БЛОГИ

«ЗУПИНІТЬ ПРОКУРОРСЬКЕ СВАВІЛЛЯ!»

Posted Автор: Створено: в Розслідування
  • Розмір: Larger Smaller
  • Коментарів: 0
  • Підписатися на оновлення
  • Друкувати

Відкрите звернення до Генерального прокурора -  Віталія Яреми

   Звернутися до Вас мене змусили виняткові обставини.

   Як журналіст, який активно пише на правозахисні теми, я більше двох років намагаюсь захистити права викладача Національного університету «Львівська політехніка» Захарії Любові Михайлівни. Йдеться про потерпілу від злочину, яка тривалий час страждає важкою формою онкологічного захворювання, гостро потребує грошей на лікування, і в той же час не може добитися виконання рішення Шевченківського райсуду Львова про стягнення боргу в сумі 85,7 тисячі гривень з жителя селища Брюховичі Андрія Ступницького.

   Після десятків моїх скарг і звернень до правоохоронних інстанцій Шевченківським районним відділом міліції Львова 13.12.2012 року було відкрито кримінальне провадження за ст. 382 ч.1 КК України - за фактом невиконання судового рішення Ступницький А. М. Однак даний злочин досі не розслідувано, причина - системні безкарні зловживання з боку львівської міліції та прокуратури.

   Підтвердженням цих порушень є той факт, що з початку 2013 року,

 слідчими Шевченківського райвідділу міліції - Федьковичем Ю., Качайом Ю., Діцманом Р. - тричі виносилися незаконні постанови про закриття даного  кримінального провадження (на підставі п. 2 ч.1 ст.284 КПК України - «встановлення відсутності в діянні складу кримінального правопорушення»). Це при тому, що ніякого розслідування взагалі не було: і міліцейські слідчі, і прокурорські працівники - процесуальні керівники у кримінальному  провадженні  свої посадові обов'язки ігнорували, дій, спрямованих на всебічне і об'єктивне розслідування навмисне не проводили. Все «слідство» звелося до поверхневого документування свідчень - моїх, Захарії і Ступницького, який повідомив, що він є безробітним і грошей для сплати боргу не має. Достовірність його показань за майже два роки «розслідування» ніхто не перевіряв.

   До уваги не було прийнято те, що житель елітного селища Брюховичі Андрій Ступницький, будучи місцевим товстосумом, рішення суду не виконує умисно. Це за обставини, що у своїх зверненнях в міліцію та органи прокуратури я постійно акцентував увагу на тому, що боржник, щоб не сплачувати борг, постійно скоює шахрайські дії. Своє майно (особняк, транспортні засоби) він переписав на близьких родичів, щоб уникнути стягнення на частку майна, що перебуває у спільній сумісній власності, оформив фіктивне розлучення з дружиною,  щоб не було накладено стягнення на заробітну плату, тривалий час приховував від виконавчої служби місце своєї роботи: що працює начальником АЗС ТзОВ «Золотий екватор».

   Окрім того, у своїх зверненнях я постійно писав про те, що стосовно Ступницького А.М. Шевченківським райвідділом міліції Львова два роки тому було заведено ще одне кримінальне провадження - за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах. Потерпілим у даній справі, яка також належним чином не розслідується, є громадянин Ізраїлю і США Володимир Опельбаум. Згідно з його свідченнями, Андрій Ступницький, з яким у нього раніше були спільні бізнес-інтереси,  шляхом шахрайства заволодів його коштами – у сумі понад 120 тисяч доларів США. Однак цей факт львівськими правоохоронцями теж був проігнорований.

   Особливу увагу хочу звернути на те, що про кримінальні провадження, у яких фігурує Ступницький (про те, що ці справи тривалий час належним чином не розслідуються через зловживання міліцейських і прокурорських працівників), добре поінформовано керівництво прокуратури Львівської області. Стверджую це з повною переконаністю, так як протягом останнього часу двічі побував на прийомах у керівників прокуратури Львівської області - в обласних прокурорів Володимира Гураля та Миколи Гошовського.

   Під час останньої зустрічі, яка відбулася 7 жовтня, моє головне питання Миколі Гошовському звучало так: скільки ще необхідно написати скарг, звернень, щоб обласна прокуратура нарешті проконтролювала розслідування справи, у якій потерпілої є онкохвора з 4-й стадією захворювання, яка не розслідується вже майже два роки і яку за цей час тричі незаконно закривали. Прокурорський чиновник відповів, що кримінальне провадження буде негайно витребувано в обласну прокуратуру для проведення перевірки, мене обов'язково викличуть для взяття додаткових свідчень, а подальше розслідування справи буде тепер перебувати під його особистим контролем.

   Обіцянки ці виявилися порожнім звуком. Розслідування «справи Захарії» як не велося раніше, так не ведеться і тепер. Нічого не змінилося і після недавньої люстрації керівників прокуратури Львівської області, під час проведення якої був звільнений і обласний прокурор Микола Гошовський. У зв'язку з вищевикладеним, прошу Вас відповісти на єдине питання: враховуючи ставлення до простої людини  у Вашому відомстві, залишилося точно таким же, як за злочинної влади попередників, як бути, куди далі звертатися онкохворій  Любові Захарії, щоб домогтися захисту своїх прав?

   Або зупиніть прокурорське свавілля!

0

Коментарі

  • Комментарі поки що відсутні

Залишити Ваш коментар

Гість Субота, 03 червня 2023

Журналістські розслідування

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

Тендерні «дива» в 5-ій міській клінічній лікарні Львова

      Низка фактів свідчить про те, що Комунальне некомерційне підприємство "5-а міська клінічна лікарня м. Львова", генеральним директором...

У Львові тендер інституту патології крові "розпиляли" фірми з однаковими документами

У Львові тендер інституту патології крові розпиляли фірми з однаковими документами

    Йдеться про "Кейтерінг-груп" та "Укр-Галич", що "конкурували" між собою в тендері на закупівлю послуги із харчування стаціонарних хворих...

 СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА "РОМА"?

СКІЛЬКИ КОШТІВ НА РЕМОНТАХ ДОРІГ ПРИВЛАСНИЛА ФІРМА РОМА ?

      Приватне підприємство «Рома», власником та керівником якого є депутат Львівської облради Роман Демчина, упродовж останнього часу стало фігурантом низки...

"АФЕРА СТОЛІТТЯ" ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

АФЕРА СТОЛІТТЯ ПО-ПРИКАРПАТСЬКИ: МІЛЬЯРДНІ ЗБИТКИ, ЖОДНОГО ПОКАРАНОГО

       Чотири роки тому в Івано-Франківську викрили масштабну шахрайську схему, від якої  збитків зазнала низка українських банків, міжнародна компанія...

ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ. ЯКІСНО ТА НЕДОРОГО
Пелехач Христина Романівна:
096-747-51-05


Сімейне право (розлучення, аліменти, поділ майна)
Авторське право (реєстрація та захист авторських прав)
Протидія домашньому насильству (консультації, захист)

ПРАВКОМБлогиВіктор Корнієнко«ЗУПИНІТЬ ПРОКУРОРСЬКЕ СВАВІЛЛЯ!»
UkrNET - поисково-информационный ресурс
каталог веб ресурсів