ДОБРЯНИ: КІЛЬКА ШТРИХІВ ПРО СІЛЬСЬКУ "МАФІЮ"

 

   Селу Добряни, що в Стрийському районі (всього за 3 км від райцентру), пощастило з підприємцями. В тому сенсі, що на його території розміщено багато приватних підприємств, які сплачують податки, надають робочі місця його жителям.

   Однак  не пощастило з «вічним» сільським головою – Любомиром Матвійцівим. За яким, як і за його сином-депутатом, тягнеться  довгий шлейф скандальних та кримінально-корупційних справ. У тому числі таких, що перешкоджають розвитку підприємницької діяльності.

   Подальша історія – якравий тому приклад.

 

                                         Замість сприяння – дії, схожі на шахрайські

 

   В Добрянях здійснюють підприємницьку діяльність, зокрема, ТОВ «Бескид» та ТОВ «Укрєврокомпфінанс», що спеціалізуються на лісопильному та стругальному виробництві.

  Це міцні та стабільні підприємства, які упродовж останніх років неодноразово входили до переліку успішних у своїй сфері діяльності, отримували, зокрема, нагороди Національного бізнес-рейтингу в Україні.

  «Укрєврокомпфінанс», наприклад, власником якого є Володимир Головко, цього року здобуло два перших місця серед суб’єктів господарювання України та Львівської області. Йдеться про перемогу за сумою місць 4-х номінацій фінансово-господарської діяльності. За результатами щорічного загальнодержавного рейтингового аналізу, що був проведений у 2019 році серед понад 329 тис. українських підприємств.

    На теренах Стрийщини фірми «Бескид» та «Укрєврокомпфінанс» відомі також як сумлінні платники податків та соціально відповідальні підприємства, які неодноразово отримували подяки від місцевих органів  влади, у тому числі  за вирішення соціально-економічних завдань району.

   Здавалось би сільська влада мала б усіляко сприяти такому бізнесу. І мабуть так би і було, якби в Добрянах  була б інша головна посадова особа  територіальної громади: без шлейфу кримінально-корупційних справ...

   А тепер стисло про те, як Любомир Матвійців, який головою сільської ради обирався неодноразово (починаючи із 2006 року), використовуючи надані йому повноваження, «сприяє» розвитку підприємництва.

   За словами директора ТОВ «Укрєврокомпфінанс» Галини Антонів, історія ця почалася і розвинулась в 2015 році. У період, коли було набуто  у власність об’єкт нерухомості (нежитлову будівлю  контрольно-технічного  пункту) за адресою:  Стрийський район, с. Добряни, вул. Стрийська, 10.

   Будівлю, що, до речі, розташована біля автотраси Київ-Чоп, планувалося реконструювати під об’єкти придорожнього сервісу. Для цього було розроблено детальний план території на 0,05 га та отримано декларацію про початок виконання будівельних робіт.Відбулося це після тривалих перемовин з сільським головою, який у кінцевому результаті заявив, що земельну ділянку більшої площі депутати все рівно не погодять.

   При цьому Матвійців пообіцяв, що землю (для збільшення площі ділянки під об’єкти придорожнього сервісу) він буде «додавати по частинах». Однак виставив умову: допомогти з ремонтом школи та фельдшерсько-акушерського пункту.

   Як стверджує президент фірми «Бескид» Володимир Головко, домовленості з сільським головою ним були повністю виконані. На ремонт школи фірмою, зокрема, було доставлено матеріали (пиломатеріали, плівку, цвяхи) на суму понад 42 тис, грн., німецьку металочерепицю та весь комплект до неї на  понад 200 тис. грн., надано готівку в сумі 95 тис. грн. (що підтверджується відповідними розписками). У подальшому було придбано та завезено матеріали на ремонт ФАПа. Загалом на прохання  Любомира Матвійціва  було надано допомогу на понад 900 тис. грн.

    Водночас те, що відбулося далі, схоже на шахрайські дії. «Викачавши» з підприємців все, що можна було «викачати», сільський голова почав висувати  нові вимоги, вигадувати додаткові погодження, шукати нові відмовки, себто робив все, аби  площа наданої їм земельної ділянки більшою не стала. Зокрема, були відхилені прохання щодо збільшення земельної ділянки на  0,8 га або хоча б на  0,13.

   Описувати усі хитромудрі «викрутаси» сільського голови немає сенсу: занадто багато місця це займе. Тому зауважимо лише кінцевий результат. Фінал цієї історії – безпідставне звинувачення підприємців  в  незаконному захопленні  частини  земельної ділянки, яка належить  сільській раді (при цьому, зокрема, було використано заяву землевпорядника Добрянської сільської ради). Далі – «поливання брудом» підприємств та їхніх керівників в соцмережах - на  сторінці депутата Романа Матвійціва  у Facebook. Провокативні дії з його боку за місцезнаходженням будівлі  контрольно-технічного  пункту.

   Це за обставини (звернемо увагу на це ще раз), що з підприємців «викачали»  майже мільйон гривень.

 

                                    За що брати Матвійціві побили односельця Ципука

 

   Аби зрозуміти, чому так відбулося,  достатньо звернути увагу на інформацію про інші (у тому числі попередні) бесчинства «клану» Матвійцівих. На ті, наприклад, відомості про які легко віднайти  в офіційних держреєстрах, в публікаціях в ЗМІ.

   Почати можна із інформації про  жахіття, яке в 2008 році пережив мешканець села Добряни Володимир Ципук. Після непорозуміння з сільським головою Любомиром Мавійцівим, він із важкими травмами потрапив на лікарняне ліжко.

   Журналістам  Ципук розповів, що розправу на очах у дружини й дітей вчинили троє односельців, серед яких і сини сільського голови – Роман і Михайло. В той час за побиттям спостерігав сам сільський голова.

   За словами Володимира Ципука, постраждав він за земельні ділянки, площею 15 та 20 соток, які обробляв 17 років та хотів приватизувати. Йшлося про ділянки, розташовані  біля Стрия, біля «тієї самої» (вищезгаданої)  автотраси Київ-Чоп – на місці, щодо якого  у сільської влади виникли інші будівельні плани.

    Зазначимо, що детально дана історія  була описана в матеріалі «Садизм взамін землі»,  опублікованому на сайті львівського інтернет-видання  «Гал-інфо».

 

                                   Чому на декларації Матвійцівих мають звернути увагу антикорупційні органи

 

   А  тепер про відомості із публікації, що була розміщена  на сайті «Галінфо» кілька тижнів тому «Голова Добрянської сільської ради "забув" задекларувати три земельні ділянки».

У матеріалі йдеться про те, що Любомир Матвійців у своїй електронній декларації за минулий рік «чомусь» не вказав інформацію про три земельні ділянки, право власності на які зареєстрував у вересні 2019 року.

   Звісно, що річ про землі, які сільський голова отримав  на території «своєї»  сільської ради. А де ж він мав отримати, як не «в себе»? Також вдалося з’ясувати, що у їх числі опинилася  рілля, пасовище та сади- площею: 0.9251 га, 0.1308 га та 0.0748 га відповідно.

     Взагалі ці  земельні ділянки були передані Матвійціву  у власність ще у жовтні 2015 року. Безоплатно. На підставі розпорядження  голови Стрийської РДА -  «для ведення товарногосільськогосподарського виробництва». Однак Любомир Матвійців в свої електронні декларації вносити їх  не поспішав, «ховав» до останнього (задекларував лише у рік проведення чергових місцевих виборів).

   До подібних «хитрощів» вдався й син сільського голови - депутат Роман Матвійців. Проаналізувавши його електронні декларації, журналісти, зокрема, з’ясували, що  Матвійців-молодший фактично є безхатченком.  Враховуючи, що  його декларації не містять жодних відомостей  про місце проживання, тобто про нерухоме майно, яке декларант використовує для проживання(«На Львівщині депутат не вказав жодного місця проживання, - ЗМІ», сайт  Depo.Львів). Це при тому, що депутати повинні вказувати все нерухоме майно, яким користуються.

 

                                        Як сільський голова Добрян опинився в Реєстрі корупціонерів 

 

    Не менш яскраво Матвійцівих (батька та сина) характеризують  й інші факти, які свідчать про їхню вседозволеність.  

  Любомир Матвійців, окрім вищеописаного,  «прославився»  тим, що встиг потрапити до  Реєстру корупціонерів (себто до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення).

   В реєстрі про склад його правопорушення вказано наступне:

   «Матвійців Л.М. 31.10.2011 року працюючи на посаді сільського голови Добрянської сільської ради Стрийського району Львівської області, умисно використав надані йому повноваження та пов’язані з цим можливості з метою надання незаконної переваги мешканцю села Добряни Крайнику М.О., незаконно виніс на розгляд виконавчого комітету Добрянської сільської ради та підписав рішення виконавчого комітету про оформлення права власності на житловий будинок №19 по вул. Л.Українки в с. Добряни, Стрийського району Львівської області без будь-яких правових підстав для цього, чим всупереч підпункту 4 пункту 1 ст.6 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»від 07.04.2011 року, використав свої службові повноваження та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для інших осіб, внаслідок чого отримано неправомірну вигоду в сумі 2720,82 грн».

   Постанову про притягнення Любомира Матвійціва до адмінвідповідальності за корупційне правопорушення 30.01.2012 року ухвалив Стрийський міськрайонний суд.

   Судячи з цього рішення, голова Добрянської сільської ради відбувся лишень легким переляком. За скоєне суд призначив йому адміністративне стягнення за ст.172-2 ч.2 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 2550 грн. Тобто штраф виявився меншим за розмір  неправомірної вигоди. Як так вийшло? Судом, зокрема, було враховано те, що Матвійців щиро розкаявся у вчиненому правопорушенні, сприяв у його розкритті.

 

                                       Знову неправомірна вигода. Попри щире каяття...

 

   Вельми показово, що через п’ять років  Любомир Матвійців (попри згадане щире каяття)стає фігурантом кримінального провадження,відкритого відразу за двома статтями (причому теж пов’язаними із неправомірною вигодою): за ч. 1 ст. 14 (готування до злочину) та ч.3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України.

   Із матеріалів реєстру судових рішень, зокрема, вбачається, що дане кримінальне провадження було відкрите слідчим управлінням ГУНП у Львівській області на підставі матеріалів з Управління служби безпеки у Львівській області, «з яких наявне те, що голова Добрянської сільської ради організував незаконний механізм вимагання та одержання неправомірної вигоди від невстановлених громадян України, за сприяння у вирішенні питань, щодо отримання земельних ділянок на території сільської ради, для здійснення підприємницької діяльності останніми».

   З реєстру також відомо, що 22.11.2017 року в слідче управління ГУ НП у Львівській області з письмовою заявою звернувся громадянин з проханням   притягнути до кримінальної відповідальності голову Добрянської сільської ради, «який вимагає в нього грошові кошти в сумі 1000 доларів США за вирішення питання з приводу виділення йому земельної ділянки на території сільської ради».

   За наявною інформацією досудове розслідування у названому кримінальному провадженні триває до сих пір.

 

                                                  Як депутат Матвійців правоохоронцям перешкоджав

 

Про «здобутки» Романа Матвійціва, зокрема, писало інтернет-видання «Вголос» -  у матеріалі «На Львівщині депутат районної ради «кришує» незаконний видобуток гальки».

   У статті, наводилися факти, які свідчили про те, що до «кришування» протиправного видобутку гравію на Стрийщині причетний  депутат Стрийської районної ради та член політичної партії «УКРОП» - Матвійців Роман Любомирович, який є головою постійної комісії з питань земельних відносин, екології, сільського господарства, промисловості, транспорту і доріг, та,  окрім цього, ще й здійснює підприємницьку діяльність - лісопильне та стругальне виробництво. Також в матеріалі йшлося про те, що проти Романа Матвійціва відкрито кримінальне провадження через дії, пов’язані з перешкоджанням діяльності працівників правоохоронних органів (№12017140130002215, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 343 КК України).

   Водночас із матеріалів судого реєстру відомо, що даний факт мав місце 19.12.2017 року – під час слідчих дій (обшуку) в приміщенні сільської ради с.Добряни, які  проводили працівники правоохоронних органів

На практичній стадії проведення обшуку, як вбачається із наявної в реєстрі ухвали,  в приміщення службового кабінету увірвалися троє невідомих осіб, які представилися депутатами, один з них представився депутатом Стрийської районної ради Львівської області та сином Любомира Матвійціва. Вказані особи на прохання працівників правоохоронних органів відмовилися покидати місце проведення обшуку, почали голосно викрикувати, ображати та висловлюватися нецензурними словами. Зокрема, Роман Матвійців голосно лаявся в сторону слідчого та інших осіб, вимагав припинити проведення обшуку а також погрожував слідчому  фізичною розправою.

    Схожа ситуація мала місце в 2018 році – причому у період, коли Роман Матвійців систематично ігнорував повістки про виклик на допит (у названій справі про вплив на працівників правоохоронних органів під час обшуку).

    Інцидент  трапився  в приміщенні народного часопису Стрийщини редакції газети «Рідне поле» (її засновником на той час була Стрийська районна рада).

   Головний редактор цього видання Оксана Микитка описала його в заяві  на ім'я керівника Стрийської місцевої прокуратури, у якій було викладено прохання  захистити  трудовий голектив газети «Рідне поле» та  її особисто від умисного втручання у професійну діяльність журналістів під час виконання своїх професійних обов’язків.

   Процитуємо із цієї заяви лише один абзац:

   «26 лютого 2018 року в приміщення народного часопису Стрийщини редакції газети «Рідне поле» прийшли депутати районної ради Берездецький М.П., Півкач В.В., Матвійців Р.Л. з вимогою опублікувати іхні рукописи на шпальтах видання. Коли я їм аргументовано відмовила у друці, а саме вказала на неприпустимість поширення недостовірних, спотворених даних, вони почали кричати на мене і бігати по кабінету. На мою адресу у хамовитій, нецензурній формі лунала лайка та погрози щодо розгрому та фізичної розправи, звільнення з займаної посади.  Депутати вказували мені, що я повинна друкувати у газеті і як це робити».

   Як вдалося з’ясувати у стрийських правоохоронців, за заявою редактора газети було відкрито кримінальне провадження, Однак розслідування на належному рівні проведено не було і дану справу по-тихому закрили.

 

 

    З усього вищеописаного виникає закономірне питання:  коли правоохоронні та антикорупційні органи нарешті всерйоз звернуть увагу на справи та діяння  Матвійцівих - сільського голови та депутата райради, як довго в Добрянах ще діятиме вищеописана сільська «мафія», чи покладуть їй край чергові місцеві вибори?

 

                                                                                   

 

 

                                                                                            Дмитро Лісний

 

 

 

Журналістські розслідування

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

РИТУАЛЬНІ "МАХІНАТОРИ", АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

РИТУАЛЬНІ МАХІНАТОРИ , АБО ЯК У САДОВОГО НА ПОКІЙНИКАХ ЗАРОБЛЯЮТЬ

     У найбільш привабливих закупівлях товарів, робіт і послуг, організованих останнім часом Львівським комунальним підприємством «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», фігурували,...

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

КОМУ КАРАНТИН, А КОМУ - СУМНІВНІ БАНКРУТСТВА

                                             У травні львівський госпсуд визнав банкрутами та дозволив...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМСтаттіДОБРЯНИ: КІЛЬКА ШТРИХІВ ПРО СІЛЬСЬКУ "МАФІЮ"
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів