на пів години раніше, яким чином відеозаписи об’ємом близько години були ним переглянуті за 15 хвилин, мені не  вдалося через його відпуску.

     Отож, в Сихівському райсуді я поспілкувався на дану тему лише з суддею-спікером – Назарієм Дулебко. Втім дана бесіда нічого не прояснила. Суддя-спікер, зокрема, повідомив, що може лише підтвердити, що «така постанова» суддею Рудаковим була винесена... Натомість, попри моє запитання,   нічого не розповів про інші подібні випадки в Сихівському райсуді, про наявність інших скарг на суддю Рудакова, пов’язаних з неналежним розглядом справ про адміністративні правопорушення.

  Довелося звертатися до матеріалів  у відкритих джерелах.

 

                                                                                    Як суддя Рудаков відпустив на поруки водія, якого двічі за вечір зупиняли п’яним

 

   Найбільш скандальна справа про адмінправопорушення, у якій «засвітився» суддя Ігор Рудаков, була ним розглянута 4 жовтня 2017 року. Йдеться про розгляд матеріалів відносно водія Степана Панчука, якого поліцейські у Львові двічі за вечір зупиняли п’яним. При цьому у справі фігурував результат  експрес-алкотесту, зроблений на приладі Драгер, який засвідчив 1.53 проміле. Це перевищувало норму майже у 8 разів.

    Однак суддя вирішив закрити провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності Степана Панчука. Йому вдалося уникнути штрафу в 10,2 тис. грн, а також суд не вилучив на рік у порушника водійське посвідчення. Натомість віддав його на поруки громадської організації, членом якої він є: волонтерської групи «Всеукраїнського союзу ветеранів АТО».

 «Чоловіка два рази за вечір зупиняли п’яним за кермом? До суду надійшли дві різні адмінсправи. Стаття 130-а ч. 1. В даному випадку враховувалися всі обставини. І самого правопорушення, і особа, яка порушила. Це, начебто, ветеран МВД. Тобто пенсіонер і ветеран. Він прослужив усе життя державі. Окрім того, він займав ще й активну громадську позицію. За нього клопотала громада», — так пояснив своє рішення суддя Ігор Рудаков в коментарі  ZAXID.NET... (https://zaxid.net/suddya_poyasniv_chomu_vidpustiv_na_por).

 

   Скарга на постанову судді Рудакова І.П. у справі про притягнення до адміністративної відповідальності Богдана Дикало найближчим часом буде розглянута в Алеліційному суді Львівської області.    

 

                                                                                             Віктор Корнієнко

                                                    Член Національної спілки журналістів України

 

 

 

ТАЄМНИЦІ БАНКРУТСТВ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

  Те, що банкрутство в Україні є одним з найпоширеніших способів «кинути»  кредиторів, інстументом латентного, а часом і відкритого рейдерства, а також способом уникнути кримінальної відповідальності за економічні злочини, - відомо багатьом.

 

Однак як саме це відбувається, мало хто знає. І тут нема нічого дивного. Оскільки банкрутство – дуже складний процес, нерідко – з наявністю великої кількості «гравців» (це кредитори, яких може бути і десятки, і сотні, арбітражний керуючий, суддя, дебітори). У разі ж, коли цей інститут використовують «недобросовісні особи», йдеться, як правило, про багатоходові, схожі на масштабне шахрайство схеми, виявляти  та розслідувати які у нинішніх реаліях  правоохоронцям не по зубах.

Одна з таких схем пов’язана з банкрутствами підприємств в судах інших областей: себто подалі від кредиторів. З неї і почнемо.

Чому саме не львівські фірми хочуть банкрутитись у Львові

Останнім часом Львів для «чужих» підприємств-боржників став справжньою банкрутную  меккою». Аби в цьому переконатись, достатньо «погортати» Єдиний державний реєстр судових рішень та проаналізувати судові рішення у справах про банкрутство, винесені Господарським судом Львівської області.

Йдеться про фірми з різних куточків України: чернівецькі, київські, чернігівські, херсонські…. До Львова вони перебираються, обвішані боргами  на десятки, сотні мільйонів гривень.  «Нашу» прописку  отримують, зазвичай,  незадовго до розгляду справи в  госпсуді. Для реєстрації, як правило, використовують кілька постійних адрес.

Далі подається заява в обласний господарський суд, і потім боржник, як правило, без проблем ліквідовується. І все це здебільшого «під опікою» одних  і тих самих львівських юридичних компаній та арбітражних керуючих, які з цими компаніями пов’язані.

Що ж криється за такими «подорожами», перереєстраціями, ліквідаціями?  Розглянемо на прикладах підприємств, які госпсудом вже визнані банкрутами та щодо яких відкрито ліквідаційну процедуру.

Як виглядає «господарське» правосуддя?

Зідно з інформацією з реєстру судових рішень, з початку року суддями обласного госпсуду було винесено  24 постанови про визнання підприємств банкрутами і відкриття ліквідаційних процедур. Частина цих рішень стосується фірм, які «до банкрутства» були зареєстровані та провадили господарську діяльність  в інших областях.

У їх числі - херсонська приватна фірма «Наталі», засновником та власником  якої, за даними реєстрів Мінюсту, є Наталія Карунос, керівником Андрій Карунос.

Банкрутитись через Господарський суд Львівської області  ПФ «Наталі» (юридична адреса підприємтства у Львові - вул. Кульпарківська, буд. 93) почала в квітні цього року – за заявою обласного ГУ ДФС, яке вказало податковий борг підприємства-боржника на суму понад 3 млн грн.  Заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство ПФ «Наталі» прийняла до розгляду суддя  Лідія Чорній (яка, до речі, в останні роки обіймає посаду заступника голови суду).

Тепер про один дивний збіг. До цього суддя Чорній розглядала справи про банкрутство ще двох херсонських підприємств-боржників: ПрАТ «Херсонський оптовий торговий дім-97» та ТОВ «Херсонский оптовий торговий дім-02», що зареєстровані у Львові за «тією ж» адресою - вул. Кульпарківська, буд. 93 та поміж засновників-власників яких є «ті ж самі» особи – Наталія Карунос та Андрій Карунос.

ТОВ «ХОТД-02» було ліквідовано згідно з ухвалою судді Чорній  від 22.07.2015 року, у результаті «залишилися з носом» майже дві сотні кредиторів, яким загалом не було виплачено понад 46 млн грн. боргів.

Через кілька років ця ухвала – про припинення провадження у справі  про банкрутство ТОВ «ХОТД-02» – була скасована. А провадження було поновлено, згідно з ухвалою судді Чорній від 01.08.2018 року – з огляду на нововиявлені обставини (після того, як було виявлено майно, яке належить банкруту).

Щодо справи про банкрутство ПрАТ «Херсонський оптовий торговий дім-97», то суддя Чорній її розглядає вже майже 5 років, на цей час у справі триває ліквідаційна процедура.

Тобто, що взагалі відбулося? Автоматизована система розподілу справ між суддями в обласному госпсуді  тричі обирала суддю Лідію Чорній для розгляду  справ про банкрутство споріднених фірм. Йдеться про підприємства, які у Херсоні були пов’язані з мережею супермаркетів «Оскар», що обанкрутилась кілька років тому та які опісля «перебралися» ліквідовуватись до Львова.   Що «за кадром» такого збігу?.. Випадковість? Маніпуляції? Вручання в автоматизовану систему розподілу справ між суддями?

До речі, збіги на цьому не закінчуються. За адресою, де у Львові зареєструвалися херсонські  підприємства-боржники, є, зокрема, приватне підприємство, яке  було визначено як організатор аукціону з продажу майна ПрАТ«Херсонський оптовий торговий дім-97.

Однак повернімося до справи про банкрутство ПФ «Наталі».

З ухвали судді Лідії Чорній від 10.05.2018 року відомо, що арбітражним керуючим у цій справі автоматизована система визначила Боярчукова С.Г. Однак оскільки  він не подав до суду у  «встановлений строк» заяву про призначення його розпорядником майна (з яких причин – в ухвалі не зазначено), судом було повторно здійснено запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.

А далі знову збіг: на електронний запит судді Чорній автоматизована система з поміж десятків абрітражних керуючих вибирає  Чорнія М.В., який, як зазначено в ухвалі,  «перебуває в шлюбі з суддею Чорній Л.З.».

Після цього суд доходить висновку «заявити самовідвід».

Взагалі ж, аби розвіяти сумнів у неупередженості,  заявити самовідвід суддя Чорній  повинна була раніше:  коли автоматизована система втретє обрала її для розгляду справи про банкрутство  херсонської  фірми з «такими самими» власниками.

Однак цього зроблено не було. Натомість був проведений повторний відбір кандидатури арбітражного керуючого, що схожий на хитромудру комбінацію. Що за цим всім може «ховатись»? Вочевидь, бажання контролювати процес банкрутства усіх трьох споріднених підприємств. А це вже серйозна корупційна складова...

Подалі від кредиторів та кримінальних справ

З початку року господарським судом Львівської області (суддею Вірою Гутьєвою) розглядається справа про банкрутство ТОВ «Нарада», засновником та керівником  якого є мешканець Білої Церкви Віктор Тяптін.

Цю справу, як і у випадку з ПФ «Наталі», було порушено за заявою ГУ ДФС у Львівській області, яке заявило кредиторські вимоги до ТОВ «Нарада» на суму 4,6 млн. грн.

Банкрутство даного підприємства передусім цікаве тим, що воно відбувається одночасно з розслідуванням кримінального провадження, у якому фігурують  службові особи ТОВ «Нарада», при чому за ч. 2 ст. 212 КК України (ухилення від сплати податків у великих розмірах).

Таку схему, зазвичай, використовують у випадку фіктивного банкрутства, зокрема, щоб приховати скоєні злочини та уникнути кримінальної відповідальності. Чи знають про цю схему «господарські» судді? Звісно. До того ж, як ніхто інший. Однак все йде своєю чергою: ламати її ніхто не збирається. Схему просто «не помічають», банкрутуючи боржників не лише подалі від кредиторів, а й подалі від кримінальних справ, у яких вони фігурують.

У «нашому» випадку ситуація виглядає так. Кримінальне провадження щодо службових осіб ТОВ «Нарада», які ухилились від сплати податків на суму 2,43 млн грн, розслідують працівники слідчого відділу ФР Запорізької ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області. В матеріалах реєстру судових рішень також міститься інформація про те, що  ТОВ «Нарада (перед тим, як «прописатись» у Львові) перебувало на податковому обліку в ДПІ у Комунарському районі м. Запоріжжя.

Госпсуд, до речі, мав би зупинити провадження у справі про банкрутство ТОВ «Нарада» до того часу, доки не буде розслідувано вищезгадане кримінальне провадження. Проінформувати «його» (суд) про наявність такої кримінальної справи, відомості про яку містяться в офіційному реєстрі, мав би арбітражний керуючий. Однак тоді – кіцець цій схемі...

Коментар від голови Західного апеляційного господарського суду

На мої запитання про наявність корупційних схем в господарських судах, про фірми-боржники з інших регіонів, яких за такими схемами банкрутять у Львові, «прописуючи» заздалегідь за одними й тими самими адресами, голова новоутвореного Західного апеляційного господарського суду Борис Плотніцький відповів, що така проблема є і це – «поле  роботи для правоохоронних органів». Опісля додав, що такі речі (в основному йдеться про  зловживання арбітражних керуючих) важко документувати та доказувати.

І далі зазначив: «Це завжди було, а не тільки зараз. Можу це впевнено стверджувати, оскільки раніше, працюючи суддею, справи про банкрутства слухав п’ять років. Новий Закон про банкрутство, у якому добавилось багато статей, новел, не став тим інструментом, який цьому перешкоджає. Філософія інституту  банкрутства така: має бути пріоритет на оздоровлення, на спасіння підприємств, економіки. А насправді у нас виходить, що інститут банкрутства – це спосіб втекти від боргів, не заплатити, як зараз кажуть, кинути свого візаві».

Вищенаведені запитання голові Західного апеляційного господарського суду Борису Плотніцькому були поставленні  під час недавньої прес-конференції в форматі «кава з головою суду».

Віктор Корнієнко, член Національної спілки журналістів України.        

Журналістські розслідування

ХТО "КРИШУЄ" КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

ХТО КРИШУЄ КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

   За дивним збігом обставин за головування у Львівській обласні раді Олександра Ганущина мільйонні тендери на ремонт комунальних закладів та...

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

    Або як нова патрульна поліція та суддя Сихівського райсуду Львова зробили з абсолютно тверезого водія адмінправопорушника.      Ніякого ДАІ в...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, ОБОРОНКА ...

  Або про те, як у Львові в умовах війни знищували підприємство, що має стратегічне значення для економіки та безпеки...


ПРАВКОМЖурналістські розлідування
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів