ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПЕРЕВІРЯЮТЬ "ЦЕРКОВНИЙ БІЗНЕС" ОТЦЯ ОЛЬШАНЕЦЬКОГО

   Головне управління ДПС у Львівській області з 6 лютого 2020 року  розпочало документальну позапланову виїзну перевірку релігійної організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова».

 

   Підставою для проведення перевірки стали неодноразові звернення на адресу ГУ ДПС у Львівській області редактора сайту Правком, члена Національної спілки журналістів України Віктора Корнієнка – стосовно фактів, які можуть свідчити про здійснення незаконної підприємницької діяльності керівником вищеназваної релігійної організації отцем Володимиром Ольшанецьким.

    Зазначимо, що дані факти були грунтовно висвітлені на сайті  Leopolis у публікації «Куди зникли мільйони з церковної крамниці?». У матеріалі увага акцентувалася, зокрема, на наступному: «Загалом подвір’я цієї церкви, що на вул. Петлюри, 32, за «адміністрування» отця Ольшанецького почало нагадувати «бізнес-центр» 1990-х років. Тут є і доволі об’ємна автомобільна стоянка з будкою охорони (за ніч тут беруть 15 грн, чеків, звісно, не дають). Також на подвір’ї є автомобільна заправка в примітивному вигляді, де, за наявною інформацією, заправлялися донедавна автомобілі Курії. І каплиця ритуальних послуг, що працює цілодобово, без вихідних та в якій можна замовити транспорт, придбати «все для похорону» (труни, хрести, квіти тощо). І кіоск з артезіанською питною водою... І все це, зрозуміло, функціонує незаконно. Вочевидь, без сплати належних податків. Оскільки релігійну організацію, якою отець Ольшанецький керує з 2004 року (повна її назва – «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова»), як й інші релігійні організації, включено до реєстру неприбуткових установ та організацій».

   У публікації також йшлося про «дивне» використання парафіяльної резиденції «Релігійної громади УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова»:

    «На сайті храму Всіх Святих Українського народу розміщено рекламне оголошення про парафіяльну резиденцію «Горицвіт». Вона розміщена в c. Орявчик Сколівського району, на вул. Під Митою, і там можна «відпочити від міської метушні, милуватись засніженими Карпатськими краєвидами, посидіти в дружній, теплій атмосфері біля каміну...».

   Також розміщено замітку «Відпочили на славу та з Богом» – про відпочинок у резиденції «Горицвіт» 15 хлопців-вівтарників віком 9-13 років, для душі яких «були пізнавальні катихизації, молитва TAIZE, читання ікони, фільм та Божественні Літургії». Відпочинок цей був дводенним (!)...

    Водночас на інших, звичайних сайтах резиденцію «Горицвіт» рекламують як відпочинковий комплекс, не вказуючи, що вона «парафіяльна». Увагу акцентують на тому, що у склад комплексу входить «будинок на 4 поверхи, на 18 номерів, які розраховані на 48 місць і котедж з двома апартаментами, які розраховані на 12 місць». А також – ресторан, мангал, альтанки, парковка для авто.

   Ціни за номер за добу називають приблизно такі: 2-місний – від 450 грн, 4-місний – від 800 грн, апартаменти – від 1600 грн. Наприклад, на Новий рік, як нам вдалося з’ясувати, вcі номери вже заброньовано. А з 3 січня ціни за номер визначено в розмірі: 2-місний – 700 грн, 4-місний – 1200, апартаменти – 2400. Наостанок ще один «штрих» до того, як організовано незаконний бізнес на «парафіяльній» резиденції. Обидва житлові будинки в Орявчику, що входять у склад відпочинкового комплексу (один загальною площею 708,5 кв. м, інший – 168,2 кв. м), після придбання було оформлено як власність релігійної організації «Релігійна громада УГКЦ парафії Всіх Святих Українського народу у Залізничному районі м. Львова».

Журналістські розслідування

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

РИТУАЛЬНІ "МАХІНАТОРИ", АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

РИТУАЛЬНІ МАХІНАТОРИ , АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

     У найбільш привабливих закупівлях товарів, робіт і послуг, організованих останнім часом Львівським комунальним підприємством «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», фігурували,...

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

                                             У травні львівський госпсуд визнав банкрутами та дозволив...

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

ЧОМУ ЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПРИХОВУЮТЬ ЗЛОВЖИВАННЯ В ЦЕРКОВНІЙ КРАМНИЦІ?

      Наприкінці минулого року у Львові правоохоронці розпочали розслідування справи щодо можливих зловживань керівника Львівської архиєпархії УГКЦ, митрополита Ігоря...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтаттіЛЬВІВСЬКІ ПОДАТКІВЦІ ПЕРЕВІРЯЮТЬ "ЦЕРКОВНИЙ БІЗНЕС" ОТЦЯ ОЛЬШАНЕЦЬКОГО
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів