МИТНІ РОДИННІ КЛАНИ «ПО-НОВОМУ»: «ДИНАСТІЯ» ТОВТІВ

                     

  Після того, як його батько повернувся на високу посаду у митні органи,  засуджений за хабар львівський митник почав претендувати  на посаду на київській митниці

 

    Бувший державний інспектор відділу митного оформлення №1 митного поста «Краківець» Львівської митниці ДФС  Товт Юрій Михайлович, який кілька років тому був засуджений Яворівським райсудом за отримання неправомірної вигоди в сумі 200 доларів США, нині претездує на вищу посаду на Київській митниці ДФС.

    Про це свідчать електронні декларації, подані Юрієм Товтом в грудні  2018 року та в лютому 2019 року у якості кандидата на посаду заступника начальника відділу адміністрування митних платежів Управління адміністрування митних платежів та митно-тарифного регулювання Київської  митниці ДФС.

 

   Яворівський районний суд Львівської області вироком від 14.12.2015 року визнав Юрія Товта винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.368 КК України та призначив йому покарання у вигляді штрафу в розмірі тисяча п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що нараховує суму 25500 гривень. Окрім того, суд позбавий його  права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських обов’язків на строк один рік.

    Після звільнення з митних органів та засудження за корупційний злочин Юрій Товт, судячи з його електронних декларацій, отримував дохід від підприємницької діяльності, а також заробітну плату  в Верховній Раді України, працюючи  на посаді помічника-консультанта народного депутата. Опісля – подав документи на конкурс на зайняття вакантних посад на Київській митниці ДФС.

    Тепер про один цікавий «збіг обставин». Співпало це чомусь з поверненням на митну службу його батька  – 54-річного Товта Михайла Йосиповича, який в квітні 2018 року був призначений на посаду заступника начальника відділу митного оформлення «Київ» митного поста «Центральний» Енергетичної митниці ДФС, а в жовтні 2018 року у порядку просування по службі (як переможець конкурсу) був призначений на посаду начальника Черкаської митниці ДФС.

   Про попередні ж посади Михайла Товта відомо, зокрема, таке. З 2002 року Михайло Товт працював у Верховній Раді України – на посаді помічника-консультанта народного депутата Віктора Балоги. З 2005 року – першим заступником начальника  Львівській митниці. З листопада 2007 року по серпень 2008 року - заступником голови державної митної служби — начальником Західної регіональної митниці. У період 2008-2017 роки - директором Західного казенного підприємства пробірного контролю Міністерства фінансів Україні.

   Найцікавіше у цій хронології – «пробіл» між роботою у Верховній Раді та потраплянням в митні органи. В біографії Михайла Товта, як директора Західного казенного підприємства пробірного контролю, що наявна у відкритих джерелах, про цей період зазначено наступне:

«У 2002 р. М. Й. Товт повернувся на державну службу помічником-консультантом народного депутата України. У 2003 р. вступив на юридичний факультет Львівського інституту внутрішніх справ, який закінчив у 2005 р. Михайло Йосипович — активний громадський діяч. Із вересня 2003 р. працював заступником керівника виборчого штабу «Наша Україна» в Закарпатській області, а з жовтня 2004 р. — по Закарпатському виборчому округу № 74. Михайло Товт брав участь у «помаранчевій революції» 2004 р.У березні 2005 р. переведений першим заступником начальника на Львівську митницю, згодом почав виконувати обов’язки начальника».

   Тобто, судячи з даних відомостей, на високу посаду у митні органи активіст «помаранчевої революції» Михайло Товт, який, до речі, закінчив Львівський сільськогосподарський інститут,  був переведений прямо з виборчого штабу «Нашої України» по Закарпатському виборчому округу...Закінчивши перед цим Львівський інститут внутрішніх справ.

   В Єдиному державному реєстрі декларацій вдалося віднайти електронні декларації й інших близьких родичів Михайла Товта, що були працевлаштовані в митні органи. Йдеться,  зокрема,  про його дочку – Вікторію Товт, яка на Львівській митниці ДФС працює останні кілька років  та у даний час обіймає посаду державного інспектора відділу митного оформлення №2 митного поста «Рава-Руська». Також йдеться  про зятя – Тараса Тарана, що працює державним інспектором відділу митного оформлення №1 митного поста «Львів-поштовий» Львівської митниці ДФС.

   Цікаво, що перед тим, як одночасно працевлаштуватись на митну службу (а відбулось це в серпні 2015 року) чоловік та дружина -  Тарас Таран та Вікторія Товт трохи більше місяця в один й той же період працювали в апараті Верховної Ради України. Помічниками-консультантами одного і того ж  «балогівського» народного депутата -  Василя Петьовки.

   Помічником-консультантом цього ж народного депутата  кілька років поспіль  пропрацював й  засуджений  за хабар Юрій Товт – перед тим, як в червні 2014 року обійняти на Львівській митниці ДФС посаду державного інспектора відділу митного оформлення №1 митного поста «Угринів».

 

Далі буде

 

                                                  На фото: Товт Михайло Йосипович

 

                                                  Віктор Корнієнко, член Національної спілки журналістів України

   

Журналістські розслідування

ХТО "КРИШУЄ" КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

ХТО КРИШУЄ КОРУПЦІЮ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛАСНІЙ РАДІ?

   За дивним збігом обставин за головування у Львівській обласні раді Олександра Ганущина мільйонні тендери на ремонт комунальних закладів та...

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ "ПРОТЕЗНА" МАФІЯ?

ЧИ Є НА ГАЛИЧИНІ ПРОТЕЗНА МАФІЯ?

   Схема, через яку на межі занепаду  опинився Львівський протезний завод, давно мала б  зацікавити не лише правоохоронні органи, але...

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

ЗВИЧКА ДО БЕЗЗАКОННЯ

    Або як нова патрульна поліція та суддя Сихівського райсуду Львова зробили з абсолютно тверезого водія адмінправопорушника.      Ніякого ДАІ в...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...

СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, ОБОРОНКА ...

  Або про те, як у Львові в умовах війни знищували підприємство, що має стратегічне значення для економіки та безпеки...


ПРАВКОМСтаттіМИТНІ РОДИННІ КЛАНИ «ПО-НОВОМУ»: «ДИНАСТІЯ» ТОВТІВ
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів