"САМОПОМІЧ", РАЙЦІ САДОВОГО І ПРОКУРОРИ...

   Скандальні оборудки з нерухомим майном, що належить громаді міста, давно вже стали нормою діяльності для райців Львівської міської ради. Під прапором громадської організації „Самопоміч” та однойменної політичної партії, де бенефіціантом є одна й та ж сама людина - мер міста Андрій Садовий, схоже, вчиняється брутальне обкрадання наших краян. Але, давайте дослідимо разом, чи так воно є на справді… 

В цьому місяці, з передачі каналу НТА «Народне ток-шоу» (ефір від 12.05.2020р) телеглядачі дізналися про висунення підозри начальниці управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради Ірині Свистун у вчиненні посадового злочину за ст. 367 ККУ «Службова недбалість», внаслідок якого міському бюджету м. Львова було завдано збитки в особливо великих розмірах.

Як стало відомо, зазначена посадова особа неправомірно застосувала занижену орендну ставку при укладенні договору оренди нерухомого майна за адресою м. Львів, пл. Міцкевича.6/7 площею 318,2 кв.м. Так, так - само там де і розташована громадська організація «Самопоміч»!

А зараз, щоб не бути голослівними, проаналізуемо норми права, якими регулюються стосунки з орендарями наших з вами приміщень у Львові.

Відповідно до п. 94.1 додатку 2 до Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м.Львова, затвердженої ухвалою Львівської міської ради від 27.06.2013р. № 2472 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 07.06.2007р. № 897» за використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначенням для розміщення творчих спілок, політичних партій, шромадських, релігійних та благодійних організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить не більше як 70 кв.м. встановлена річна орендна ставка 2% від незалежної оцінки майна, що передається в оренду

А в наступному, п.94.2 додатку 2 до Методики розрахунку орендної плати за користування майном територіальної громади м.Львова, затвердженому ухвалою Львівської міської ради від 27.06.2013р. № 2472 «Про внесення змін до ухвали міської ради від 07.06.2007р. № 897» за використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначенням для розміщення творчих спілок, політичних партій, шромадських, релігійних та благодійних організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності і становить понад 70 кв.м. встановлена річна орендна ставка 6% від незалежної оцінки майна, що передається в оренду

Згідно з ухвалою Львівської міської ради від 31.03.2011р. №322 «Про надання в оренду нежитлових приміщень на пл. Міцкевича, 6/7» громадському об’єднанню «Самопоміч» було надано в оренду терміном на 5 років не житлові приміщення 5-го поверху площею 318,2 кв.м. для статутної діяльності.

Як видно з наведеного вище, при розрахунку орендної плати під час укладення договору оренди нежитлових приміщень 5-го поверху площею 318,2 кв.м. пані Іриною було свідомо застосовано занижену орендну ставку 2% для приміщень площею 70 кв. м., та 6% - для приміщень площею 248,2 кв. м.

Пані Свистун аналогічно застосувала зазначену схему розрахунків орендної плати при укладенні  ще 16 (!) договорів оренди нерухомого майна територіальної громади м. Львова, чим завдала значних збитків бюджету м. Львова. За таких обставин виникає закономірне питання: чи дійсно це службова недбалість, начальниці управління чи може системне порушення чинного законодавства з метою отримання неправомірної вигоди за різницю в оплаті через занижену оренду?

Тим не менше, здається дивним вибірковість посадових осіб прокуратури Львівської області, по відношенню до пані Свистун, без дослідження ними аналогічних дій з ознаками злочинів вчинених її попередниками.

Адже наведені вище пільгові орендні ставки за використання орендарем нерухомого майна за цільовим призначенням для розміщення творчих спілок, політичних партій, громадських, релігійних та благодійних організацій на площі, що не використовується для провадження підприємницької діяльності були встановлені ухвалою Львівської міської ради від 09.04.2009р. № 2569 «Про внесення змін і доповнень до ухвали міської ради від 07.06.2007р. № 897».

Зокрема, як нам стало відомо з інсайдерських джерел, заступник начальника управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради О. Цюбченко при розрахунку орендної плати під час укладення договору оренди нерухомого майна від 17.10.2012р. за № Г-8456-12 для дітища мера Андрія Садового ГО  „Самопоміч” за тією ж адресою, теж незаконно застосувала пільгову орендну ставку 2% для приміщень площею 70 кв.м.

Зазначена посадова особа пішла ще далі – з наданих в оренду ухвалою Львівської міської ради від 31.03.2011р. №322 «Про надання в оренду не житлових приміщень на пл Міцкевича, 6/7» Громадському об’єднанню «Самопоміч» не житлових приміщень 5-го поверху площею 318,2 кв.м. було проведено незалежну оцінку і передано в оренду тільки 256,5 кв.м.

Для 61,7 кв.м. нерухомого майна територіальної громади м.Львова, яке  було надано в оренду ГО «Самопоміч» ухвалою Львівської міської ради від 31.03.2011р. №322 «Про надання в оренду нежитлових приміщень на пл Міцкевича, 6/7» незалежна оцінка взагалі не була проведена і до складу об’єкта оренди зазначене нерухоме майно не було включено.

І, лише у серпні 2015 року, через широкий розголос цієї оборудки, посадовими особами управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради було проведено дооцінку не житлових приміщень 5-го поверху площею 61.7 кв.м. за адресою: м. Львів, пл. Міцкевича, 6/7 і включено їх до складу об’єкта оренди.

Тобто 61,7 кв.м. нерухомого майна територіальної громади м. Львова, яке  було надано в оренду ГО «Самопоміч» ухвалою Львівської міської ради від 31.03.2011р. №322 «Про надання в оренду не житлових приміщень на пл Міцкевича, 6/7» незаконно використовувалось безкоштовно протягом  з жовтня 2012 року до серпня 2015 року !

Беззаперечним доказом такого судження  про свідомий злочин є той факт, що протягом дії зазначеного договору оренди (з 17.10.2012р. до 17.10.2017р.) жодних змін до ухвали Львівської міської ради від 31.03.2011р. №322 «Про надання в оренду не житлових приміщень на пл. Міцкевича, 6/7» в частині зменшення площі, що передавалась в оренду внесено не було.

На підставі наведеного, слід прийти до висновку, що внаслідок такого грубого порушення закону з боку заступника начальника управління комунальної власності Департаменту економічної політики Львівської міської ради О. Любченко, міському бюджету м.Львова було завдано збитки в особливо великих розмірах.

Що ж, може прочитавши цю публікацію, Національна Поліція та прокуратура у Львівській області почнуть перевірку всіх договорів оренди нерухомого майна територіальної громади м. Львова, укладених з часу набрання чинності ухвали Львівської міської ради від 09.04.2009р. № 2569 «Про внесення змін і доповнень до ухвали міської ради від 07.06.2007р. № 897» по теперішній час, укладених з творчими спілками, політичними партіями, громадськими, релігійними та благодійними організаціями на предмет законного застосування пільгових орендних ставок при розрахунку орендної плати?

Віктор Чарномський.

Журналістські розслідування

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

РИТУАЛЬНІ "МАХІНАТОРИ", АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

РИТУАЛЬНІ МАХІНАТОРИ , АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

     У найбільш привабливих закупівлях товарів, робіт і послуг, організованих останнім часом Львівським комунальним підприємством «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», фігурували,...

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

                                             У травні львівський госпсуд визнав банкрутами та дозволив...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтатті"САМОПОМІЧ", РАЙЦІ САДОВОГО І ПРОКУРОРИ...
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів