СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

 

    Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки кримінальних проваджень, пов’язаниих із привласненням (розтратою) майна  при будівництві та ремонті автомобільних доріг на території Львівської області.

   Найцікавіше полягає в тому, що попри шлейф кримінальних справ компанія «Рона» продовжувала (із ще більшим обсягом) вигравати тендери на ремонт доріг в області.

    Так, за інформацією системи YouControl, у 2019 році ПП «Рома» виграло державні тендери  на понад 263 млн грн., у 2020 році – на понад 633 млн. грн.

   Відбувалося все це «на фоні» відкриття   нових кримінальних проваджень за фактами привласнення майна під час ремонтів доріг.

 

   Одна з останніх таких справ, що перебуває у даний час в провадженні ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області, була відкрита 24.01.2020 року. Йдеться про кримінальне провадження за №4202014000000001 за ч.1 ст. 212 (ухилення від сплати податків) та  ч.3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб) КК України.

    Згідно з  ухвалами, наявними в реєстрі судових рішень, ПП «Рома» впродовж 2018-2019 рр. укладало договори із різними державними замовниками на ремонти доріг. Водночас підприємство замовляло транспортні послуги у ФОП, але платило їм значно дорожче ринкової ціни.

   Фізичною особою підприємцем, яка надавала транспортні послуги ПП «Рома» виявився директор та власник цього ж ПП «Рома» Роман Демчина. Тобто, за висновками податківців,  депутат сам надавав послуги своєму підприємству по завищених цінах. Зроблено це було  на загальну суму 30 057 478 грн. що призвело до ухилення від сплати податків на загальну суму 3 106 984 грн.

   За тією ж ч. 3 ст. 191 КК України було відкрито кримінальне провадження №12018140040001136 від 25.04.2018 року, досудове розслідування у якому «дісталось» СВ Личаківського ВП ГУ НП України у Львівській області.

   Як вбачається з опублікованих в судовому реєстрі ухвал, слідство у даній справі встановило наступне. У період 2017 року службовими особами Річківської сільської ради Жовківського району  було укладено договори на виконання робіт по капітальному ремонту дорожнього покриття із ПП «Рома»  на загальну суму близько 7,8 млн. грн. Водночас було встановлено, що дані послуги надавалися по завищеній вартості (що стало причиною розтрати коштів державного та місцевого бюджетів).

   Слідчим відділом Жовківського відділення поліції Кам"янка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 12019140000000634  від  30.07.2019 року,  за ч.1 ст.191 КК України.  З відкритих джерел відомо, що ця справа, фігурантом якої є підрядник ПП «Рома», була відкрита після звернення в органи поліції  голови Гійчевської сільської ради – «з приводу вчинення привласнення грошових коштів під час проведення ремонтних робіт дороги місцевого значення 0140601 Рава-Руська – Гайок».

   Ще одна справа, у якій фігурують посадові особи ПП «Рома», була відкрита  24.09.2018  року за ч.1 ст.366 (службове підроблення) КК України. Досудове розслідування у цьому кримінальному провадження  за №12018140350001142 здійснювалося СВ Яворівського ВП ГУНП у Львівській області.

   З опублікованих в судовому реєстрі ухвал відомо, що кримінальне провадження було зареєстровано на підставі  рапорту працівника УЗЕ у Львівській області: про те, «що посадові особи ПП «Рома» внесли завідомо неправдиві відомості до актів виконаних робіт форми КБ2ф та КБ3 під час виконання робіт "Капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. А.Шептицького від буд. №3 до вул. Львівської у м. Новояворівську Яворівського району Львівської області».

   Слідчий відділ  Яворівського ВП ГУНП у Львівській області також займався (за наявною інформацією, займається дотепер) кримінальним провадженням № 12018140180000433 від 31.07.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України.

   Дана справа була відкрита за фактом можливого привласнення майна при будівництві та ремонті автомобільних доріг за 2015-2017 роки. Згідно даних судового реєстру, один із його фігурантів – та сама компанія «Рома». Йдеться, зокрема,  про ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення Т-14-25 Миколаїв-Городок-Жовква-Камянка-Бузька-Бібрка, який виконувало ПП «Рома».

 

   Нагадаємо, що керівник та власник ПП "Рома" Роман Демчина, який в Львівській обласній ради входить до фракції БПП («Європейська солідарність»), нещодавно оголосив про продаж бізнесу, який стає менш привабливим. Таке рішення, як повідомляли ЗМІ,  він пояснив корупцією у сфері дорожнього будівництва, зокрема вимогами відкатів від чиновників...

 

 

 

Журналістські розслідування

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМЖурналістські розлідування СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів