ЩО ПРИХОВУЄ СУДДІВСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ?

   Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гулид Роман Методійович більшу половину сукупного річного доходу витрачає на утримання майна - будинків, земельних ділянок, автомобілів. А його сім'я із трьох осіб живе приблизно на 9 тисяч гривень на місяць. Судячи з майнової декларації за 2013 рік.

   За рік після Євромайдану в Україні не був люстрований жоден суддя! І це при тому, що було ухвалено два закони: один - спеціалізований закон про люстрацію суддів, і другий - "Про очищення влади" (включно з органами правосуддя), який передбачає перевірку декларацій на відповідність способу життя.
   Яким чином проводиться перевірка декларацій суддів? Чому при очевидній невідповідності рівня життя судді задекларованим доходам служитель Феміди успішно проходить "процес очищення"? Чи реально добитися повторної перевірки достовірності відомостей в суддівській декларації?

    Щоб знайти відповіді на ці питання, "Правком" приєднався до проведення конкурсу журналістських розслідувань у регіонах України "Судовий подорожник", який було оголошено об'єднанням "Реанімаційний пакет реформ" (групою з судової реформи і реформи прокуратури) спільно з "Трансперенсі Інтернешнл Україна".

   У рамках розпочатого журналістського розслідування "Правком" проаналізував декларації служителів Феміди Львівського апеляційного адміністративного суду (враховуючи, що саме з цією "інстанцією" пов'язаний найгучніший суддівський скандал останнього часу - "справа Зварича"). При вивченні цих документів для більш ретельної перевірки була вибрана декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік судді Гулида Романа Методійовича, яка, на наш погляд, є найбільш показовою - щодо очевидної невідповідності життя судді задекларованим доходам.

   Звернення з проханням провести (ініціювати) перевірку достовірності відомостей, зазначених у декларації судді Гулида Романа "Правком"  скерував до Генеральної прокуратури України, СБУ, Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, в Громадську Люстраційну раду Львівщини, в Громадську раду при Міністерстві юстиції України з питань люстрації, Громадську раду при Головному управлінні юстиції у Львівській області.

   Наразі "Правком" з нетерпінням очікує на відповіді всіх зазначених адресатів (для підготовки грунтовної публікації) й нагадує, що суддя прощається зі своєю посадою, якщо не може пояснити похождення свого майна або статків своєї родини.

   Текст звернення щодо перевірки декларації судді Гулида Р.М.:

Генеральному прокурору України

Шокіну В.М.

                                            

Корнієнка Віктора Євгеновича

редактора львівського правозахисного сайту

«Правком» (Правові коментарі), члена Національної   

спілки журналістів України,

 

 

 

 

Шановний Вікторе Миколайовичу!

 

   У ході моніторингу процесу люстрації та перевірки львівських суддів мною було ретельно проаналізовано наявні у відкритому доступі декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік суддів Львівського апеляційного адміністративного суду.

     Особливу увагу я звернув на декларацію Гулида Романа Методійовича, який займає посаду судді Львівського апеляційного адміністративного суду та у декларації якого наявна очевидна невідповідність рівня життя судді задекларованим доходам.

 

   Так, згідно декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік,  сукупний дохід судді Гулида Р.М. та членів його сім’ї (дружини - Гулид Галини Пилипівни та сина -  Гулид Богдана Романовича) склав 250,1 тис. грн. З цієї суми - 237,5 тис. грн.  – заробітна плата Гулида Р.М., 12,6 тис. грн. –матеріальна допомога,  26,5 тис. грн. – дохід членів сім’ї  декларанта.

   Гулид Р.М.  володіє: житловим будинком – 85 кв. м., земельною ділянкою – 6000 кв.м., гаражем – 45 кв.м., автомобілем Skoda Octavia, 2007 р.

  Члени сім’ї декларанта володіють: трьома садовими (дачними) будинками – 90, 120 та 70 кв.м., житловим будинком – 120 кв.м.,  земельними ділянками – 800 кв.м. та 2900 кв. м., автомобілем Skoda Fabia, 2007 р.

    Утримання зазначеного майна, згідно відомостей про фінансові зобов’язання, судді Гулиду Р.М. обходиться в 120, 8 тис. грн., членам його сім’ї – в 18,9 тис. грн.

   Звертаю Вашу увагу на те, що загалом на утримання майна (будинків, земельних ділянок, автомобілів) суддя Гулид Р.М. та члени його сім’ї витрачають 139,7 тис. грн., що складає більше половини розміру сукупного доходу.

   Хочу також зазначити, що, згідно інформації з відкритих джерел, Гулид Р.М. до квітня 2011 р. працював суддею Перемишлянського районного суду, з 05.04.2011 р. – головою  Перемишлянського районного суду.  На  посаду судді Львівського апеляційного адміністративного суду Гулид Р.М. був обраний 22.12.2011 р.

   Дружина декларанта – Гулид Г.П., (зазначу, що дохід членів сім’ї декларанта  за 2013 р. складає 26,5 тис. грн.),  згідно інформації з відкритих джерел, є приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу.

   Вважаю, що дані факти, вищезазначені відомості з декларації  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру Гулида Р.М. за 2013 рік свідчать про невідповідність рівня життя судді наявному у нього та членів його сім’ї майну і одержаним ними офіційним доходам. Окрім того, вважаю, є всі підстави стверджувати, що суддя Гулид  Р.М. зазначив у декларації завідомо неправдиві відомості про доходи.

 

    З огляду на вищевикладене, прошу Вас вжити заходи для перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік судді Львівського апеляційного адміністративного суду Гулида Р.М., а також для отримання (перевірки)  конкретної вичерпної інформації щодо джерел отримання грошових коштів, за які було придбано майно судді Гулида Р.М. та членів його сім’ї.

 

    Відповідь на дане звернення прошу надати у встановлений законом термін.

 

 

   29.04.2015 р.                                                                 Віктор Корнієнко                                                             

  

 

Відповіді, що надійшли з Генеральної прокуратури України та СБУ:

Зазначимо, що у конкурсі журналістських розслідувань "Судовий подорожник" беруть участь матеріали, опубліковані в ЗМІ протягом 2015 року, присвячені збагаченню суддів та членів їх родин, схемам в українських судах, впливу на судові рішення, уникненню відповідальності за зловживання тощо. Роботи приймаються в електронній формі до 1 липня 2015 року. 


Декларація судді Гулида

Конкурс журналістських розслідувань у регіонах України «Судовий подорожник»

Журналістські розслідування

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

    Або як нова патрульна поліція та суддя Сихівського райсуду Львова зробили з абсолютно тверезого водія адмінправопорушника.      Ніякого ДАІ в...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, ОБОРОНКА ...

  Або про те, як у Львові в умовах війни знищували підприємство, що має стратегічне значення для економіки та безпеки...

ТАЄМНИЦІ БАНКРУТСТВ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

ТАЄМНИЦІ БАНКРУТСТВ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

  Те, що банкрутство в Україні є одним з найпоширеніших способів «кинути»  кредиторів, інстументом латентного, а часом і відкритого рейдерства,...


ПРАВКОМЖурналістські розлідуванняЩО ПРИХОВУЄ СУДДІВСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ?
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів