''Виконавчий лохотрон''

ЯК ЗЛОВЖИВАЄ ВИКОНАВЧА СЛУЖБА

    Робота української ДВС останнім більше всього нагадує єдиний, чітко відлагоджений лохотронний механізм. «В запасі» у державних виконавців десятки способів і методів, як ухилитися від виконання прямих службових обов’язків і діяти виключно у власних шкурних інтересах, при чому – абсолютно нахабно та безкарно.

    Ситуація з чисельними зловживаннями державного виконавця Миколи Ліцмана, допущеними при виконанні виконавчого листа про стягнення боргу на користь онкохворої жінки – яскравий тому приклад.

 

Міністру юстиції України

Петренко П.П.

                                                                                                         

 

Корнієнко В.Є.,члена Національної   

Спілки журналістів України.

 

 

 

     

                         

Шановний  Павло Дмитровичу!

 

   Я, Корнієнко Віктор, як журналіст та правозахисник, більше двох років намагаюся захистити права Захарії Любов Михайлівни (проживає: м. Львів, вул. Кульпарківська, 128/76), яка тривалий час хворіє на онкологічне захворювання важкої форми, гостро потребує коштів на лікування і водночас не може добитися виконання рішення Шевченківського райсуду Львова від 06.10.2011 року про стягнення на її користь боргу в сумі 85793,40 грн. з гр. Ступницького Андрія Михайловича.

   Ступницький А.М., який є заможною забезпеченою людиною,  працює начальником станції АЗС ТзОВ «Золотий екватор», знаючи про хворобу Захарії Л.М. вказане рішення суду не виконує умисно. Належне йому майно боржник переписав на родичів, оформив фіктивне розлучення з дружиною, тривалий час приховував місце своєї роботи, по сьогоднішній день приховує місце свого фактичного проживання та унеможливлює проведення перевірки свого майнового стану.

   На даний час виконавче провадження по даному виконавчому листу знаходиться у відділі примусового виконання рішень управління ДВС Головного управління юстиції у Львівській області, куди його було передано з Шевченківського ВДВС ЛМУЮ в грудні 2013 року – з метою належного, своєчасного, повного, об’єктивного та неупередженого виконання. 

   Зроблено це булопісля моїх як представника Захарії Л.М. чисельних скарг та звернень відносно службових зловживань державного виконавця Шевченківського ВДВС Ліцмана М.В., який, знаючи про хворобу  Захарії Л.М., відверто діяв  в інтересах боржника та за півтора року  (під час двох виконавчих проваджень) не виконав низку виконавчих дій: попри мої чисельні клопотання не з’ясував місце праці Ступницьного А.М., місце його фактичного проживання, не перевірив майновий стан за місцем фактичного проживання,  інформацію щодо права власності на будинок за адресою  смт. Брюховичі, вул. Кліматична, 23 А, у якому Ступницький продовжує проживати разом зі своєю сім’єю після оформлення фіктивного розлучення з своєю дружиною Ясниською О.В.

    Про те, що Ліцман М.В. діяв в інтересах боржника свідчать і такі факти. При підготовці подання про притягнення Ступницького А.М.  до кримінальної відповідальності за невиконання рішення суду від 02.11.2012 року Ліцман М.В., який вважається одним з найбільш фахових державних виконавців, допустив десять (!) помилок. Прокуратурою дане  подання було повернуто до відділу ДВС на доопрацювання – як таке, що не відповідає вимогам  дев’яти (!) статей Закону України «Про виконавче провадження» та нормам спільного наказу Міністерства юстиції України та Генеральної прокуратури України від 13.04.2009 року.

   В липні 2013 року, у період, коли після моїх звернень в органи внутрішніх справ відносно Ліцмана М.В. було порушено кримінальне провадження за  службове недбальство, після того, як слідчий Шевченківського райвідділу міліції почав витребовувати матеріали виконавчого провадження, державний виконавець виніс постанову про його закриття, а виконавчий лист без погодження з стягувачем або його представником 31.07.2013 р. скерував  в Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві (посилаючись на те, що згідно відповіді ДПІ України від 18.07.2013 року боржник працює та отримує доходи в ПАТ «Страхова компанія «ПЗУ Україна» за адресою: 04053, м. Київ, Шевченківський район, вул. Артема, 40). Хоча боржник, як згодом зясувалося, в ПАТ «Страхова компанія «ПЗУ Україна» ніколи не працював та доходи там не отримував. Щоб повернути виконавчий лист до Львова, мені довелося писати кілька заяв та очікувати близько чотирьох місяців.

 

    Оскільки всі вищеперераховані факти підтверджуються матеріалами двох виконавчих проваджень, а всі мої попередні скарги щодо зловживань  Ліцмана М.В. за старого керівництва ДВС були проігноровані, прошу невідкладно вжити заходи реагування.

   Після проведення перевірки вжити заходи для притягнення старшого державного виконався Ліцмана В.М. до відповідальності за скоєння службових злочинів.

 

    Копія звернення від 25.10.2012р.   

 

   29.05.2014 року                                                                                Корнієнко В.Є.      

 

 

                                                    Голові Державної виконавчої служби України

   Стадніку Г.В. 

 

Шановний Геннадію Васильовичу!

 

   Я, Корнієнко Віктор, будучи учасником виконавчого провадження (у якості законного представника Захарії Л.М.), з примусового виконання виконавчого листа по справі №2-325/2011, виданого 06.10.2011 року Шевченківським судом Львова про стягнення з Ступницького  А.М. на  користь  Захарії Л.М. боргу в сумі 85 793,40 грн., прошу відреагувати на систематичні зловживання службовим становищем з  боку  державного виконавця Шевченківського ВДВС Львівського міського управління юстиції Ліцмана М.В.

 

   Всупереч службовим обов’язкам Ліцман М.В. вже більше року вчиняє дії в інтересах боржника, своїми діями унеможливлює виконання вищезгаданого рішення суду, однак посадовими особами ДВС у Львівській області дані службові злочини приховуються.

 

   Підставою для таких тверджень є наступні факти:

 

    Державним виконавцем Ліцманом М.В не було своєчасно підготовлено та скеровано до Шевченківського райсуду подання  про визначення частки майна Ступницького А.М.  в буд. №23а по вул. Кліматичній в смт. Брюховичі. Враховуючи, що інформація про перебування Ступницького А.М. у шлюбі з Ясниською О.В., та про те, що Ясниська ОВ. є співвласником буд. №23а по вул. Кліматичній в смт. Брюховичі., була відома ще під час першого виконавчого провадження.

   Під час першого виконавчого провадження були допущенні й інші грубі порушення. Ліцманом М.В. не було своєчасно скеровано в Адміністрацію Державної прикордонної служби України  ухвалу Галицького районного суду м. Львова  від 13.02.2012 року. про тимчасове обмеження Ступницького А.М. у праві виїзду за межі України.

   Дана ухвала в Адміністрацію Держприкордонної служби була надіслана лише після звернень та скарг Корнієнко В.Є. На адресу  Адміністрації Держприкордонної служби ухвала надійшла  лише 03.07.2012 р., а до виконання була прийнята 05.07.2012 р., що дозволило боржнику виїжджати за кордон та не виконувати рішення суду.

   Окрім того, Ліцман М.В. не задовольнив клопотання Корнієнко В.Є. відносно підготовки та скерування до Шевченківського райсуду подання про примусовий вхід в житло боржника – за адресою смт. Брюховичі, вул. Кліматична, буд. 23а. Це при тому, що Ступницький А.М. протягом останнього часу двічі відмовлявся надати доступ в дане житло, останній раз – 28.08.2012 р. під час виходу за адресою  смт. Брюховичі, вул. Кліматична, буд. 23а державного виконавця, дільничного інспектора, представника стягувача.

   Під час другого виконавчого провадження Ліцманом М.В. були проігноровані клопотання про скерування запитів на голову Брюховицької селищної ради та на адресу дільничного пункту міліції смт.Брюховичі. Таким чином державний виконавець відмовляється фіксувати той факт, що Ступницький А.М., злісно ухиляючись від виконання рішення суду, надає неправдиві свідчення про місце свого проживання (стверджуючи, що проживає окремо від дружини за адресою м.Львів, вул.Шевченка, 144/1).

   Замість того, щоб перевірити інформацію стосовно місця проживання боржника, попередити його про кримінальну відповідальність за невиконання рішення суду (таке клопотання теж неодноразово заявлялося), Ліцман А.М. долучив до матеріалів виконавчого провадження формальне пояснення Ступницького А.М. відносно причин невиконання рішення суду. Це при тому, що свої пояснення відносно різкого погіршення стану здоров’я (як основної причини невиконання рішення суду) Ступницький А.М. підтвердив довідками, які не мають жодного відношення до викладених в поясненні фактів (стосовно перенесеної операції на серці, операції на жовчному міхурі), до того ж на даних довідках місцем проживання Ступницького А.М вказується  смт. Брюховичі,  вул. Кліматична, 23а.

   Про неналежне протягом тривалого часу виконання службових обов’язків Ліцманом М.Б. свідчить і те, що під час виконавчих проваджень  Ступницький А.М.  жодного разу не був притягнутий до адміністративної відповідальності. Це при тому, що боржник чотири рази не з’являвся для проведення виконавчих дій, будучи про такі заходи належним чином повідомлений (останні рази – 28.08.2012 р. та 09.10.2012 р.).

   Окрім того, Корнієнку В.Є. не була надана відповідь на скаргу від 20.09.2012 р. та на скаргу від 10.10.2012р. Дані звернення щодо систематичних зловживань з боку Ліцмана М.В. адресувалися начальнику Шевченківського ВДВС ЛМУЮ Титлі І.М.

     Про неналежне протягом тривалого часу виконання службових обов’язків Ліцманом М.В. свідчить і те, що примусове виконання вищезгаданого рішення суду безрезультатно триває вже більше року. Це за обставини, що Ступницький А.М. матеріально забезпечена людина, проживає в розкішному двоповерховому особняку  в смт. Брюховичі – за адресою вул. Кліматична, буд. 23а., має у своєму користуванні дорогу іномарку та японський спортивний мотоцикл (які на себе умисно не реєструє).

   Оскільки рухомого та нерухомого майна, зареєстрованого на Ступницького А.М. не було виявлено в ході двох виконавчих проваджень, Корнієнко В.Є. 24.09.2012 р. повторно звернувся  до державного виконавця Ліцмана М.В. з клопотанням щодо підготовки та скерування до Шеченківського районного суду подання про визначення частки майна Ступницького А.М. в буд. 23а по вул. Кліматичній в смт. Брюховичі.

   Після цього до матеріалів виконавчого провадження Ліцманом М.В. було долучено рішення Шевченківського районного суду м. Львова від 24.09.2012 р.  про розірвання шлюбу між Ступницким А.М. та Ступницькою О.В.

   Це за обставини, що дане рішення Шевченківського суду по сьогоднішній день не зареєстровано в Шевченківському відділі ДРАЦС ЛМУЮ, і що Ступницький А.М. продовжує проживати спільно зі своєю родиною в буд. 23а по вул. Кліматичній в смт. Брюховичі.

   На 24.10.2012 р. в матеріалах виконавчого провадження немає відповіді з ОКП ЛОР «БТІ та ЕО» про наявність майна, зареєстрованого на праві власності за дружиною Ступницького А.М. Ясниською О.В. Останній раз запит щодо наявності такого майна Ліцманом В.М. відсилався 26.09.2012 р. Відповідь на даний запит з «невідомих» причин не надійшла. Так само як і на попередні аналогічні запити.

    Оскільки всі вищеперераховані факти підтверджуються матеріалами двох виконавчих проваджень, прошу невідкладно вжити заходи реагування.

   Після проведення перевірки вжити заходи для притягнення старшого державного виконався Ліцмана В.М. до відповідальності за скоєння службових злочинів.

 

     

  25.10.2012р.                                                                                                     Корнієнко В.Є.

Журналістські розслідування

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

    Або як нова патрульна поліція та суддя Сихівського райсуду Львова зробили з абсолютно тверезого водія адмінправопорушника.      Ніякого ДАІ в...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, ОБОРОНКА ...

  Або про те, як у Львові в умовах війни знищували підприємство, що має стратегічне значення для економіки та безпеки...

ТАЄМНИЦІ БАНКРУТСТВ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

ТАЄМНИЦІ БАНКРУТСТВ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

  Те, що банкрутство в Україні є одним з найпоширеніших способів «кинути»  кредиторів, інстументом латентного, а часом і відкритого рейдерства,...


UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів