СПРАВА САНДЕЯ АДЕЛАДЖІ ЖИВЕ І ТОРЖЕСТВУЄ...

   Редакція "Правкому" продовжує висвітлювати судовий розгляд справи, у якій фігурують пастори "Посольства Божого". Нагадаємо, що їхніми жертвами, згідно матеріалів досудового слідства, стали 27 осіб. Усі потерпілі "завдяки" "духовним наставникам" втратили гроші.  Тепер, коли справу активно розвалюють, можуть залишитися без житла.

 6 серпня в Пустомитівському районному суді відбулося чергове судове засідання у справі щодо керівників львівської філії «Посольства Божого». Чотирьом підсудним пасторам під час процесу зачитали обвинувальний акт. Однак дуже схоже на те, що він їх зовсім не засмутив…

Обвинувачення у шахрайстві в особливому великому розмірі та у відмиванні коштів оголосили чотирьом керівникам «Церкви Посольства Божого» – Лесі Олексюк, Олександру Олексюку, Сергію Лардугіну і Роману Ревку. Суть його така: вказані «духовні наставники» під виглядом господарської та інвестиційної діяльності упродовж 2007-2008 років виманили у своїх прихожан 3 мільйони 587 тисяч гривень. Ці кошти в основному були банківськими кредитами, які одурманені люди брали під заставу своїх квартир, будинків, земельних ділянок і віддавали «Посольству Божому» «на розвиток бізнесу». «Інвесторам» пастори обіцяли погашати кредити самостійно і виплачувати за користування грошима високі проценти. Однак кошти ці присвоювали, на них купувалася елітна нерухомість – квартири в центрі міста та заміські особняки, а також дорогі автомобілі прикраси та путівки на відпочинок за кордоном.

Цікаво, що у момент, коли представник прокуратури зачитував обвинувачення,  усі підсудні «випромінювали» впевненість і спокій. А Сергій Лардугін, сидячи на лаві підсудних, навіть задрімав, за що отримав зауваження від головуючого судді.

 

Про «згорілі» документи провадження невідомо нічого

Потерпілі поводилися по-іншому – нервували, хвилювалися і запитували одне одного: «а що буде далі?». Така реакція була викликана зокрема тим, що під судового засідання «стало ребром» питання про долю матеріалів кримінального провадження. Зазначу, що кілька місяців тому слідчі та прокурори заявили про те, що більшість матеріалів кримінального провадження по даній справі було знищено під час «ночі гніву» у Львові. Підняли це питання адвокати підсудних, які заявили суду клопотання про надання їм для ознайомлення в повному обсязі матеріалів кримінального провадження щодо обвинувачених.

Суд задовольнити дане клопотання не зміг, оскільки матеріали кримінального провадження обласна прокуратура до обвинувального акту не додала. Водночас, нічого конкретного не зміг пояснити представник прокуратури, який, як зазначив головуючий суддя, на судовому процесі вже п’ятий «за рахунком». Так, на запитання суду – де ці матеріали, які з них були знищені під час пожежі у «ніч гніву», а які – ні, де знаходиться довідка про те, що частина матеріалів згоріла, прокурор відповів, що до наступного судового засідання прокуратура надасть необхідні «підтверджуючі документи».

 

Потерпілі про порушення з боку прокуратури

«З моменту «ночі гніву» минуло вже майже півроку, за цей час прокуратура мала можливість надати суду всі необхідні документи, які пролили б світло відносно «згорілих» матеріалів кримінального провадження, – коментує ситуацію колишній парафіянин церкви, житель Пустомит Артур Глущенко. – Однак цього зроблено не було, тобто порушення з боку прокуратури – очевидне. 

Вельми показовим є і такий факт: на наші (і наших адвокатів) звернення в органи прокуратури відносно наявності даних матеріалів надавалися відповіді, з яких навіть не зрозуміло, де саме ці документи були знищені. Повідомляється,  що пожежа була і в приміщенні обласного УМВС, і в приміщенні обласної прокуратури, а матеріали згоріли в слідчому управління. У якому – міліцейському чи прокурорському – про це нічого не говориться. Потерпілі такі дії розцінюють як намагання затягнути судовий розгляд справи, з тим, щоб у подальшому її розвалити».

За словами одного з адвокатів потерпілих Сергія Баранова, клопотання про надання в повному обсязі матеріалів кримінального провадження адвокати підсудних, скоріше за все, подали, щоб у подальшому  заявляти про порушення своїх прав на захист: про те, що суд, не задовольнивши дане клопотання, позбавив їх можливості належним чином здійснювати захист підзахисних. У кінцевому результаті це може бути використано під час апеляційного оскарження «невигідного» вироку суду.

Наступне судове засідання призначено на 19 вересня. Не виключено, що в цей день, після того як прокуратура відзвітує про «згорілі» матеріали кримінального провадження, визначиться подальша доля судового процесу.

…Після судового засідання потерпілі понуро розбрелися по автобусних зупинках. Підсудні пастори, покинувши суд разом з адвокатами, розсілися по дорогих іномарках. Завершав цю «кавалькаду» мікроавтобус «Мерседес», на задньому склі якого виднівся заклик до нових потенційних «інвесторів» у пасторський бізнес…

Віктор Корнієнко

Журналістські розслідування

АРЕШТОВАНА БАНКІВСЬКА КАРТКА

АРЕШТОВАНА БАНКІВСЬКА КАРТКА

   Чому? Що робити? Як зняти безпідставний арешт?                Майже від самого початку введення з 24 лютого 2022р. воєнного стану...

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)


ПРАВКОМЖурналістські розлідуванняСПРАВА САНДЕЯ АДЕЛАДЖІ ЖИВЕ І ТОРЖЕСТВУЄ...
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів