Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором якого є Миськів Андрій Васильович, коронавірусну закупівлю послуги щодо капітального ремонту лікарняного ліфта на суму 1 414 806,92 грн з ПДВ провело, м'яко кажучи, всупереч затвердженому порядку. Йдеться про установу управління охорони здоров'я Депатаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Логічне запитання - а куди дивиться голова Львова Андрій Садовий, який останнім часом в умовах пандемії коронавірусу сфері медицини приділяє особливу увагу?
 Про цю «дивну» закупівлю Гал-інфо розповідало у публікації «У лікарні Львова за 1,4 млн грн відремонтують ліфт, який не можуть показати», вважаємо за потрібне більш детально зупинитись на цій закупівлі, та зокрема на особливості проведення процедури закупівлі.

Інформація про закупівлі на сайті Prozorro була викладена у такому вигляді: "Капітальний ремонт із заміною ліфтового обладнання лікарняного ліфта в приміщення що надає допомогу на COVID-19 У комунальному немерційному підприємстві" 5-а міська клінічна лікарня м. Львова" за адресою м. Львів вул Коновальця, 22 45313000-4 Монтаж ліфтів та екскалаторів".

У подальшому ця закупівля була проведена без використання електронної системи, як така, що спрямована для боротьби з COVID-19. Договір підряду за її результатами було укладено 10 березня 2021 року між КНП "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", в особі генерального директора Андрія Миськіва та ТОВ "Ліфт-Еко" (що було єдиним учасником), в собі директора Сеника Василя Мирославовича.

Звернувши насамперед увагу на вартість цього договору, журналіст Гал-інфо під час візиту в 5-ту міську клінічну лікарню м. Львова, спробував побачити "коронавірусний" ліфт на власні очі. Однак інженер даної лікарні показати зміг лишень порожнє приміщення лікарняної аптеки. За його словами (і це також підтвердили інші працівники лікарні), воно закриває собою ліфтову шахту, у якій колись - 20 років тому - функціонував ліфт.

 

Водночас названа закупівля звертає на себе увагу не тільки вартістю «капітального ремонту», але й тим, що її провели згідно затвердженого відповідною постановою Кабміну порядку «проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України». Хоча у перелік послуг, затверджених зазначеною постановою, «ліфтові» послуги (на кшталт тієї, що закупила 5-а міська клінічна лікарня м. Львова), не входять.

З огляду на це журналістом Гал-інфо на адресу лікарні, генерального директора Андрія Миськіва було скеровано запити на отримання публічної інформації - з проханням надати, зокрема, відомості про вказане (у повідомленні про закупівлю) приміщення, що надає допомогу на COVID-19 у 5-ій міській клінічній лікарні м. Львова за адресою м. Львів вул. Коновальця. 22. А саме: повідомити, яким чином дане приміщення, що стало підставою для проведення закупівлі без використання електронної системи, пов’язане із допомогою на COVID-19. Також висловлювалося прохання надати посилання на положення затвердженого постановою Кабміну порядку коронавірусних закупівель, згідно якого закупівлі послуг щодо електромонтажних робіт відносно лікарняних ліфтів дозволено проводити без використання електронної системи.

Однак запитувану інформацію у повному обсязі  надано не було.

Чому «ліфтова» закупівля виглядає як сумнівна оборудка

На офіційному сайті лікарні вдалося віднайти довідку про роботу КНП «5-а міська клінічна лікарня м. Львова» за 2020 рік.

Із даного документа (із розділу «П’ять основних організаційних заходів (проектів), запланованих на наступний рік»), зокрема, відомо про «придбання та встановлення» ліфтів в корпусах за адресами: вул. Є. Коновальця 22 та вул. Генерала Т. Чупринки 43.

Разом з тим із публікацій ЗМІ відомо, що 1 лютого у КНП «5-а міська клінічна лікарня м. Львова» відбулося виїзне засідання постійної депутатської комісії охорони здоров'я та соціального захисту Львівської міської ради, на якому депутати заслухали інформацію від керівництва лікарні щодо потреб лікувального закладу. Гал-інфо про цей захід повідомляло в матеріалі «5-а міська клінічна лікарня Львова планує підписати договір з НСЗУ на 21 пакет послуг».

У даній публікації зазначалось, що наразі адміністрація лікарні просить виділити кошти з бюджету розвитку міста, щоб покращити умови для пацієнтів, економії енергоносіїв, безпеки пацієнтів та персоналу. Йшлося у тому числі й про ремонт ліфтової шахти із монтажем ліфтового обладнання в будинку за адресою вул. Є. Коновальця, 22, де лікують ковідних пацієнтів, що дозволить транспортувати хворих між поверхами.

Вищенаведені факти, вочевидь, у повному обсязі пояснюють, чому журналісту Гал-інфо в лікарні не змогли пред’явити (показати) "чудо-ліфт", який зібралися капітально відремонтувати за 1,4 млн грн. А загалом все виглядає як сумнівна оборудка: ліфта немає вже 20 років, його планують придбати та встановити, однак замість цього починають дороговартісний «капітальний ремонт із заміною ліфтового обладнання лікарняного ліфта» - за результатами коронавірусної закупівлі з єдиним учасником.

Замість епілогу

Зазначу що КНП "5-а міська клінічна лікарня м. Львова" нещодавно потрапила в поле зору журналістів сайту «Наші гроші», про що свідчить публікація «Компанії з одного кубла «розпиляли» 11-мільйонний тендер на харчування хворих».

У даному матеріалі йдеться про закупівлю лікарнею послуги по забезпеченню харчування стаціонарних хворих, за результатами якої гендиректором Андрієм Миськівим було підписано договір із ТОВ «Кейтерінг-Груп» вартістю майже 11,1 млн грн. Іншим учасником даного тендеру (єдиним конкурентом), який, судячи з документів, лишень імітував конкуренцію, було ТОВ «Укр-Галич».

Як вдалося з’ясувати, названій «харчовій» закупівлі, переможцем у якій було визначено ТОВ «Кейтерінг-Груп», передувала ще одна з «тим самим» переможцем – щодо послуги з надання харчування пацієнтам хворим на COVID-19 (проведена вона була без використання електронної системи). За її результатами між гендиректором лікарні Андрієм Миськівим та ТОВ «Кейтерінг-Груп» було підписано договір від 13.11.2020 року на суму 306 тис. грн.

 

                                                                            Віктор Корнієнко

                                                                           член Національної спілки журналістів України

Журналістські розслідування

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМЖурналістські розлідуванняТендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів