СТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...

  Або про те, як у Львові в умовах війни знищували підприємство, що має стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

 

Отож, найбільш гучний за останні час скандал довкола львівського заводу ЛОРТА, що входить до складу  «Укроборонпрому»,  вибухнув в травні минулого року. Коли стало відомо про затримання за підозрою у сутенерстві його директора -  Олега Погребняка. Йдеться про секс-бізнес «на широку ногу»: у Львові була мережа  борделів у стриптиз-клубах «Какаду» та «Білий какаду». 

Паралельно з цим, як згодом вияснилось, було організовано ще один вид «бізнесу»: «дерибан» майна держпідприємства, яке є виконавцем і співвиконавцем державних оборонних замовлень. Отож, все найцікавіше (у тому числі нові гучні скандали) ще попереду.      

                                       Про сумнівне призначення

Почати, мабуть, варто з самого початку. Нового директора – Олега Погребняка трудовому колективу ДП «Львівський державний завод ЛОРТА» представили 25 березня 2016 року. Під бравурні заяви, що від роботи цього підприємства залежить безпека і обороноздатність нашої країни.  І що з приходом нового керівника обсяги виробництв на заводі «ЛОРТА» збільшуватимуться, а показники покращуватимуться – таке переконання озвучив перший заступник  голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський.

Виглядало це загалом дивно. З огляду хоча б на біографію новоспеченого директора, який 15 років працював  у власному бізнесі, а потім (перед тим, як очолити держпідприємство у Львові) був радником директора Львівського бронетанкового заводу та лише один рік керував в Києві ДП «Науково-технічний комплекс «Імпульс», що входить до складу  «Укроборонпрому».

Цю посаду, до речі, він покинув після того, як київські правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом розтрати службовими особами НТК «Імпульс» державних грошових коштів в особливо великих розмірах – за ч. 5 ст. 191 КК України. Це інформація з реєстру судових рішень. Йдеться про угоду з компанією «Глобалтрейд груп» на поставку восьми захищених планшетних комп’ютерів на суму 840 тисяч гривень. Акт прийому приладів був підписаний обома сторонами, однак насправді ДП «НТК «Імпульс» отримало лише один комп’ютер…

           Усі засуджені сутенери отримали занадто м’які вироки

 В лютому 2017 року в інтерв’ю виданню «Гал-інфо» Олег Погребняк  з оптимізмом розповідав, що кероване ним підприємство завершує розробку пункту управління артилерійською батареєю «Оболонь-А» та готове  виготовляти гармату для  Збройних сил України. Також керівництво заводу  планує запустити виробництво автоматизованого звукометричного комплексу  артилерійської розвідки  «Положення-2»,  розробленого одеським конструкторським бюро «Блискавка».

А вже через місяць, в березні, керівнику заводу ЛОРТА  оголошують підозру  за ч. 3 ст. 303 КК України – в сутенерстві  (причому в складі організованої злочинної групи). Зроблено це було у справі, відкритій ще в серпні 2016 року. Його разом з сімома співучасниками підозрюють в організації діяльності у Львові борделів – у стриптиз-клубах «Какаду» та «Білий какаду».

Подальші події розгортаються доволі стрімко. Підозрюваного оголошують в розшук, оскільки на виклики слідчого він не приходить. В травні  затримують. Суд приймає рішення про його арешт – з правом внесення застави в розмірі 128 тис. грн.

Далі матеріали відносно Погребняка чомусь виділяються в окреме провадження. Поки триває розслідування цієї справи, львівські суди влітку 2017 року встигають винеси вироки чотирьом членам злочинної групи. Трьох з них – адміністратора стриптиз-клубу та двох рядових виконавців –  засуджують до 5 років умовного терміну. Адміністратору приміщення, де надавались сексуальні послуги, призначають умовний термін на один рік.

Ще через рік напрочуд м’який вирок виноситься одному із організаторів діяльності борделів у стриптиз-клубах «Какаду» та «Білий какаду».  Йдеться про рішення Личаківського райсуду відносно 49-річного харків’янина Дмитра Степанова. Він отримав умовний термін у вигляді 5 років, незважаючи на те, що займався нелегальним бізнесом у Львові, будучи у цей час засудженим за сутенерство в Харкові – до 5 років позбавлення волі з призначенням іспитового строку 3 роки. На вирок Личаківського райсуду,  винесений сутенеру-рецидивісту, прокуратура Львівської області подала апеляцію.

З цього судового рішення відомо, що Дмитро Степанов разом з щонайменше з шістьома спільниками організовували та забезпечували діяльність борделів у Львові упродовж 2014-2016 років. Загалом ними було працевлаштовано  у Львові близько 50 жінок, які повинні були надавати послуги інтимного характеру (в основному – із Харкова, де також діяв стриптиз-клуб «Какаду»). 

 

Клубу “Какаду”. Фото portal.lviv.ua.

Далі (про те, як було організовано інтимне «дозвілля») дослівно: «Зокрема, клієнту надавалась можливість обрати одну з осіб жіночої статі, які знаходились в стриптиз клубі, оплатити її інтимні послуги в сумі від 1300 до 1900 гривень за одну годину, 40% з яких отримувала особа жіночоїстаті, та за вибором клієнта, обрана ним особа жіночої статі, направлялась для надання вказаних інтимних послуг за місцем, яке вкаже клієнт, або у спеціально облаштоване членами організованої групи приміщення за окрему плату, яка становила 250 гривень».

                                                                      Яка ж доля колишнього директора?

Це питання автор, зокрема, поставив начальнику управління боротьби із злочинами, пов’язаними із торгівлею людьми  Головного управління Нацполіції у Львівській області, підполковнику поліції Сергію Молотову. З огляду на те, що саме працівници цього управління проводили оперативні заходи та документували злочин.

– Справа в суді. І там працює група серйозних адвокатів, – розповів Сергій Молотов. – Працівники нашого управління у цей час лише супроводжують це кримінальне провадження. Розвозять, якщо потрібно повістки, здійснюють привід свідків, обвинувачених. Зі свого боку, ми зробили все, щоб задокументувати діяльність цієї злочинної групи та її організаторів.

З інформації, яка міститься в реєстрі судових рішень, вдалося з’ясувати таке. Кримінальна справа за статями про сутенерство та про створення або утримання місць розпусти і звідництво,  в рамках якої обвинувачується Олег Погребняк та ще двоє осіб,  нині перебуває в Личаківському райсуді. Однак іі розгляд  ще не почався. Зокрема, через «усунення» двох суддів, у провадження яких вона надходила. Один суддя був відведений від розгляду справи за заявою адвоката обвинуваченого, інший – заявив самовідвід.

Загалом з інформації в реєстрі  можна зробити висновок, що після завершення досудового розслідування  підозрюваний та його адвокати умисно затягували ознайомлення з матеріалами кримінального провадження. А тепер  подібна тактика (на затягування процесу), вочевидь, застосовується в суді.

                                Як «дерибанили» майно підприємства

А тепер про головне: теперішню ситуацію на  підприємстві, яким понад рік покерував Олег Погребняк. Лише кілька фактів.

У Львова завод ЛОРТА нині є найбільшим божником з виплати заробітної плати. Сума боргу  перевалила  вже за 14 млн грн.

Підприємство не виконало умов договору з Міноборони щодо виготовлення та поставки автоматизованого звукометричного комплексу  артилерійської розвідки  «Положення-2», який призначався для використання у зоні проведення антитерористичної операції.  У зв’язку з зривом військового замовлення Господарським судом Києва було прийнято рішення про стягнення з ДП «Львівський державний завод ЛОРТА» до державного бюджету України 10,2 млн. грн. (згідно з договором, виконавець, порушивши терміни виготовлення продукції, повинен був повернути замовнику кошти, отримані раніше  як попередня оплата за контрактом,  а також сплатити штрафні санкції). Сьогодні завод ЛОРТА фігурує в кількох кримінальних проваджень, які свідчать про те, що на підприємстві останнім часом було організовано масштабний «дерибан» майна.

Передусім це справа, що була відкрита в січні цього року за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна в особливо  великих розмірах) та ч. 2 ст. 366 КК України (службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки).

Фабула її така: в період 2016-2017 рр. службові особи ДП «ЛДЗ «ЛОРТА» внесли завідомо неправдиві відомості  в фінансово-господарську документацію, що підтверджували отримання від  ТОВ «Торговий дім «Еталон» товарів (запасних часин) та безпідставно перерахували на рахунок цього товариства кошти в сумі понад 5 млн. грн.

Ще одна вельми показова справа була відкрита  в серпні 2017 року – також за ч. 5 ст. 191 КК України. Поміж фактів, які лягли в її основу, надання керівниками заводу в 2016 році 2 млн грн безпроцентної поворотної фінансової допомоги (позики) ДП «НТК «Імпульс» (яким раніше керував Олег Погребняк) та закарпатській філії одного з військових заводів, що негативно вплинуло на фінансово-економічний стан ДП «ЛДЗ «ЛОРТА».

Інший факт пов'язаний з незаконним списанням майна основних фондів підприємства, що у подальшому було реалізовано ТОВ «Група Спецтехнологія» за ціною металобрухту на загальну суму 610 тис. грн.

Окрім  цього, правоохоронцями було встановлено, що службові особи підприємства «без наявності необхідності, підстав та погоджень з кінцевим замовником» здійснювали виїзди у відрядження за кордон, на що було витрачено 270 тис. грн.

Що все означає? Саме так нинішня влада «дбає» про обороноздатність. В умовах війни. Отакі нині керівники оборонних підприємств. Для яких головне – «дерибан» майна, заробітки всіма можливими способами. А військове замовлення може і почекати…

Довідка.

Львівський державний завод «Львівське об'єднання радіотехнічної апаратури» був заснований  1944 року. У період розквіту підприємства на ньому працювало до 17 тисяч робітників. З 2014 року підприємство освоїло виробництво продукції для потреб Збройних сил України. Більшість виробів, які виготовляються на ДП «Львівський державний завод ЛОРТА», є дослідними взірцями, які перебувають на етапі випробувань. На заводі, за останніми даними,   працевлаштовані близько тисячі працівники;

Віктор Корнієнко, член Національної спілки журналістів України.

Журналістські розслідування

АРЕШТОВАНА БАНКІВСЬКА КАРТКА

АРЕШТОВАНА БАНКІВСЬКА КАРТКА

   Чому? Що робити? Як зняти безпідставний арешт?                Майже від самого початку введення з 24 лютого 2022р. воєнного стану...

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМЖурналістські розлідуванняСТРИПТИЗ, БОРДЕЛІ, "ОБОРОНКА"...
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів