Нова процедура примусового стягнення майна з боржників кредиторами

Розширено перелік документів, на яких нотаріуси роблять виконавчі написи для стягнення заборгованості. Зокрема, останні з’являться на іпотечних і кредитних договорах.

Кабмін прийняв постанову «Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості проводиться в безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів» від 26.11.2014 №662. Відтепер безспірний порядок стягнення заборгованості поширюється на іпотечні й кредитні договори, а також на аграрні розписки.

Цією постановою збільшено перелік документів, на яких нотаріуси роблять виконавчі написи для подальшого стягнення заборгованості в безспірному, примусовому порядку. Основним нововведенням є включення до цього переліку іпотечних договорів, а також окремим розділом — кредитних договорів.

До 26 листопада 2014 р. нотаріуси також здійснювали виконавчі написи на іпотечних договорах, виходячи із загального критерію, встановленого Порядком для нотаріальних договорів, проте спосіб стягнення часто був неефективним.

Основне питання, яке виникало при їх оскарженні, — це підтвердження факту безспірності вимог кредитора, на підставі яких був зроблений нотаріальний напис, а також обмеженість у термінах здійснення напису (1 рік). Зміни передбачають конкретний перелік документів, які необхідно подати нотаріусу для здійснення напису на іпотечному договорі: оригінал іпотечного договору; оригінал і копію договору, зобов’язання за яким забезпечені іпотекою; вимогу до боржника про погашення боргу; докази відправлення вимоги боржнику плюс довідки банку про ненадходження коштів.

Цікавим є включення до переліку документів, на яких може здійснюватися нотаріальний напис, кредитних договорів без умови про їх нотаріальне посвідчення. Це значно спростить процедуру стягнення кредитів з боржників порівняно з тривалою процедурою судового стягнення, підкреслив він. Для отримання виконавчого документа (напису) достатньо буде подати нотаріусові оригінал кредитного договору й виписку з рахунку боржника з позначкою банку про непогашення заборгованості.

Тому, можливо, таким чином Уряд хоче встановити чіткі правила здійснення нотаріусами написів для мотивації кредиторів обирати саме такий спосіб стягнення й не надавати пріоритету суду, як це відбувається сьогодні.

Журналістські розслідування

ЯК ФІНАНСОВІ ШАХРАЇ ПОСВІДКАМИ ЖУРНАЛІСТА ТОРГУЮТЬ

ЯК ФІНАНСОВІ ШАХРАЇ ПОСВІДКАМИ ЖУРНАЛІСТА ТОРГУЮТЬ

Організатори фінансової запорізької піраміди «Мурзілка», які були засуджені за шахрайство, придумали новий спосіб «заробітку». Заснували в невеличкому містечку на Київщині...

ПОЧЕМУ НЕ ЛОВЯТ МОШЕННИКА ИЗ СТАРОКОНСТАНТИНОВА?

ПОЧЕМУ НЕ ЛОВЯТ МОШЕННИКА ИЗ СТАРОКОНСТАНТИНОВА?

   Нынешняя Украина – клондайк для мошенников всех мастей. Причем свободно и безнаказанно чувствуют себя даже те  аферисты, что годами...

КОРУПЦІЯ У ВОДНОМУ ГОСПОДАРСТВІ ЛЬВІВЩИНИ - Ч. 1

КОРУПЦІЯ У ВОДНОМУ ГОСПОДАРСТВІ ЛЬВІВЩИНИ - Ч. 1

Начальник Львівського обласного управління водних ресурсів Володимир Садовий, якого у вересні 2015 року затримали під час отримання хабара 25 тис....

ЛАЗІВКА ДЛЯ ТОП-ХАБАРНИКА

ЛАЗІВКА ДЛЯ ТОП-ХАБАРНИКА

За хабар у розмірі 1,5 млн грн посадовцю «Західукргеології» Ігорю Михайловському «світило» до 12 років тюрми з конфіскацією майна. Однак...


ПРАВКОМКонсультаціїНова процедура примусового стягнення майна з боржників кредиторами
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів