У Львові банкрутують комунальні підприємства, що є засновниками енергофірм Дубневичів

 

   Згідно з інформацією, що міститься  в Єдиному державному реєстрі судових рішень, у даний час на  розгляді в Господарському суді Львівської області перебувають справи про банкрутство комунального підприємства «Старичі» (справу розглядає суддя Віра Гутьєва), банкрутство міського комунального підприємства «Новояворівськтеплокомуненерго» (суддя Василь Артимович) та банкрутство Новояворівського комунального підприємства «Міські електричні мережі» (суддя Андрій Морозюк).

   Спільним у цих банкрутних справах є те, що  вони були порушені за заявами Городоцької об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, які були скеровані до Господарського суду Львівської області у період вересень-грудень 2016 року. На сьогодні у всіх вищезазначених справах суддями винесено постанови про визнання боржників банкрутами і відкриття ліквідаційних процедур.

   Тепер про спільне між підприємствами-банкрутами. Згідно з даними ЄДР, МКП«Новояворівськтеплокомуненерго» (з внеском до статутного фонду у розмірі 2,4 млн. грн.) та Новояворівське КП«Міські електричні мережі» (з внеском у розмірі 3,42 млн. грн.) є засновниками ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» (розмір статутного капіталу – 76,20 млн. грн.), бенефіціарними власниками якого є – Богдан та Ярослав Дубневичі.

   КП «Старичі» (з внеском до статутного фонду у розмірі 5,922 млн. грн.) є засновником ТОВ «Енергія-Тепловодосервіс (розмір статутного капіталу – 65,8 млн. грн.). Кінцевими  бенефіціарними власниками ТОВ  є – Богдан та Ярослав Дубневичі.

 

   Нагадаємо, що  Національним антикорупційним бюро України нещодавно було затримано у Львові чотирьох посадових осіб трьох компаній за підозрою в заволодінні понад 300 мільйонів кубів газу "Нафтогазу" на суму понад 1,4 мільярда гривень.

Про це сказано в повідомленні прес-служби НАБУ, передає Економічна правда.

 

Йдеться про компанії "Енергія-Новий Розділ", "Енергія-Новояворівськ" та "Енергія".

Цим особам повідомлено про підозру у привласненні державного майна в особливо великих розмірах і інших злочинах, кваліфікованих за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

Зараз вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є народні депутати від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Слідство стверджує, що підприємства-власники Новояворівської і Новороздільської ТЕЦ (Львівська обл) протягом 2013-2015 років уклали ряд угод про закупівлю у Нафтогазу природного газу для виробництва теплової енергії населенню.

"З метою здешевлення тепла для цієї категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за цінами, суттєво нижчими від ринкових", - заявили в НАБУ.

Більше 300 млн кубів "пільгового" газу Новояворівська та Новороздільська ТЕЦ отримали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення, відзначають слідчі.

Цей газ вони нібито використовували у своїй господарській діяльності для виробництва електрики, яке в подальшому реалізовували ДП "Енергоринок" за ринковою ціною.

"Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг). Таким чином, на думку детективів Бюро, ТЕЦ отримали надприбутки, зіставні з розміром збитку, заподіяного НАК "Нафтогаз України" в результаті цієї "схеми", - наголошується в повідомленні.

Розслідування наведених фактів детективи Бюро почали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП і ЗМІ.

Раніше повідомлялося, що детективи Національного антикорупційного бюро отримали дозвіл суду на вилучення документів, що знаходяться у володінні НКРЕКП, у справі про маніпуляції з обсягами пільгового газу на Новояворівській ТЕЦ.

Згідно з матеріалами клопотання детектива НАБУ, протягом 2013-2015 років фірми Дубневичів завдали "Нафтогазу" збитків на суму 1,43 млрд грн.

Як відомо, низка пов’язаних із Дубневичами людей працює на керівних посадах в "Укрзалізниці", компанії, пов'язані з братами, виграють мільйонні тендери на УЗ.

Як повідомлялося, НАБУ та Служба безпеки України розслідує кілька кримінальних справ, у яких фігурують посадові особи "Укрзалізниці" і компанії братів Дубневичів.

На початку квітня 2017 року НАБУ провело обшук в офісах компаній, які належать братам Дубневичам, однак про результати обшуку нічого невідомо.

Восени 2016 року декларації Богдана та Ярослава Дубневичів викликали фурор у ЗМІ та серед експертів, оскільки в них були перераховані значні суми готівкових коштів і величезна кількість зареєстрованого них і членів їх сімей нерухомого майна.

Зокрема, брати Дубневичи виявилися лідерами серед українських політиків за кількістю задекларованих готівкових коштів. Богдан Дубневич задекларував 11,5 млн дол., його дружина Тетяна має 137,1 мільйонів гривень.

Ярослав Дубневич зберігає готівкою 8 мільйонів 230 тисяч доларів США, 2 млн 780 тисяч євро та 5 мільйонів гривень готівкових коштів.

Журналістські розслідування

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

    Або як нова патрульна поліція та суддя Сихівського райсуду Львова зробили з абсолютно тверезого водія адмінправопорушника.      Ніякого ДАІ в...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, ОБОРОНКА ...

  Або про те, як у Львові в умовах війни знищували підприємство, що має стратегічне значення для економіки та безпеки...

ТАЄМНИЦІ БАНКРУТСТВ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

ТАЄМНИЦІ БАНКРУТСТВ ПО-ЛЬВІВСЬКИ

  Те, що банкрутство в Україні є одним з найпоширеніших способів «кинути»  кредиторів, інстументом латентного, а часом і відкритого рейдерства,...


ПРАВКОМСтаттіУ Львові банкрутують комунальні підприємства, що є засновниками енергофірм Дубневичів
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів