САМОУПРАВСТВО ЗАБУДОВНИКІВ ПЛЮС КОРУПЦІЙНИЙ «ДАХ»…

У Львові комерсанти-забудовники можуть розграбувати і знести Ваш будинок, а Ви будете роками оббивати пороги прокуратури і міліції і нічого не доб’єтеся…Не вірите, що таке можливо? Читайте далі…

Документи, які передав в редакцію «Правкому» львів’янин Володимир  Аверін, шокують. Чотири роки тому комерсанти-забудовники розграбували і знесли будинок його дочки, завдавши тим самим збитки майже на мільйон гривень. Прокуратура і міліція розслідування цього злочину саботують до сих пір.

 

«Стрілочника» знайшли вельми оперативно

 

   - Будинок по вулиці Шевченка, 348 а, площею 53,4 квадратних метра я  придбав у 2004 році, - розповідає Володимир Семенович. – А через два роки подарував його дочці. Оскільки приміщення потребувало  ремонту, наша родина вирішила тимчасово використовувати його для підприємницької діяльності – як складське приміщення для комп’ютерних товарів. Все йшло нормально, поки по сусідству, по вулиці Річицька, 9 ТзОВ «Львівжитлокомплекс»  не почало споруджувати багатоквартирний будинок – житло для молодих сімей.

   - Спочатку була спроба залякати мене фізичною розправою та заволодіти документацією на будинок. – продовжує Володимир Аверін. – Напад  трапилося 27 січня 2009 року – на вулиці мене «підкараулило» троє невідомих молодих чоловіків. Однак нападники «перестаралися» – від нанесеного удару (після якого в мене був зламаний ніс і струс мозку) я знепритомнів. Отож, досягти своєї мети вони не змогли. Потім трапилося проникнення в будинок, під час якого було скоєно крадіжку майна. А «найцікавіше» почалося, коли розгорнулося будівництво. Спочатку забудовникам «сподобався» наш гараж – обгороджуючи територію для будови, вони «відхопили» і це приміщення. Я тоді звернувся до прораба і огорожу перенесли. Знати б у той момент, що буде далі…

   «Чисте поле» на місці двох господарських будівель Володимир Аверін застав  7 червня 2010 року, коли навідався до свого обійстя. У цей же було подано заяву в прокуратуру Шевченківського району – з проханням з’ясувати, хто організував  знесення будинку, який належав на праві приватної власності Аверіній Ніні.

   Прокуратура відреагувала без зволікань - 25 червня вже було прийнято рішення  про порушення кримінальної справи. Однак, як згодом з’ясувалося, це означало лише те, що прокурорські працівники  почали посилено вигороджувати керівників фірм-забудовників.

   Головним і єдиним фігурантом даної кримінальної справи став менеджер  ТзОВ ««Львівжитлокомплекс»  Віктора Макарчук, якого звинуватили в  перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки (за ч.3 ст. 365 КК України). І хоча те, що напрацювало слідство, виглядало як «брєд сивої кобили», обвинувальний висновок районний прокурор затвердив і справу скерували до  Шевченківського районного суду для розгляду по суті.

   Що це були за матеріали? За основу обвинувального висновку слідство взяло покази Макарчука, який повністю визнав свою вину та заявив, що рішення про знесення «нежитлової споруди» за  адресою: вулиця Шевченка, 348 а прийняв одноосібно, «оскільки даний будинок заважав веденню належного будівництва будинку по вул. Річицькій, 9». Вболіваючи за справу будівництва, він поїхав на Галицьке перехрестя у м. Львові, знайшов там екскаватор і незнайомого водія, який погодився за два дні знести одноповерхову будівлю. Винагородою  за цю роботу  «виступили»  матеріали із розібраної будівлі…

 

Слідство без слідства

 

   Під час судових засідань «напрацювання» прокурорського слідства Володимир Аверін розбив в пух і прах та звернувся до суду з клопотанням про скерування справи на додаткове розслідування – «у зв’язку з неповнотою та необ’єктивністю досудового слідства, яка не може бути усунута в судовому засіданні».

   - В першу чергу я звернув увагу на те, що досудове слідство навіть не намагалося з’ясувати, як надавалися погодження та дозволи на будівництво житлового будинку на вулиці Річицька, 9 , - розповідає Володимир Аверін. –Це притому, що воно було  сплановано на віддалі меншій  ніж 6 метрів від нашого будинку. Особливу увагу також акцентував на показах Макарчука щодо оцінки слідчих дій прокуратури, які свідчать про те, що неналежне досудове розслідування не є результатом службового недбальства. За усім цим – заздалегідь продумані  дії, які були сплановані, щоб вигородити передусім власників фірм-забудовників. Згідно акту комісії ЛКП - 402, відомо про те, що будівлю зносило ПП «Львів-Металбуд», яке виконувало роботи з будівництва житлового будинку по вул. Річицькій, 9. ТзОВ «Львівжитлокомплекс», згідно договору генпідряду, надавало будівельний майданчик і затверджену проектно-кошторисну документацію.

   З пояснень Макарчука В.А, на які посилається Аверін В.С.:

   «На будові по вул. Річицькій останній раз я був десь в районі 20-х чисел 2010 р. З того часу  я там більше не був…Коротко мене на це підговорили, сказали, що буде краще, якщо я все візьму на себе, буде краще для фірми, фірма буде мати проблеми…Пішов до слідчого. він мої покази послухав. потім їздив до слідчого Яреми в прокуратуру Шевченківського району, він також мене послухав, одобрив мої покази, сказали вот так і говорити…, мені сказали, що нічого страшного не буде. обійдешся штрафом і все…, адвоката краще не брати, бо він тільки затягне процес і гроші з тебе здере… Я оцінюю мої покази як дані під впливом».

   З постанови Шевченківського районного суду від 03.11.2011 року (якою кримінальну справу відносно Макарчука В.А вирішено направити для проведення додаткового розслідування прокурору Шевченківського району м. Львова):

   «Досудове слідство є неповним, оскільки не встановлено конкретні особи, які знесли нежитлову споруду за адресою в м. Львові на вул. Шевченка, 348 а, на чию вимогу чи вказівку, та яким чином дана вимога (вказівка) пов’язана з службовими обов’язками підсудного Макарчука В.А.

   Крім того, досудовим слідством взагалі не встановлено, коли, яким способом і ким було знесено нежитлову споруду на  вул. Шевченка, 348 а в Львові. Так само, як не встановлено коли, ким і яким чином було вивезено залишки будівлі, куди були передані на зберігання речі-майно потерпілої Аверіної Н.В., яке, як зазначає представник потерпілої Аверін В.С., знаходилось у даній споруді на час знесення нежитлового приміщення».

 

Свідомий саботаж

 

   Представник прокуратури на постанову Шевченківського райсуду подав апеляцію, однак Апеляційний суд Львівської області залишив її без задоволення – дане рішення було  прийнята 24.01.2012 р. З цього  часу вже  більше двох років ведеться (в насправді – саботується) додаткове розслідування.

   - Спочатку справу більше ніж півроку «дорозслідувала» прокуратура Шевченківського району, - розповідає Володимир Аверін. – Єдине, що було зроблено, це перекваліфіковано дії обвинуваченого – Макарчука: замість «перевищення службових повноважень»  йому пред’явили більш легку статтю: «умисне знищення майна» (ч. 2 ст. 194 КК України). Останні 17 місяців, після вступу в силу нового Кримінально-процесуального кодексу, розслідуванням справи займається міліція – слідчий Шевченківського РВ Качмар І.І. За цей час слідство не просунулось ні на крок, слідчий у повному обсязі проігнорував вказівки суду щодо проведення додаткового розслідування, залишив без уваги десятки моїх скарг і клопотань, чисельні вказівки  слідчих органів вищого рівня. Кілька місяців тому, знайомлячись з матеріалами слідства, я виявив, що Качмар І.І. повністю  припинив проведення слідчих дій. Останній документ, «проведений» у справі, датований 02.10.2013 року і стосується незаконного зняття з  арешту  майна ТзОВ «Львівжитлокомплекс». З скаргою на Качмара І.І. я звернувся до Шевченківського районного суду Львова. 29.05.2014 року слідчий суддя райсуду Донченко Ю.В. дану скаргу задовольнив: бездіяльність слідчого було визнано протиправною, окрім того, його  зобов’язали  провести всі необхідні слідчі дії.

  

   У числі таких слідчих дій, які зазначені в постанові Шевченківського райсуду від  03.11.2011 року, проведення оперативно-розшукових заходів, направлених на встановлення осіб, причетних до знесення нежитлової споруди, встановлення місця знаходження залишків  знесеного будинку, встановлення майна, яке перебувало у даній споруді  на час її знесення, місцезнаходження даного майна, проведення його оцінки.

   Дані вказівки та подальший хід «дорозслідування» свідчать лише про одне: справу про розграбування та знищення будинку родини Аверіних львівські правоохоронці взагалі не розслідували і розслідувати не хочуть – свідомо і нахабно  саботують.

 

Замість епілогу

 

   Більш детально з  обставинами цієї незакінченої кримінальної історії, з прізвищами прокурорів, слідчих, що займалися «розслідуванням» і «дорозслідуванням», можна ознайомитися з документів, які  редакція  вирішила опублікувати на прохання  Володимира Аверіна.

  Найближчим часом по даній справі буде проведено ґрунтовне журналістське розслідування. Його результати будуть опубліковані на сайті «Правкому» та сайт інформаційної агенції «Гал-інфо».

 

Віктор Корнієнко















 

Журналістські розслідування

АРЕШТОВАНА БАНКІВСЬКА КАРТКА

АРЕШТОВАНА БАНКІВСЬКА КАРТКА

   Чому? Що робити? Як зняти безпідставний арешт?                Майже від самого початку введення з 24 лютого 2022р. воєнного стану...

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМЖурналістські розлідуванняСАМОУПРАВСТВО ЗАБУДОВНИКІВ ПЛЮС КОРУПЦІЙНИЙ «ДАХ»…
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів