У Швеції після секс-скандалу створили новий Нобелівський комітет з літератури

Шведська академія спільно з Нобелівським фондом створюють новий Нобелівський комітет з літератури.

Про це повідомило видання theБабель з посиланням на прес-реліз установи.

Новий нобелівський комітет буде складатися із п'яти членів академії — письменників Пера Вестберг (голова комітету), Андерса Ульссона, історика Хораса Енгдаля, поетів Христини Лугн і Йеспера Свенбу, а також п'ятьох експертів, у тому числі критиків і видавця, які не входять до складу цієї установи.

Відзначається, що комітет почне працювати з лютого 2019 року.

«Так як Нобелівський фонд позитивно поставився до цього, ми можемо продовжувати спокійно працювати над премією наступного року», - повідомив в інтерв'ю агентству ТТ постійний секретар Шведської академії Андерс Ульсон.

Варто відзначити, що цього року не було названо ім'я лауреата Нобелевської премії з літератури. Шведська академія, яка присуджує премію, прийняла в травні рішення про перенесення премії через скорочення її членів та «відсутності довіри світової спільноти».

У квітні 2018 року у Шведській академії вибухнув скандал. Тоді 18 жінок звинуватили Жана-Клода Арно фотографа в сексуальному насильстві та переслідуванні між 1996 і 2017 роками. Річ у тім, що фотограф є чоловіком поетеси Катаріни Фростенсон, члена Нобелівського комітету з літератури ще з 1992 року.

Крім звинувачень у зґвалтуванні, Арно також запідозрили в розголошенні імен майбутніх лауреатів Нобелівської премії до офіційного повідомлення. У матеріалах звинувачення йдеться про сім таких випадків, починаючи з 1996 року. Скандали в Шведської академії підірвали довіру до цієї установи і авторитет Нобелівської премії з літератури. Так вважають 62% жителів Швеції, ще 29% хотіли б змінити всіх членів академії.

1 жовтня Окружний суд Стокгольма засудив французького діяча культури Швеції Жана-Клода Арно до двох років в'язниці за зґвалтування.

Журналістські розслідування

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

      Наприкінці минулого року у Львові правоохоронці розпочали розслідування справи щодо можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря...

ЩЕ ОДНА АФЕРА ІЗ СЛІДАМИ "ЛЮДЕЙ САДОВОГО"

ЩЕ ОДНА АФЕРА ІЗ СЛІДАМИ ЛЮДЕЙ САДОВОГО

                       У Львові почали банкрутити фірму, яку було створено для зведення...

ХТО "КРИШУЄ" КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

ХТО КРИШУЄ КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

   За дивним збігом обставин за головування у Львівській обласні раді Олександра Ганущина мільйонні тендери на ремонт комунальних закладів та...

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...


ПРАВКОМНовиниУ Швеції після секс-скандалу створили новий Нобелівський комітет з літератури
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів