"НАПОЛЕОНІВСЬКІ ВІЙНИ" У СЕЛІ ДАВИДОВІ

 

  За рік, відколи сільську раду Давидова, що у Пустомитівському районі, очолив 21-річний студент-політолог Віталій Дяків, суттєвих змін на краще тут  не відбулося. Про це говорять місцеві депутати, громадські активісти, звичайні жителі.

   Зате додалося роботи Львівській місцевій прокуратурі №3, куди останнім часом все частіше надходять звернення з приводу  зловживань сільського голови...

 

                                  Пацан пообіцяв. Пацан не зробив...

 

   В Давидів я добирався маршруткою №160, що відходить з автостанції №5 на вулиці Зеленій у Львові.

   Автобус їхав напівпорожнім, однак в салоні було   доволі шумно: між пасажирами розгорілася запальна  суперечка з приводу здобутків юного сільського голови.

   Гучніше за всіх сперечалися двоє літніх чоловіків – пан Ігор та пан Степан. Частина цієї дискусії звучала приблизно так:

   - Ти мені конкретно скажи, що «той малий» зробив за рік  керівництва? Крім того, що надавав купу інтерв’ю газетам, телебаченню та провів  фестиваль давидівського сирника.

 - Дещо все-таки зробив. Доріжки з бруківки, наприклад. Встановив зупинки громадського транспорту.  Ями на дорогах посипав. Під’їзд до кладовища облаштував.

   - Та ти, чоловіче, розмірковуєш як мала дитина. Що тобі з тієї дороги на цвинтар? До того ж гроші  на її облаштування збирались з усього села. Ти  мені скажи, чому при ньому не з’явилось клаптика нової асфальтної дороги в самому селі? Хоча в Давидові є асфальтний завод. Чому з освітленням нічого не змінилась? Він же обіцяв, що залучить інвесторів,  зробить  дороги.

   - Ну пообіцяв пацан, ну не зробив... Але ж він же ще зовсім зелений. І тільки  рік на своїй  посаді.  Чи, може, ти гадаєш, що йому зламати ту стару систему так просто?

   - А він її взагалі ламає?..

 

              «Компромат»  на усіх стовпах  -  навпроти сільради

 

   Давидів зустрів мене холодним вітром та дощем, тож людей на вулиці обмаль.

   Знайомство з селом розпочинаю з огляду новозбудованого Народного дому, де також розміщується сільська рада.  До «місця призначення» добираюсь вулицею Галицькою, долаючи численні вибоїни, баюри, ями.

   Найдорожча в околиці будівля Народного дому на фоні роздовбаної брудної  вулиці виглядає як величний білосніжний замок.  Навпроти сільради впадають у вічі  стовпи ліній електропередач, що усі до одного завішені агітками проти головного суперника Віталія Дяківа на виборах до Давидівської ОТГ.

   На встигаю зупинитися, аби прочитати листівку на стовпі, як із-за моєї спини виниряє молодий хлопчина з розбухлою сумкою через плече. У його руках – агітки за юного сільського голову.

   На моє запитання, чим  саме Віталій Дяків кращий за інших кандидатів, агітатор відповідає стислим запрошенням: «а ви підійдіть сьогодні вечором в  школу на дебати, там все і побачите».

 

                             Про які марні сподівання розповіли місцеві жителі

 

   Поміж проблем, які найбільше хвилюють жителів села, низькі заробітки та брак землі. Заробляти  сільчани працездатного віку, як правило,  їздять до Львова. Більшість – на електричці та маршрутних автобусах, викладаючи щоразу за проїзд мінімум 10 гривень. У самому селі люди  працюють на Давидівській птахофабриці, асфальтному заводі, пилорамі.

   Однак якщо з роботою ситуація ще більш-менш (враховуючи близькість Давидова до обласного центру), то із «земельним питанням» у селі все набагато складніше. 

    Від того, що землі у селі мало, загальна черга на отримання земельних ділянок для будівництва в Давидові сягає близько двох тисяч осіб. Зросли ціни на землю - вона тут  фактично на вагу золота. На початку села «сотка»  коштує 3-4 тисячі доларів, в інших районах – дві тисячі.

   На що сподівалися люди, голосуючи за нового сільського голову? Передовсім  на те, що процес виділення земельних ділянок у Давидові буде прозорим та справедливим. Таку прозорість новий керівник обіцяв забезпечити, зокрема,  шляхом створення сайту Давидівської сільської ради. У цьому починанні його підтримали депутати, які погодили розробку сайту (та оплату цієї роботи) на одній із «своїх» перших сесій. Однак за рік  часу такого ресурсу, де б  відображувалась найповніша інформація про роботу сільради, запущено так і  не було.

   Натомість назовні, як голки з мішка, почали «вилазити» факти, що свідчать про зловживання із землею та потребують ретельної перевірки з боку правоохоронних оргнанів.

 

                   Що саме  просять перевірити правоохоронців місцеві депутати

 

   Ідеться, зокрема, про інформацію, що була викладена останнім часом в колективних  зверненнях депутатів Давидівської сільської ради до Львівської місцевої прокуратури №3 (яка обслуговує Франківський район Львова та Пустомитівський район).

   У листопаді, наприклад, до прокуратури  були скеровані звернення за підписами семи депутатів з приводу зловживань службовим становищем сільським головою Давидівської сульради «при здійсненні капітального ремонту дороги в с. Давидів» та «при наданні у власність земельних ділянок».

   У першому з них викладено прохання розпочати кримінальне провадження та перевірити законність проведення капітального ремонту з’їзду з вулиці Івана Франка до вулиці Сонячної – «на предмет дотримання вимог проектно-кошторисної документації». Конкретні порушення, вважають  депутати, «криються» в «товщині закладки основи дороги, відсутності поперечних монолітних блоків відповідних розмірів для запобігання зсуву основи дороги, відсутності піщано-цементної суміші під бруківкою».

   Друге звернення стосується прохання провести перевірку дотримання чинного законодавства України під час «виділення посадовими особами Давидівської сільської ради земельних ділянок  на території сільради».

   Фабула цієї історії така. В квітні цього року до сільської ради надійшло звернення від  відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» про виділення його членам земельних ділянок для ведення садівництва за межами Давидова. Сесія сільради вирішила скерувати це звернення  на розгляд громади села. На зборах  місцеві жителі виступили  проти виділення земельних ділянок. У кінцевому ж результаті   сільрада прохання «атовців» підтримала. Однак разом з ними земельні ділянки під садівництво  незаконно отримали близько десятка місцевих жителів.

    

            Про враження від дебатів та запитання до сільського голови

                                   

   Холодний (тому що не опалюється) актовий зал місцевої  школи. Частина крісел у приміщенні накрита клейонкою (тому що протікає дах).

   Зал майже повністю заповнений людьми. Усі очікують на дебати між кандидатами на посаду голови Давидівської ОТГ. Початок заходу затягується через відсутність сільського голови Віталія Дяківа.

   «Наполеон з Давидова» (так сільського голову охрестили журналісти)  з’являється із запізненням на 10 хвилин. Свій п'ятихвилинний виступ, у якому кандидат мав би представити передвиборчу програму,  розпочинає та закінчує загальними фразами «не по темі»:  здебільшого говорить про тенденції  та важливість нинішніх виборів, необхідність провести вибори чесно і прозоро. І – ніякої  конкретики про розвиток об’єднаної територіальної громади, проблеми сіл, які до неї увійдуть.

   Після виступу «наймолодшого в Україні сільського голови» з залу до кандидатів лунає перше побажання: аби  подальші виступи  відбувалися у форматі передвибочих дебатів та стосувалися розвитку Давидівської ОТГ.

   Інші кандидати – приватний підприємець Михайло Кравець та голова села Пасіки-Зубрицькі Володимир Керницький  зал не розчаровують. Свої виступи вони аргументують ваговими фактами, демонструючи досвід прагматиків-господарників та обізнаність щодо вирішення проблем, пов’язаних із створенням ОТГ.

   ...По закінченню дебатів кілька хвилин протискуюсь через щільний натовп, щоб задати  Віталію Дяківу кілька запитань. Однак встигаю виголосити лише одне: «Чи буде запущено сайт Давидівської сільської ради?». Віталій Борисович, відповідає: «безумовно». І пояснює: затримка трапилася   через те, що депутати у листопаді «витягнули» всі гроші. Хто саме що повитягував та чому сайт, розробка якого фактично вартує копійки, не було запущено раніше,  довідатись не вдається. Від сільського голови мені відтісняють його прихильники.

 

 

                   Замість епілогу: про сільську кримінально-судову хроніку

  

                                       

   20.10.2016 року Львівський окружний адміністративний суд повністю задовольнив позов Львівської місцевої прокуратури №3 до Давидівської сільської ради щодо визнання  протиправним та скасування рішення  сесії сільради,  яким було встановлено розміри благодійних внесків на захоронення громадян, а фактично – затверджено плату за поховання.

    08.12.2016 року депутати  сільради скерували на адресу Львівської місцевої прокуратури №3 чергове колективне звернення  з приводу вчинення кримінального правопорушення сільським головою Давидова, який (вважають заявники) підписав незаконне рішення щодо виділення земельної ділянки гр. Шморгуну Є.А.

   У даний час Пустомитівським райсудом розглядається позов сільського голови Віталія Дяківа (про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування матеріальної школи) до депутата Давидівської сільради Романа Павлика

   Позовну заяву було подано після того, як депутат на  сторінці у Facebook оприлюднив повідомлення про спробу підпалу свого будинку, у який невідомі особи  кинули вночі чотири пляшки із запалювальною сумішшю. У повідомленні  йшлося також  про версії злочину. «Нічні події я розглядаю як продовження ланцюжка залякувань депутатів Давидівської сільської ради, які не бояться висловлювати свою протилежну до сільського голови позицію», - зазначив Роман Павлик.

   Сільський голова інформацію на сторінці депутата  розцінив як образу та наклеп. У суду він просить стягнути з відповідача в рахунок відшкодування моральної шкоди 90 тисяч гривень.

 

                                                                                  Віктор Пасічник

 

 

Журналістські розслідування

СУДДІВСЬКА "ВЕНДЕТТА" ЗАМІСТЬ ПРАВОСУДДЯ

СУДДІВСЬКА ВЕНДЕТТА ЗАМІСТЬ ПРАВОСУДДЯ

   21 травня в Чернівцях оголосили вирок колишнім бійцям АТО, яких затримали за розбійний напад на  сім’ю голови обласного господарського...

МЕГА-КУРОРТ ЧИ МЕГА-АФЕРА?

МЕГА-КУРОРТ ЧИ МЕГА-АФЕРА?

Новий гірськолижний курорт-гігант хочуть побудувати у Закарпатській області на Свидовецькому хребті. Йдеться про одну з найкрасивіших і найцінніших гірських зон...

СУД ЧИ СУДИЛИЩЕ?

СУД ЧИ СУДИЛИЩЕ?

   Або як на Буковині, порушуючи законодавчі норми,  судять колишніх бійців  АТО, яких звинувачують у розбійному нападі на сім’ю голови...

ЯК ФІНАНСОВІ ШАХРАЇ ПОСВІДКАМИ ЖУРНАЛІСТА ТОРГУЮТЬ

ЯК ФІНАНСОВІ ШАХРАЇ ПОСВІДКАМИ ЖУРНАЛІСТА ТОРГУЮТЬ

Організатори фінансової запорізької піраміди «Мурзілка», які були засуджені за шахрайство, придумали новий спосіб «заробітку». Заснували в невеличкому містечку на Київщині...


ПРАВКОМЖурналістські розлідування"НАПОЛЕОНІВСЬКІ ВІЙНИ" У СЕЛІ ДАВИДОВІ
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів