ТЕНДЕРИ ДЛЯ "СВОЇХ", АБО ЯК У САДОВОГО "ДБАЮТЬ" ПРО ФІРМУ АСОЦІАЦІЇ ІНВАЛІДІВ

 

   Йдеться про колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, що є фігурантом кримінального провадження та яке підозрюють у привласненні коштів під час ремонту та реконструкції низки будівель у Львові та Львівській області.

   Однак при цьому дане підприємство продовжує регулярно вигравати тендери на мільйони гривень, що організовуються структурними підрозділами Львівської міськради.

   Чи отримують від цього зиск львівські інваліди? У відкритих джерелах такої нформації віднайти не вдалося. Водночас з’ясувалося, що згідно із відомостями в реєстрах, кінцевими бенефіціарними власниками (контролерами)  КП «Центр комплекс» на даний час (!) є Погоріляк Юрій Іванович та Тарасенко Леонід Аврамович. Хоча йдеться про уже покійних колишніх голів Львівської обласної асоціації інвалідів. Юрій Погоріляк, як відомо,  помер ще у 2014 році, Леонід Тарасенко – у 2017...

 

    За інформацією сайту zakupki.prom.ua, минулоріч колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів, зокрема, перемогло у тендері, що оголошувався ЛКП «Львівавтодор» - на реставрацію та пристосування нежитлових приміщень на вул. Горбачевського, 10 у м. Львові під центр обслуговування пасажирів.

    Дані нежитлові приміщення – це будівля, яка є пам’яткою архітектури місцевого значення. За ці роботи підприємство готове було заплатити 6,9 млн. грн.

    На торги подалися лише дві компанії: колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» та підприємство «Захід-Квартал» громадської організації «Всеукраїнська організація «Союз осіб з інвалідністю України».

     Пропозиція  підприємства «Захід-Квартал», що складала 6,6 млн.грн.,   не розглядалась. Преможцем було визнано КП «Центр комплекс» - з пропозицією 6,4 млн. грн.

     До, речі, відразу після цього тендеру КП «Центр комплекс» виграло ще один – на 39,1 млн. грн. Конкурс оголошувався Державним історико-архітектурним заповідником у м. Жовкві та стосувався реставрації ансамблю Домініканського монастиря у м. Жовкві (пам’ятки архітектури національного значення охоронний). Участь у цьому тендері (так само як і в попередньому), окрім КП «Центр комплекс», брало лишень підприємство «Захід-Квартал».

   Однак повернімося до перемог КП «Центр комплекс»в тендерах, що організовувались в 2019 році структурними підрозділами Львівської міськради.

   У їх числі – два тендери відділу освіти Сихівського та Личаківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради щодо капітального ремонту приміщень «з метою відновлення ДНЗ № 97 на вул. Дністерській, 25 у м. Львові» (один конкурс стосувався «звичайного» капремонту, інший - додаткових робіт). У першому випадку КП «Центр комплекс отримало від відділу освіти 13,7 млн. грн., у другому – 6,4 млн.грн.

    Окрім того, колективне підприємство «Центр комплекс» минулоріч стало переможним учасником тендеру віділділу освіти Галицького та Франківського районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міськради – щодо «Ремонтно-реставраційних робіт по даху та фасаду з влаштуванням системи водовідведення у СЗШ № 52 на вул. Гоголя, 17 у м. Львові». За його результатами підприємство отримало кошти у сумі 17 млн. грн.

   Угоди за результатами тендерів у минулому році із КП «Центр комплекс» також укладали Львівське комунальне підприємство "Агенція ресурсів Львівської міської ради" (на 16,2 млн.грн.), відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської місьради (на 1,4 млн.грн.),  управління охорони історичного середовища Львівської міськради (на 725 тис. грн.), департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради (871.5 тис. грн.).

    Що криється за такими перемогами на тендерах? Чому підприємство, яке вже кілька років поспіль фігурує в об’ємному кримінальному провадженні щодо привласнення «тендерних» коштів,  продовжує регулярно вигравати тендери на мільйони гривень, що організовуються структурними підрозділами Львівської міськради.? На ці та інші питання «Гал-інфо» постарається відповісти у подальших публікаціях.

 

                                                                                           Замість епілогу

 

    Згідно з даними аналітичної системи YouControl, колективне підприємство «Центр комплекс» Львівської обласної асоціації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» було зареєстровано 14.07.1993 року. Розмір статутного капіталу  підприємства складає 8 800,00 грн. Його основний вид діяльності - будівництво житлових і нежитлових будівель. Керівником КП «Центр комплекс» є Хорощак Олександр Дмитрович.

    За інформацією, наявною в Єдиному державному реєстрі судових рішень, службові особи КП "Центр Комплекс" ЛОА ІВОІ "СОІ України" фігурують в кримінальному провадженні від 02.07.2016 року, розслідування якого здійснює слідче управління  ГУ Національної поліції у Львівській області. Провадження відкрито за ч.ч. 2, 3 ст.191 КК України та стосується розтрати/привласнення чужого майна шляхом зловживання службовим становищем та за попередньою змовою групою осіб.

   Слідчі, зокрема,  встановили, що протягом 2016-2017 років фірма «Центр комплекс» вказувала в тендерних пропозиціях неправдиві дані про можливість виконувати великі обсяги робіт (приховуючи відомості про  незначну кількість працівників, машин, механізмів та обладнання).

   У подальшому, отримавши перемогу у тендерних закупівлях, службовці колективного підприємства залучали для виконання робіт осіб без оформлення трудових відносин, розрахунки з якими за виконану роботу проводились поза касою підприємства не облікованою готівкою. Також тіньовою готівкою оплачувалась оренда та використання машин та механізмів, без укладення будь-яких договорів з їх власниками.

   Пізніше  в акти вносилися неправдиві завищені дані про виконані будівельні роботи, їхню вартість, працівників, обладнання та витрати. І на підставі цих документів замовники перераховували виконавцю робіт значні кошти, які підрядник скеровував фірмам з ознаками фіктивності та які потім  конвертувались у готівку, що поза обліком підприємства використовувалась для проведення будівельних робіт.

 

   Далі буде

 

                                                                                    Віктор Корнієнко

Журналістські розслідування

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

РИТУАЛЬНІ "МАХІНАТОРИ", АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

РИТУАЛЬНІ МАХІНАТОРИ , АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

     У найбільш привабливих закупівлях товарів, робіт і послуг, організованих останнім часом Львівським комунальним підприємством «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», фігурували,...

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

                                             У травні львівський госпсуд визнав банкрутами та дозволив...

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

      Наприкінці минулого року у Львові правоохоронці розпочали розслідування справи щодо можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтаттіТЕНДЕРИ ДЛЯ "СВОЇХ", АБО ЯК У САДОВОГО "ДБАЮТЬ" ПРО ФІРМУ АСОЦІАЦІЇ ІНВАЛІДІВ
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів